Safir cam Antirefle sorunu

Saat Tamiri Ustalar─▒, Ekipmanlar─▒, Servis Ve Bak─▒m Merkezlerinden Bilgiler
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyelerimiz, Saat Servis Merkezi b├Âl├╝m├╝m├╝zde saat tamiri ve servisi konular─▒ndaki sorular─▒n─▒z─▒ saat ustalar─▒na sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler taraf─▒ndan verilecek tavsiye ve yard─▒mlar g├Ân├╝ll├╝l├╝k prensibi neticesinde yap─▒lmaktad─▒r. Forumumuza ├╝ye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yard─▒m zorunlulu─ču bulunmamaktad─▒r, sorular─▒n─▒z─▒ sorarken bu durumu dikkate alman─▒z─▒ rica ederiz.

TSF

Safir cam Antirefle sorunu

Mesaj gozdentunay » 10 Oca 2020, 16:01

Arkada┼člar merhaba ,daha ├Âncesinde elden ├ž─▒kart─▒p bi vesile ile tekrar geri ald─▒g─▒m saatimin safir cam─▒nda bir matl─▒k g├Ârd├╝m ve dikkatli bakt─▒─č─▒mda cam─▒n antireflesinin anlamad─▒g─▒m bi ┼čekilde silindi─čini g├Ârd├╝m.B├Âyle bir durumda halihaz─▒rda olan cama antirefle kaplatmam─▒z m├╝mk├╝nm├╝d├╝r ?Yada ─░stanbulÔÇÖda saatimize antirefleli safir bir cam takt─▒rmam─▒z m├╝mk├╝nm├╝d├╝r? Konuyla ilgili bilgisi olanlar yard─▒mc─▒ olursa sevinirim.Te┼čekk├╝rler

Tapatalk kullanarak iPhone arac─▒l─▒─č─▒yla g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
gozdentunay

Kay─▒t: 24 Kas 2017, 10:58

Re: Safir cam Antirefle sorunu

Mesaj moy » 10 Oca 2020, 16:44

Benimde merak etti─čim hatta konu a├žmay─▒ d├╝┼č├╝nd├╝─č├╝m bir konuydu benden ├Ânce davrand─▒─č─▒n─▒z i├žin te┼čekk├╝r ederim. :thumbup:
Benim poda kapal─▒ havada yada kapal─▒ ortamda dikkatli bak─▒lsa bile g├Âz├╝kmeyen fakat fenerle yada g├╝ne┼č alt─▒nda bak─▒ld─▒─č─▒nda belli olan AR ├žizikleri var.1-2 sene sonra bu ├žizikler beni rahats─▒z ederse ne yapmam laz─▒m diye d├╝┼č├╝n├╝yorum.
instadan takip etti─čim saatlerle ilgili payla┼č─▒m yapan bir hesapta ├Âzel bir bez ile AR kaplama siliniyordu onu payla┼čm─▒┼člard─▒ sonradan nas─▒l kaplan─▒r hi├ž bir fikrim yok benimde.
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan ba─č─▒ms─▒zl─▒k olmaz.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
moy

Ya┼č: 34
Kay─▒t: 10 ┼×ub 2015, 16:41

Mesaj gozdentunay » 10 Oca 2020, 17:04

moy yazd─▒:Benimde merak etti─čim hatta konu a├žmay─▒ d├╝┼č├╝nd├╝─č├╝m bir konuydu benden ├Ânce davrand─▒─č─▒n─▒z i├žin te┼čekk├╝r ederim. :thumbup:
Benim poda kapal─▒ havada yada kapal─▒ ortamda dikkatli bak─▒lsa bile g├Âz├╝kmeyen fakat fenerle yada g├╝ne┼č alt─▒nda bak─▒ld─▒─č─▒nda belli olan AR ├žizikleri var.1-2 sene sonra bu ├žizikler beni rahats─▒z ederse ne yapmam laz─▒m diye d├╝┼č├╝n├╝yorum.
instadan takip etti─čim saatlerle ilgili payla┼č─▒m yapan bir hesapta ├Âzel bir bez ile AR kaplama siliniyordu onu payla┼čm─▒┼člard─▒ sonradan nas─▒l kaplan─▒r hi├ž bir fikrim yok benimde.

Rica ederim ─░n┼čallah forumda bu konuyla ilgili bilgi sahibi saatsever dostlar mevcuttur .

Kullan─▒c─▒ avatar─▒
gozdentunay

Mesaj gozdentunay » 14 Oca 2020, 20:09

Arkada┼člar ba┼čl─▒kta kimse konuyu a├ž─▒kl─▒─ča kavu┼čturup yard─▒mc─▒ olabilecek bi yorum yapmam─▒s:( konu hakk─▒nda forumumuzda bilgisi olan varsa de─čerli fikirlerini payla┼č─▒rsa inan─▒n ├žok sevinirim .┼×imdiden te┼čekk├╝rler

Kullan─▒c─▒ avatar─▒
gozdentunay

Mesaj Ankthas » 14 Oca 2020, 20:14

Saatin garantisi duruyorsa e─čer, sa─ča sola sorup herhangi bir i┼člem yapt─▒rmadan ├Ânce mutlaka garanti denenmeli, al─▒nan d├╝kkanla konu┼čulmal─▒ diye d├╝┼č├╝n├╝yorum, belki ├╝cretsiz hallolabilecek bir durumdur. ├ťcreti mukabilinde olacaksa da yine sorumlulu─ču bayiye b─▒rakmak en mant─▒kl─▒s─▒, baz─▒ i┼člemlerin geri d├Ân├╝┼č├╝ olmuyor.
Deniz
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Ankthas

Ya┼č: 30
Kay─▒t: 09 May 2017, 19:29

Mesaj gozdentunay » 14 Oca 2020, 22:11

Ankthas yazd─▒:Saatin garantisi duruyorsa e─čer, sa─ča sola sorup herhangi bir i┼člem yapt─▒rmadan ├Ânce mutlaka garanti denenmeli, al─▒nan d├╝kkanla konu┼čulmal─▒ diye d├╝┼č├╝n├╝yorum, belki ├╝cretsiz hallolabilecek bir durumdur. ├ťcreti mukabilinde olacaksa da yine sorumlulu─ču bayiye b─▒rakmak en mant─▒kl─▒s─▒, baz─▒ i┼člemlerin geri d├Ân├╝┼č├╝ olmuyor.

Deniz bey maalesef saatin garantisi bitmi┼č durumda ,dolay─▒s─▒ylan e─čer bi alternatif bulabilirsem masraf─▒ ben kar┼č─▒layaca─č─▒m

Kullan─▒c─▒ avatar─▒
gozdentunay

Mesaj Umutt » 14 Oca 2020, 22:17

Ar kaplama, Sirkeci'de polisaj benzeri bir i┼člemle rahatl─▒kla ├ž─▒kart─▒l─▒yor, buna kar┼č─▒l─▒k AR kaplama i┼či i├žin emin olmamakla birlikte TR de yap─▒lam─▒yor diye biliyorum. Y─▒llar ├Ânce bir Meistersinger saatim i├žin sormu┼čtum. T├╝m bilgim bu kadar.

LYA-L09 cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Umutt

Kay─▒t: 01 Oca 2011, 23:13

Mesaj gozdentunay » 14 Oca 2020, 23:53

Umutt yazd─▒:Ar kaplama, Sirkeci'de polisaj benzeri bir i┼člemle rahatl─▒kla ├ž─▒kart─▒l─▒yor, buna kar┼č─▒l─▒k AR kaplama i┼či i├žin emin olmamakla birlikte TR de yap─▒lam─▒yor diye biliyorum. Y─▒llar ├Ânce bir Meistersinger saatim i├žin sormu┼čtum. T├╝m bilgim bu kadar.

LYA-L09 cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi

Anlad─▒m Umut bey bilgiler i├žin ├žok te┼čekk├╝r ederim [emoji120]

Kullan─▒c─▒ avatar─▒
gozdentunay

D├Ân TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 6 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners