1991'den bugüne fiyat, kalite ve kusursuz hizmeti bir arada sunan Sami Saat ve Mücevherat
dünyanın en prestijli lüks saat markaları ve benzersiz saat koleksiyonlarına ev sahipliği yapıyor.

Gözlük Tercihleriniz

Genel Yaşam Stili Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: Güneş Gözlüğü Tercihleriniz

Mesaj sedir » 22 Tem 2012, 04:15

Ben 20 yılı aşkın süredir numaralı gözlük kullanıyorum. Carrera, Silhouette, Stepper gibi markaların gözlüklerini kullandım. Genelde gözlükçüde bulunan marka ağırlıklı bir seçim zorunluluğu vardı. Numaralı gözlükte eğer sade bir gözlüğünüz varsa pek sorun olmaz ama astigmatizm veya presbiyopi varsa (presbiyopi şimdilik sende olmaz Serxx) ve iki gözlüğü tek gözlükte birleştirecekseniz o zaman çerçeve bir yana kalıyor gözlükçü öne çıkıyor. Tabii çerçeveyi bir yerden alıp getirip kendi gözlükçünüze verebilirsiniz ama pratikte bu biraz zor ve garip oluyor. Şimdi tekrar gözlük değişim zamanı geldi. Bir aydır çerçeveye nazlandım bir türlü beğenmedim/bulamadım. RayBan bir çerçeve beğendim, kendi gözlükçümde değildi, titanyum dendi ama üzerinde bir ifade bulamayınca titanyum karışım gibi laflar duyunca kaçtım kendi gözlükçüme gittim yine. Daha önce hiç görmediğim bir Longines gözlük buldum. Gözlük teslim edilince resmini çekerim. Uzun lafın kısası gözlükte titanyum olması çok iyi bir seçenek olur. Hafifliği bir yana sağlam ve terden etkilenmiyor oluşu çok önemli. Yani size tavsiyem fsinan ve Serxx ne marka olursa olsun ama titanyum olsun derim.
(unutulmuş r var mı kontrolunden sonra gönder tuşunu tıklayalım :D )
Vakit nakittir.
Kullanıcı avatarı
sedir

Mesaj fsinan » 22 Tem 2012, 08:49

Kemik tercih ediyorsanız numaralıda Persol.
"Money has no owners, has spenders". -Omar
Kullanıcı avatarı
fsinan

Mesaj SeRxx » 22 Tem 2012, 09:31

Drk yazdı:Serxx, tag heuere bak mutlaka :thumbup: Yıllardır kullanıyorum, çok memnunum. Hem tarzı güzel hemde kaliteli.

Gözlükçü arkadaşım Tag Heuer için çok iyi indirimler yaptı, alma ihtimalim çok yüksek; kalite konusunda çok iyiymiş. Müsait olduğun zaman fotoğrafını koyabilir misin Drk ? :thumbup:

Frax, titanyum olarak Nike'ın bir modelini denedim şahane durmuştu aşık oldum çok hafifti ama fiyatı da çok pahalıydı. Nike marka olarak gözlükte nasıldır bilmiyorum. Titanyum modelleri tekrar inceleyeceğim :thumbup:

Sedir hocam bende 0.75 Astigmat var, baş ağrısı oluyor artık ve gece araba kullanırken yazıları göremiyorum hatta bu yüzden geçen hafta otobanda yanlış yola girdim ve baya km'yi boş boş gittik, hemen doktora gittim :( Longines gözlüğü çok şehirde sordum ama bulamadım önceliğim titanyum olacak :thumbup:
Sedir hocam yakında, yönetimden ''r'' harfini otomatik ekleyen bir yazılım rica edecem. :D

Fsinan o markayı hiç duymadım ama soracağım :thumbup:
Kullanıcı avatarı
SeRxx

Mesaj vmetin » 22 Tem 2012, 09:44

Resim

Geçenlerde aldım. Hatta danışmak için konu acmıştım. Seviyeli bir iliskimiz var. Daha evlilik düşünmüyoruz. :lol:
Kullanıcı avatarı
vmetin

Mesaj drk » 22 Tem 2012, 13:29

Serxx, bendeki şu modelin aynısı. Çerçeve titanyum, saplar katlanmıyor. Dayanıklılıkla ilgili bir soru işaretin olmasın, ben yıllardır hergün kullanıyorum :thumbup: Çok hafif ve rahat, kafadan da düşmüyor :) Tag heuer de model çeşidi çok, belki daha farklı birşey daha çok hoşuna gidecektir. Ben sade bir tasarım istiyordum.

Resim

Yeni moda kalın tam çerçeve gözlükler. Her köşe başında bir hipster, dur bakayım şunların taktığından da bir deneyeyim dersen, al bir wayfarer yada tomford :thumbup:

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
drk

Mesaj whiskey » 22 Tem 2012, 13:42

Drk yazdı:..al bir wayfarer yada tomford :thumbup:

Drk, zevkine hayranım :thumbup: :champ:

Genelde sadece balkon/terasta otururken veya uzun yolda araç kullanırken güneş gözlüğü takıyorum. Çok sık kullanan birisi olsaydım yalnızca aviator ve Tom Ford kullanırdım.
Kullanıcı avatarı
whiskey

Mesaj SeRxx » 22 Tem 2012, 13:57

Şu kalın çerçeveliler çok iyi durdu ama kendimi acayip hissettim :D

Beğendiğim Tag Heuer modeli de seninkine çok benzerdi ama titanyum değildi. Yarın gidip iyice düşünüp alacam bakalım artık :roll:
Kullanıcı avatarı
SeRxx

Mesaj drk » 22 Tem 2012, 14:04

İyi durduysa neden almayasın, zamanla alışırsın ;)

Whiskey, tomford un gözlüklerini ben de çok beğeniyorum, bir de bazı reklamları çok acayip :D
Kullanıcı avatarı
drk

ÖncekiSonraki

Dön TSF Yaşam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners