1991'den bug├╝ne fiyat, kalite ve kusursuz hizmeti bir arada sunan Sami Saat ve M├╝cevherat
d├╝nyan─▒n en prestijli l├╝ks saat markalar─▒ ve benzersiz saat koleksiyonlar─▒na ev sahipli─či yap─▒yor.

Casio Pil De─či┼čimi

Saat Tamiri Ustalar─▒, Ekipmanlar─▒, Servis Ve Bak─▒m Merkezlerinden Bilgiler
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyelerimiz, Saat Servis Merkezi b├Âl├╝m├╝m├╝zde saat tamiri ve servisi konular─▒ndaki sorular─▒n─▒z─▒ saat ustalar─▒na sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler taraf─▒ndan verilecek tavsiye ve yard─▒mlar g├Ân├╝ll├╝l├╝k prensibi neticesinde yap─▒lmaktad─▒r. Forumumuza ├╝ye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yard─▒m zorunlulu─ču bulunmamaktad─▒r, sorular─▒n─▒z─▒ sorarken bu durumu dikkate alman─▒z─▒ rica ederiz.

TSF

Casio Pil De─či┼čimi

Mesaj haydari » 21 Haz 2023, 13:51

Selamlar. Benzer bir konu arad─▒m ancak bulamad─▒m o y├╝zden a├ž─▒yorum. Casio EFR-S107D model saatim var ve pili bitti. Konyal─▒ saatten alm─▒┼čt─▒m onlar─▒n pil de─či┼čimi gibi bir hizmeti yok san─▒r─▒m. Kendim de─či┼čsem pili riskli midir? Casio distrib├╝t├Ârlerinde pil de─či┼čimi gibi bir servis var m─▒? Yoksa s─▒radan bir saat├žiye mi g├Ât├╝rsem? Ne tavsiye edersiniz.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
haydari

Ya┼č: 38
Kay─▒t: 09 A─ču 2010, 17:29

Re: Casio Pil De─či┼čimi

Mesaj Derici » 21 Haz 2023, 13:59

Riskli de─čildir.
Ben t├╝m saatlerimin pilini kendim de─či┼čtirmi┼čimdir.
Pillerin fiyat─▒ bug├╝nk├╝ kurlar ile en fazla 5 tlyi ge├žmez.
Ben istanbul da ya┼čad─▒─č─▒m i├žin, toptan fiyat─▒na perakende ula┼čabiliyorum Tahtakalede.

Mi11t cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Derici

Kay─▒t: 09 Mar 2021, 17:11

Mesaj Eterna » 21 Haz 2023, 20:38

Hocam bu biraz el al─▒┼čkanl─▒─č─▒n─▒za, tecr├╝benize ba─čl─▒. Baz─▒ saatlerin arka kapa─č─▒ vidal─▒d─▒r. Baz─▒lar─▒ bast─▒rarak kapanan modellerdir. Baz─▒ saatlerinde k├Â┼čelerinde 4 adet k├╝├ž├╝k vida vard─▒r. ├ľzellikle dijital modellerde g├Âr├╝r├╝z.

Sizin saatiniz ├žentik veya kenarlar─▒ndan yukar─▒ do─čru saat├ži ├žak─▒s─▒ kullanarak a├žaca─č─▒n─▒z bir model.

E─čer do─čru aletiniz yoksa veya eliniz yatk─▒n de─čilse kayarsa ├žizersiniz bo┼čuna. Veya bazen bu kapaklar kapat─▒rken zorlanma da g├Âr├╝lebiliyor. Sat├žilerin ├Âzel kapak kapatma aletleri var. Veya kapa─č─▒ kapat─▒rken contay─▒ yerle┼čtiremeyip yanl─▒┼čl─▒kla ezebilirsiniz.

Pil de─či┼čtirmek ucuz bir i┼člem. 2-3 senede bir yapt─▒r─▒n gitsin. Sadece her sokakta rastlad─▒─č─▒m─▒z, cam─▒na pil de─či┼čtirilir, kay─▒┼č tak─▒l─▒r yazan kendine saat├ži diyen birine yapt─▒rmay─▒n. Onlar bazen bizden daha k├Ât├╝ yap─▒yorlar. Ger├žek bir ustaya de─či┼čtirin.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Eterna

Ya┼č: 49
Kay─▒t: 28 May 2010, 13:44

Mesaj Kakashi » 22 Haz 2023, 09:05

Pili de─či┼čtirmek ├žok zor olmayabilir ama 100m su ge├žirmezlik siz pili kendiniz de─či┼čtirdi─činizde tecr├╝besizlikten (ya da gerekliyse conta de─či┼čimi yap─▒lmad─▒─č─▒nda bir s├╝re sonra bile) gidebilir. En iyisi, Eterna'n─▒n dedi─či gibi, bir ustaya yapt─▒rmak.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Kakashi

Kay─▒t: 22 Tem 2021, 13:36

Mesaj haydari » 29 Haz 2023, 12:11

Gerekli alet tak─▒m─▒n─▒ al─▒p pil de─či┼čimini kendim yapt─▒m. S─▒k─▒nt─▒s─▒z hallettim. Cevaplar i├žin te┼čekk├╝r ederim.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
haydari

Ya┼č: 38
Kay─▒t: 09 A─ču 2010, 17:29

D├Ân TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 19 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners