Sıfır Araçlarımızı İnceleyin

BMW 8 Serisi

Genel Otomotiv Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

BMW 8 Serisi

Mesaj Cct » 24 May 2013, 02:13

Sanırım 94 senesiydi..

O zamanlar banka müdürü olan babama tahsil edilmiş olan Renault 21 Concorde otomobilimizle bodruma doğru ilerliyorduk..

Küçüklüğümden beri varolan otomobil hastalığım zaten velet sayılacağım o yıllarda yeni olgunlaşırken Concorde gibi (O dönem etkileyiciydi tabi :lol: ) bir otomobilin içerisinde bulunmak ve anneyi arka koltukta uyutup babama ''bas bas bas'' gazları vermek çok hoşuma gidiyordu.

Tatil yolundaydık. Anne arkada uyuyor, babam ise gazı alıp yapıştırıyordu. Sol şerit resmen bize aitti.. Derken bir ses.. Bir selektör.. Babamın panikle sağ şeride kendisini fırlatışı.. Ne oluyor demeden sadece arkasını görebilmiştim otomobilin. Kırmızıydı, genişti, basıktı, bir BMW idi.
Şu yazı aklıma kazınmıştı o anda 850CSI. Babamın karizması gözümde biraz çizilmişti tabi :lol:

O dönem internet denen bir şey varolmadığı için hemen ilk benzinlikte bütün otomobil dergilerini aldırmıştım belki bu modeli görürüm diye.
Bulmuştumda, eskiden sahibinden.com olmadığı için oto borsa ekleri olurdu. BMW fiyat listesinde en aşağıda bulunuyordu 8 serisi. 7 serisinden bile pahalı. Ben tabi paradan puldan haberi olmayan bir velet olarak ''Baba bundan alsanaaaa'' diye adamcağızı darlayıp durdum. Oğlum yok, oğlum o araba koca ev parası, biz alamayız dediyse de ben 8 serisi hayali kurmaktan hiç vazgeçmedim.

Derken yıllar geçti. 8 serisinin üretimi durdu ve üstünden çok sular aktı.. Üniversitedeyken o zamanki arabamla arkadaşımı Kadıköy'e bırakırken (Polo) Yoğurtçu parkındaki RS Motors'da bir 8 serisi gördüm. Baskına gelir gibi frene asılıp daldım içeriye. Haykırdım ''Abi bu 8 serisine bakıcam'' diye :lol: Sahiplerinden birisi sağolsun indi hemen yanıma. Yaşımı ve geldiğim arabayı görmesine rağmen (kesin alıcı değil) otomobili açtı bana. Gözlerimdeki aşkı görmüş olacak ki çalıştırmama izin verdi. Ben durduğum yerde gaza basarken hadi bir dolaşalım dedi :shock:

Kötü durumda bir arabaydı, leş gibi sigara kokuyor, direksiyonunda farkedilir bir boşluk bulunuyordu ama bir hayalimi gerçekleştirmiştim. Dolaştıktan sonra adama teşekkür edip 12 silindirden 4'e düşüp eve doğru yola koyulmuşum :lol:

O zamandan beri isterim bir 8 serisi toplamak. Ait olduğu dönemde bile sorunlu ve yetersiz bir otomobil olduğunu çok iyi biliyorum. (Çok fazla kronik sorunları var, en büyüğü motorun yeteri kadar hava alamaması, elektrik tesisatı vs vs) Ama aşkta mantık aranmaz işte..

Sürekli sahibinden.com'da ilanlarına bakarım. Çoğu binilmeyecek derece leş halde. Bir gün o cesareti bulacağım kendimde inanıyorum.

Eminim sizler arasında da seveni vardır. Belkide sahip olanlar veya olmuşlar vardır.

Biraz tiyatral bir yazı oldu ama baktım ki konusu açılmamış ben ekleyeyim dedim :D

Resim
Resim
Resim
Resim
Her türlü saat itinayla takılır.
Kullanıcı avatarı
Cct

Re: BMW 8 Serisi

Mesaj Bg17 » 24 May 2013, 06:26

Paylasim icin tesekkurler. 8 serisi bmw nin ruhunu ortaya koyan cok kaliteli bir aracti. :champ:
Umarim hayaliniz gerceklestirirsiniz...
Time is too precious to be measured by a cheap instrument...
Kullanıcı avatarı
Bg17

Re: Ynt: BMW 8 Serisi

Mesaj hydrocon » 24 May 2013, 08:25

Geçenlerde discovery channel da bu aracın haşat olmuşunu 5000£ e alıp harika şekilde toplayıp 6500£ e satttılar ingilterede inanamadım. Programın ismi tamirat tadilattı galiba..
Her şey zehirdir mühim olan dozdur.
Kullanıcı avatarı
hydrocon

Re: BMW 8 Serisi

Mesaj vmetin » 24 May 2013, 08:29

Duyguların otomobil seven herkesin anlayabileceği şeyler, anlatıkların aklıma Vmetin vs 560sec i getirdi :)
Kullanıcı avatarı
vmetin

Mesaj Baran » 24 May 2013, 08:35

8 serisi denilince aklima gelen ilk sey 12silindirin ustune bozuk parayi dik sekilde koysaniz dahi onu dusurmemesidir.Bmw nin Bmw oldugu donemden bir arac..Bizdede concorde vardi hatta managerlar vardi kanatsiz bizde kanat jant vs vardi aldigimiz gun kapi kollarindaki mavi jelatinleri ben sokmustum.
Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj drk » 24 May 2013, 09:27

Aynı hikayenin Porsche versiyonu var bende :) 2005 yılı, oldukça sıkışık bir trafikte babamla beraber ilerlemeye çalışıyoruz, ilerde yol çalışması olduğundan 4 şerit 2 şerite düşüyor sonra tekrar rahatlıyor trafik. Boş boş etrafa bakarken bir anda yanda metalik gri bir Carrera S belirdi. 20 li yaşlarında biri kullanıyor, araba daha yepyeni, ben dibim düşmüş bir şekilde arabayı izlerken arkadan bir tane de Cayenne Turbo geldi. Onun içinde de yine 20li yaşlarda güzelce bir kız, adeta görsel bir şölen :D Sanıyorum araçlar birbirini tanıyordu, ikisinde birbirini geçmeye çalışıyordu o sıkışık trafikte türlü canbazlıklarla. En sonunda tam yolun tekrar açıldığı yerde Carrera gazı kökledi. Aralarına araç girdiği için bekleyen Cayenne de boşluğu bulduğu anda bastı gitti. Onlar çılgın sesler eşliğinde uzaklaşırken arkalarından öylece bakakalan ben ilk fırsatta hemen dergilerden, internetten bilgi toplamaya başladım :)

Olay o zaman o kadar etkileyici olmuş ki hala yazarken aynı heyecanı hissediyorum :D Sonuç olarak birileri hala basıp gidiyor ben de arkalarından bakıyorum :lol:
Kullanıcı avatarı
drk

Mesaj vmetin » 24 May 2013, 09:59

Drk yazdı:Aynı hikayenin Porsche versiyonu var bende :) 2005 yılı, oldukça sıkışık bir trafikte babamla beraber ilerlemeye çalışıyoruz, ilerde yol çalışması olduğundan 4 şerit 2 şerite düşüyor sonra tekrar rahatlıyor trafik. Boş boş etrafa bakarken bir anda yanda metalik gri bir Carrera S belirdi. 20 li yaşlarında biri kullanıyor, araba daha yepyeni, ben dibim düşmüş bir şekilde arabayı izlerken arkadan bir tane de Cayenne Turbo geldi. Onun içinde de yine 20li yaşlarda güzelce bir kız, adeta görsel bir şölen :D Sanıyorum araçlar birbirini tanıyordu, ikisinde birbirini geçmeye çalışıyordu o sıkışık trafikte türlü canbazlıklarla. En sonunda tam yolun tekrar açıldığı yerde Carrera gazı kökledi. Aralarına araç girdiği için bekleyen Cayenne de boşluğu bulduğu anda bastı gitti. Onlar çılgın sesler eşliğinde uzaklaşırken arkalarından öylece bakakalan ben ilk fırsatta hemen dergilerden, internetten bilgi toplamaya başladım :)

Olay o zaman o kadar etkileyici olmuş ki hala yazarken aynı heyecanı hissediyorum :D Sonuç olarak birileri hala basıp gidiyor ben de arkalarından bakıyorum :lol:

Hayat böyle be Drk :lol: :lol:

Üniversitede öğrenciyken zımba gibi adamdım 89 kiloydum, basket takımında oynuyordum vs. Gencim yakışıklıyım, bomba gibiyim. Özgüven o kadar yüksek ki anlatamam :D
Neyse bi kız var sarışın çıtı pıtı. Nerde karşılaşsak gülümsüyor. Sonra bir gün arkadaşla pidecide yemek yiyoruz, ben mekanın giriş kapısını görür şekilde oturuyorum. Kapıdan bu kız girdi, paket söyledi, paketini aldı tam çıkıyor ben de fırladım, bu kez kesin konuşacaktım :D Hatun arkasını döndü gri carrera 4s in 4 lüler yandı bi an :lol: :lol: bindi ve gazladı. :lol: :lol: :lol:

Özgüven vardı ya cam gibi kırıldı, darmadağın oldu. Bi sigara yaktım, iki nefes çekip attım. İçeri girdim masaya oturdum. Arkadaş noldu lan dedi, konuşma la hadi zıkkımlan gidelim dedim :D :D

Yıl 1998 di bende 1994 Opel Vectra A vardı.
Kullanıcı avatarı
vmetin

Mesaj nickynick » 24 May 2013, 10:21

vmetin yazdı:
Drk yazdı:Aynı hikayenin Porsche versiyonu var bende :) 2005 yılı, oldukça sıkışık bir trafikte babamla beraber ilerlemeye çalışıyoruz, ilerde yol çalışması olduğundan 4 şerit 2 şerite düşüyor sonra tekrar rahatlıyor trafik. Boş boş etrafa bakarken bir anda yanda metalik gri bir Carrera S belirdi. 20 li yaşlarında biri kullanıyor, araba daha yepyeni, ben dibim düşmüş bir şekilde arabayı izlerken arkadan bir tane de Cayenne Turbo geldi. Onun içinde de yine 20li yaşlarda güzelce bir kız, adeta görsel bir şölen :D Sanıyorum araçlar birbirini tanıyordu, ikisinde birbirini geçmeye çalışıyordu o sıkışık trafikte türlü canbazlıklarla. En sonunda tam yolun tekrar açıldığı yerde Carrera gazı kökledi. Aralarına araç girdiği için bekleyen Cayenne de boşluğu bulduğu anda bastı gitti. Onlar çılgın sesler eşliğinde uzaklaşırken arkalarından öylece bakakalan ben ilk fırsatta hemen dergilerden, internetten bilgi toplamaya başladım :)

Hayat böyle be Drk :lol: :lol:

Üniversitede öğrenciyken zımba gibi adamdım 89 kiloydum, basket takımında oynuyordum vs. Gencim yakışıklıyım, bomba gibiyim. Özgüven o kadar yüksek ki anlatamam :D
Neyse bi kız var sarışın çıtı pıtı. Nerde karşılaşsak gülümsüyor. Sonra bir gün arkadaşla pidecide yemek yiyoruz, ben mekanın giriş kapısını görür şekilde oturuyorum. Kapıdan bu kız girdi, paket söyledi, paketini aldı tam çıkıyor ben de fırladım, bu kez kesin konuşacaktım :D Hatun arkasını döndü gri carrera 4s in 4 lüler yandı bi an :lol: :lol: bindi ve gazladı. :lol: :lol: :lol:

Özgüven vardı ya cam gibi kırıldı, darmadağın oldu. Bi sigara yaktım, iki nefes çekip attım. İçeri girdim masaya oturdum. Arkadaş noldu lan dedi, konuşma la hadi zıkkımlan gidelim dedim :D :D

Yıl 1998 di bende 1994 Opel Vectra A vardı.

Ağlattın kardeş

Resim
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullanıcı avatarı
nickynick

Sonraki

Dön TSF Otomotiv & Motorsporları - Automotive & Motorsports

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners