SaatveSaat Jacques Philippe Koleksiyon Modelleri ─░├žin T─▒klay─▒n─▒z

Manyetik Alan─▒n Otomatik Saatler ├ťzerinde Etkisi Nedir ?

Saat Tamiri Ustalar─▒, Ekipmanlar─▒, Servis Ve Bak─▒m Merkezlerinden Bilgiler
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyelerimiz, Saat Servis Merkezi b├Âl├╝m├╝m├╝zde saat tamiri ve servisi konular─▒ndaki sorular─▒n─▒z─▒ saat ustalar─▒na sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler taraf─▒ndan verilecek tavsiye ve yard─▒mlar g├Ân├╝ll├╝l├╝k prensibi neticesinde yap─▒lmaktad─▒r. Forumumuza ├╝ye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yard─▒m zorunlulu─ču bulunmamaktad─▒r, sorular─▒n─▒z─▒ sorarken bu durumu dikkate alman─▒z─▒ rica ederiz.

TSF

Re: Manyetik alan─▒n Otomatik saat ├╝zerinde etkisi

Mesaj elbruz84 » 11 May 2022, 09:46

dorian yazd─▒:evet arkada┼člar saatimi tamir ettim... yak─▒n─▒m─▒zdaki end├╝stri meslek lisesindeki elektronik b├Âl├╝m├╝ne gittim. durumu anlatt─▒m. saatimi g├Âsterdim. sa─čolsun hoca ├žok iyi davrand─▒, yuvarlak bir m─▒knat─▒s ald─▒ ve sanki vodoo b├╝y├╝s├╝ yapar gibi saatin ├Ân├╝nde ve arkas─▒nda daireler ├žizerek d├Ând├╝rd├╝... m─▒knat─▒s─▒ dairesel hareketlerle saate yakla┼čt─▒r─▒p, uzakla┼čt─▒rd─▒, ve "biz okuduk ├╝fletik gerisi allaha kalm─▒┼č" diye esprisinide yapt─▒... Herneyse sonraki 24 saat saatimde ger├žekten d├╝zelme oldu, inanamad─▒m... tekrar eski haline gelmi┼č g├╝nl├╝k 5 saniye sapma yap─▒yor ┼čimdi...

B├Âyle de bir macera ya┼čad─▒m... ├çok korkutucuydu benim i├žin, ├ž├Âz├╝m me─čersem mektepteymi┼č...

Merhaba, benim de sonradan fark etti─čim bir durum oldu ve akl─▒ma tak─▒ld─▒. On adet mekanik saatim dolab─▒m─▒m en ├╝st raf─▒nda yakla┼č─▒k bir y─▒la yak─▒nd─▒r duruyor. Fakat fark ettim ki dolab─▒n ├╝st├╝nde eski bir teyp duruyor ve teybin iki hoparl├Âr├╝n├╝n i├žinde de m─▒knat─▒s var. Bu hi├ž akl─▒ma gelmemi┼čti. Tabi teybi kald─▒rd─▒m ordan acaba bir etkisi olmu┼č mudur? M─▒knat─▒s manyetik alan─▒ ├žekim yapabildi─či yerde mi ba┼člar? Yoksa daha m─▒ geni┼č?
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
elbruz84

Kay─▒t: 11 May 2022, 09:38

Re: Manyetik Alan─▒n Otomatik Saatler ├ťzerinde Etkisi Nedir ?

Mesaj Blackk » 11 Eyl 2023, 22:13

Merhabalar herkese,bu konudan sonra dikkatimi ceken birseyi sormak istiyorum.Madem miknatislarin saatler uzerinde etkisi var(baslikta bir arkadas buzdolabi magnetinin bile saatini bozdugundan bahsetmis) peki iphone magsafe kiliflarinin saate zarar verme ihtimali var midir sizce ?telefon sol eldeyken saat oldukca yakin oluyor sonuc olarak manyetik alana.Datejust kullanicisi olarak merak ettim bu durumu
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Blackk

Kay─▒t: 07 Eki 2016, 17:05

Re: Manyetik Alan─▒n Otomatik Saatler ├ťzerinde Etkisi Nedir ?

Mesaj ercangun » 24 Eyl 2023, 00:33

Her t├╝rl├╝ m─▒knat─▒s─▒n saatinizi manyetize etme ihtimali mevcuttur.

Saatinizin manyetize olup olmad─▒─č─▒n─▒ anlaman─▒n iki basit y├Ântemi var.
1. Bir pusulan─▒z varsa saatinize yakla┼čt─▒r─▒n. Sapmaya sebep oluyorsa saatiniz manyetize olmu┼čtur.
2. Google play store veya App store ├╝zerinden Gauss meter yazarak arama yap─▒n ├ž─▒kan uygulamay─▒ y├╝kleyin. Uygulama a├ž─▒kken telefonunuzun arka ├╝st k─▒sm─▒n─▒ saatinize yakla┼čt─▒r─▒n. Okunan Gauss de─čerinde kayda de─čer sapma oluyorsa saatiniz manyetizedir.
Demanyetizasyon i┼člemi i├žin ├Âzel aletler mevcut. Demagnetizer diye google'da arayabilirsiniz. Aliexpresste bolca se├ženek olmas─▒ laz─▒m.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
ercangun

Kay─▒t: 05 Kas 2010, 00:45

├ľnceki

D├Ân TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 21 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners