TSF ├ťyelerine ├ľzel ─░ndirimli Sat─▒l─▒k Oris Modellerini ─░ncelemek ─░├žin T─▒klay─▒n─▒z

Ankara'dan T├╝m TSF ├ťyelerine Selamlar

Yeni ├ťyelerin Kendilerini Tan─▒tabilecekleri B├Âl├╝m
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz. L├╝tfen Forum Kurallar─▒m─▒za ├ľzen G├Âsterelim. T├╝m Kurallar Sizin Daha Rahat ve Seviyeli Bir Ortamda Payla┼č─▒m Yapabilmeniz ─░├žindir.

Forumlar─▒m─▒za Kay─▒t Olduktan Sonra Kendinizi Tan─▒tman─▒z T├╝m ├ťyelerimizi Memnun Edecektir.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Ankara'dan T├╝m TSF ├ťyelerine Selamlar

Mesaj Alan06 » 07 Oca 2021, 19:45

Ankara'dan t├╝m Sayg─▒de─čer Forum ├ťyelerine Selamlar─▒m─▒ Sunar─▒m.

Aran─▒za Ankara' dan kat─▒lm─▒┼č bulunuyorum. ─░smim Yasin do─čma b├╝y├╝me Ankara' l─▒ olmakla birlikte esnaf─▒m. Ya┼č 36. Asl─▒nda forumun varl─▒─č─▒ndan yeni haberim olmad─▒ fakat pandemi vs. derken bo┼č vakit ├žok oldu─čundan ├╝ye olmak bu zamana k─▒smet oldu. Forum sayfalar─▒nda ho┼č├ža vakit ge├žirdim bu s├╝re├žte. Eme─či ge├žen, katk─▒da bulunan herkese te┼čekk├╝r ederim.

Adettendir k─▒saca saat ge├žmi┼čimden bahsetmem gerekirse, otomatik saatlere merak─▒m, 1997 senesinde rahmetli dedemin bana, hac vazifesi sonras─▒ Mekke' den hediye olarak getirdi─či a┼ča─č─▒daki Seiko 5 ile ba┼člad─▒.

Resim

Resim

Bu saat o zamanlar ├Âyle hayret vericiydi ki, pili hi├ž bitmiyordu ve saniyesi kayarak ilerliyordu. Bilfiil 10 sene kulland─▒ktan sonra kasadaki yerini ald─▒. Halen hi├ž bak─▒ms─▒z ├žal─▒┼čmakta, sapmas─▒ ideal oranlarda ve 30 saatlik g├╝├ž rezervi var.

─░kinci otomatik saatim de yine bir Seiko 5. Bu saati babama 1983 senesinde evlilik hediyesi olarak annemin babas─▒ hediye etmi┼č. Babam 18 sene aral─▒ks─▒z kulland─▒ktan sonra mekanik saatlere olan merak─▒m─▒ bildi─či i├žin bana hediye etti. Saat ge├žti─čimiz haftaya kadar hi├ž bak─▒m g├Ârmemi┼čti. Bak─▒ma ihtiyac─▒ oldu─čunu biliyordum ama manevi de─čeri y├╝ksek oldu─ču i├žin ve Ankara' da bulundu─čum ├ževrede g├╝venebilece─čim bir saat ustas─▒ bulamad─▒─č─▒m i├žin kimseye emanet edememi┼čtim. Ge├žti─čimiz hafta ├çelik Saat Tuncer Ustaya ─░stanbul' a g├Ânderdim saati. Sa─čolsun gerekli t├╝m i┼člemleri yaparak sa─č salim teslim etti saatimi. ┼×u an kulland─▒─č─▒m (4r36) turtle kasa Seiko' dan daha az sapmas─▒ (g├╝nl├╝k 15 sn) olan, 43 saat rezervi bulunan bir saat. Ustam─▒z─▒n s├Âyledi─čine g├Âre halen ta┼č gibiymi┼č.

Resim
upload file to hosting server

Resim

3. Saatim Hamilton. Bu saati evlendi─čim sene (2008) birka├ž tane ├žeyre─či bozdurarak sat─▒n alm─▒┼čt─▒m. O zaman ki fiyat─▒ benim maa┼č─▒mdan biraz daha fazlayd─▒. Baz─▒lar─▒na g├Âre o kadar paran─▒n bir saate verilmesi ├žok yanl─▒┼čt─▒ ama ke┼čke bir ka├ž ├žeyrek bozdurup bir tane daha alsaym─▒┼č─▒m diyorum. O zaman ki yabanc─▒ forumlardan ara┼čt─▒rd─▒─č─▒m kadar─▒ ile kendisi me┼čhur Eta 2824-2 mekanizmay─▒ kullanan, benim de bu mekanizmaya ula┼čabilece─čim en ucuz saat idi. Tercihimde ki en etkili sebep buydu. 40 k├╝s├╝r saat rezervi olan ve sapma oran─▒na hayran oldu─čum (g├╝nl├╝k +1) bir saat. Hi├ž bak─▒m g├Ârmedi. Deveku┼ču derisinden imal kordonu ile envanterdeki en sevdi─čim elbise saatim olur kendileri.

Resim

Resim

Resim

4. Saatim Jacques Lemans marka yine otomatik bir saat. 2012 senesinde sahibi oldu─čum bu saati babam─▒n be─čenmesi sonucu kendisine hediye etmi┼čtim.

5. Ve son saatim herkesin tan─▒d─▒─č─▒ Seiko Turtle Batman (4r36). Ge├žen sene ald─▒─č─▒m saatimin sapmas─▒ -25 saniye civarlar─▒nda. ─░lk ald─▒─č─▒m g├╝n 10 dk ileri gidip beni ├žok korkutmu┼čtu. Sonra herhangi bir problem ├ž─▒kmad─▒.

Resim

Resim

Art─▒k orta ileri bir saat alma vaktim gelmi┼č mi ne dersiniz forum dostlar─▒? Oris' ler extra forum indirimi ile daha can al─▒c─▒ duruyorlar vitrinde. Nasip k─▒smet diyelim. Bu vesile ile ilk mesaj─▒ m─▒ da iletmi┼č bulunuyorum. Umar─▒m laf─▒ uzat─▒p s─▒km─▒┼č olmad─▒m.

Sa─čl─▒cakla.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Alan06

Kay─▒t: 16 Ara 2020, 12:11

Re: Ankara'dan T├╝m TSF ├ťyelerine Selamlar

Mesaj argentum » 08 Oca 2021, 00:37

Ho┼čgeldiniz, saat foto─čraflar─▒ ├žok g├╝zel. ─░n┼čallah ├žok daha iyilerini kullan─▒rs─▒n─▒z. ├ľzellikle Hamilton dikkat ├žekici.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
argentum

Kay─▒t: 27 A─ču 2013, 09:41

Mesaj westernboy » 08 Oca 2021, 01:28

ho┼čgeldiniz,iyi forumlar :thumbup: :champ:
Hep denedin, hep yenildin. Olsun. Bir daha dene, bir daha yenil, daha iyi yenil.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
westernboy

Kay─▒t: 04 Tem 2020, 23:40

Mesaj azizkaya » 08 Oca 2021, 03:27

Keyifli forumlar.

SM-N960F cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Al─▒nca ya da sat─▒nca pi┼čman olmad─▒─č─▒m bir saat olmad─▒.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
azizkaya

Kay─▒t: 14 Nis 2017, 01:02

Mesaj mturann » 08 Oca 2021, 09:52

Ho┼čgeldiniz
Saatleriniz g├╝zel zamanlar─▒n─▒z─▒ g├Âstersin
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mturann

Kay─▒t: 13 Kas 2014, 18:00

Mesaj eyimen » 08 Oca 2021, 09:57

Ho┼čgeldiniz, hobiye giri┼či yapal─▒ epey olmu┼č. G├╝zel de bir kolleksiyon olu┼čturmu┼čsunuz :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
eyimen

Ya┼č: 40
Kay─▒t: 13 Tem 2015, 22:54

Mesaj mlm » 08 Oca 2021, 10:03

Ho┼č geldin dostum :champ:

Tapatalk kullanarak iPhone arac─▒l─▒─č─▒yla g├Ânderildi
Instagram: watchtron
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mlm

Ya┼č: 39
Kay─▒t: 03 A─ču 2010, 02:59

Mesaj watchour » 08 Oca 2021, 10:52

Ho┼čgeldiniz iyi forumlar :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
watchour

Ya┼č: 26
Kay─▒t: 13 ┼×ub 2020, 14:12

Mesaj Alan06 » 08 Oca 2021, 12:20

Sn. argentum , westernboy, azizkaya, mturann, eyimen, watchour ho┼čbulduk. ─░yi dilekleriniz i├žin te┼čekk├╝r ederim.

Sn. mlm bu s─▒cak kar┼č─▒lama i├žin ise ayr─▒ca te┼čekk├╝r ederim.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Alan06

Kay─▒t: 16 Ara 2020, 12:11

Mesaj LastGentleman » 20 Oca 2021, 16:54

Ho┼č geldiniz , iyi forumlar :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
LastGentleman

Ya┼č: 42
Kay─▒t: 14 Ara 2020, 15:04

Sonraki

D├Ân TSF ├ťyelerimiz & Tan─▒┼čma - Member Introductions

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 11 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners