Mutfak Araç ve Gereçleri; Öneri, Tavsiye ve Paylaşımlar

Genel Yaşam Stili Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: Mutfak Araç ve Gereçleri; Öneri, Tavsiye ve Paylaşımlar

Mesaj Clk » 21 Haz 2015, 12:51

vardi Asymptote, capulcular kirdi :lol: :lol: Eger gördügün sey beyaz ise kendileri lamba oluyor ;)
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj asymptote » 21 Haz 2015, 13:20

Çapulculardan yana dertliysen hemen iki TOMA gönderelim.. :D :thumbup:

Bu arada konuya dönecek olursak; karbon çeliğinden imal edilmiş geleneksel Çin tavalarından almak istiyorum. Sanıyorum Wok tava olarak adlandırılıyor bunlar. Ancak bizdeki mevcut wok tavalar benim aradığım geleneksel tarza değil, birçoğu ya aluminyumdan döküm ya emaye ya da paslanmaz çelik. Malzeme karbon çeliği olmamakla birlikte benim istediğim formda da değiller. Aradığım tavayı yurt içinde tek bir adreste buldum ancak orada da biraz pahalı. Yurt dışında 15-20 dolara satılan bir ürüne 200 lira vermek istemiyorum haklı olarak.. Peki yurt dışından neden almıyorum? Birçok satıcı, sanıyorum kargo ücreti ürün fiyatını bir hayli aştığından yurt dışı gönderimi yapmıyor. Yurt içinde aynı ya da benzer bir ürünü daha uygun fiyata satan bir yer biliyorsanız lütfen paylaşınız. :thumbup:
Resim
http://www.crateandbarrel.com.tr/wok-seti
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj Clk » 21 Haz 2015, 13:43

Fiyatlar ucuk olsa da ben döküm celigi wok öneririm. Unutmamak lazim ki wok'ta patina kalmali ki yaptigin yemegin gercek tadina erisebilesin.

Beni dövmeyecegine söz verirsen sana Le Creuset WOK öneririm. Su ana kadar aldigim 4. ve memnun kaldigimiz tek wok :champ:
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj asymptote » 21 Haz 2015, 14:59

Eğer hızlı ve sağlıklı kızartmalar yapmak istiyorsanız wok tava ince ve karbon çeliğinden olmalı. Ben stir fry yapmak istiyorum abi. Wok tava almak isteme nedenim bu. Arada noodle da yaparım.. ;)
Resim
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj Architecte » 21 Haz 2015, 22:12

Clk bilgilendirme ve fotograflar için teşekkürler. Fırınlar harikulade tam beklediğim gibi. Gerçi tavandan tabana daha yeni yeniledik mutfağı yer açmak extra bir çalışma tesisat gerektiriyor ki kararı bizim iç mimar versin artık. İç mimar' derken eşimi kast ediyorum :D

Ayrıca yaptığın döküm çeliği önerisine canu gönülden katılıyorum. Genellikle mutfakta döküm çelik ya da kararmayan nikel kaplama tencere tavalar kullanılıyor.Seramik tavalar da moda bu aralar. Ama kesinlikle döküm çelik malzemeler lezzete lezzet katıyor. Tost makinesi de döküm çelikten öneriyorum Evet fiyatlar uçuk biraz ama değer. Zeytinyağı ile sıvıyağ arasındaki fark gibi :D
Tecrübe, hayatta yediğimiz kazıkların toplamıdır'
Kullanıcı avatarı
Architecte

Mesaj nicholaihel » 21 Haz 2015, 22:21

Şu Buharlı fırın işi ilgimi çekti. Bi araştıralım bakalım :thumbup:
Kullanıcı avatarı
nicholaihel

Mesaj asymptote » 26 Haz 2015, 12:46

Döküm tencere almak istiyorum. Lava ve Hecha nispeten uygun fiyatlarıyla öne çıkıyorlar, Staub ise kalitesi ve ismiyle. Bu markaları tecrübe eden oldu mu hiç? Ne önerirsiniz?
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj Anesthesia » 26 Haz 2015, 18:59

Hecka'yı halihazırda keyifle kullaniyorum kesinlikle tavsiye ederim, ama diğerlerini denemedim. Hecka'dan daha ucuz ürünlere itimat etmeyin derim
Özgür kalana kadar imza mimza yok
Kullanıcı avatarı
Anesthesia

ÖncekiSonraki

Dön TSF Yaşam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners