Kitap Tavsiyesi

Forum Kurallar─▒na Uygun Farkl─▒ Konular ├ťzerine Sohbet ve Payla┼č─▒mlar
Forum kurallar─▒
Sevgili ├ťyeler Forum Kurallar─▒nda Tart─▒┼č─▒lmas─▒ Uygun Olmad─▒─č─▒ Belirtilen Konular Hakk─▒nda Bu B├Âl├╝mde Payla┼č─▒m ve Fikir Bildirimi Yapmay─▒n─▒z. ─░nan├žlar, Politika, Fanatizm, Irk├ž─▒l─▒k Vb. ─░├žeriklerde Konular A├žmay─▒n─▒z. Ayr─▒ca Ki┼čisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlar─▒n─▒z─▒ ─░├žeren Konular─▒ Burada Payla┼čmay─▒n─▒z. Birbirinize Sayg─▒l─▒ Olunuz L├╝tfen.

Kitap Tavsiyesi

Mesaj dakiktiktak » 07 Kas 2019, 13:53

Herkese merhaba.
Bu y─▒l k─▒z─▒m iyi bir ├╝niversitenin (Uluslararas─▒ ─░li┼čkiler) ─░ngilizce Haz─▒rl─▒k S─▒n─▒f─▒'nda okuyor.
─░stiyorumki ─░ngilizce bilgisini her alanda ilerletsin.
─░ngilizce alt yap─▒s─▒ fena de─čil ama alan─▒n─▒ d├╝┼č├╝n├╝nce okuma, yazma ve konu┼čma kabiliyetinin "perfect" olmas─▒ gerekti─či kanaatindeyim.
Kitap okuman─▒n, ├Âzellikle ifade etme kabiliyetini, gramer bilgisini ve ba─čla├žlar─▒ kullanmay─▒ dolayl─▒ olarak bilin├ž alt─▒na yerle┼čmesinde yard─▒mc─▒ olaca─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum.
Bu sebeple okumas─▒ kolay, ak─▒c─▒, bilgilendirici, e─čitici ve k─▒smen de olsa mesle─če haz─▒rlayan kitap ├Ânerilerinize ihtiyac─▒m─▒z var.
Katk─▒lar─▒n─▒z i├žin ┼čimdiden te┼čekk├╝r ediyorum.
─░yi forumlar dilerim.
DT
Herkesin bir mesle─či, bir de me┼čgalesi olmal─▒.
Ord. Prof. Dr. A. S├╝heyl ├ťnver
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
dakiktiktak

Kay─▒t: 18 ┼×ub 2017, 21:19

Re: Kitap Tavsiyesi

Mesaj cengawer42 » 07 Kas 2019, 14:25

Merhaba.

D├╝┼č├╝nceniz ├žok g├╝zel ve yerinde. Ben kitap tavsiyesinde bulunamayaca─č─▒m. Ancak okumak yeterli prati─či sa─člam─▒yor malesef. Gramer ve kelime bilgisinden sonra en b├╝y├╝k eksiklik pratik. Ben eski anadolu liselerinden mezunum, haz─▒rl─▒k s─▒n─▒f─▒ e─čitimi ald─▒m hatta bir d├Ânem fen ve matematik derslerini ingilizce g├Ârd├╝m. Kendi hayat─▒mdan basit bir ├Ârnek vereyim size." You're welcome. "(bire bir ├ževiride:Siz-ler ho┼čgeldiniz ) c├╝mlesini kitaplarda her okudu─čumda bana sa├žma gelir ve bir anlam veremezdim. ├ç├╝nk├╝ kar┼č─▒la┼čt─▒ktan ve bir ┼čeyler yap─▒ld─▒ktan sonra kullan─▒l─▒yordu genelde. En sonunda arkada┼člar─▒mla pratik yaparken ben arkada┼č─▒ma te┼čekk├╝r c├╝mlesi kurdum ve oda bana "You are welcome." cevab─▒ verdi. ancak o zaman "rica ederim." anlam─▒nda kullan─▒ld─▒─č─▒n─▒ anlad─▒m. Hele durum espri ise durum daha da farkl─▒ oluyor. bunu a┼čmak i├žin altyaz─▒s─▒z fim ve diziler izlenebilir.
ÔÇŁB├╝y├╝k olman─▒n yolu da, deha gibi ├žal─▒┼čma ve al─▒n terinden ge├žer.ÔÇŁ (Albert Camus)

─░nstagram: cengcraft
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
cengawer42

Kay─▒t: 10 Eyl 2019, 12:44

Mesaj Ankthas » 07 Kas 2019, 15:08

dakiktiktak yazd─▒:Herkese merhaba.
Bu y─▒l k─▒z─▒m iyi bir ├╝niversitenin (Uluslararas─▒ ─░li┼čkiler) ─░ngilizce Haz─▒rl─▒k S─▒n─▒f─▒'nda okuyor.
─░ngilizce alt yap─▒s─▒ fena de─čil ama alan─▒n─▒ d├╝┼č├╝n├╝nce okuma, yazma ve konu┼čma kabiliyetinin "perfect" olmas─▒ gerekti─či kanaatindeyim.
Kitap okuman─▒n, ├Âzellikle ifade etme kabiliyetini, gramer bilgisini ve ba─čla├žlar─▒ kullanmay─▒ dolayl─▒ olarak bilin├ž alt─▒na yerle┼čmesinde yard─▒mc─▒ olaca─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum.
Bu sebeple okumas─▒ kolay, ak─▒c─▒, bilgilendirici, e─čitici ve k─▒smen de olsa mesle─če haz─▒rlayan kitap ├Ânerilerinize ihtiyac─▒m─▒z var.
─░yi forumlar dilerim.
DT

Gidip ┼čimdiden Sokrates'in savunmas─▒, Devlet, Prens, Leviathan, Toplum S├Âzle┼čmesi falan okutmay─▒n hi├ž zaten hocalar─▒ zorunlu olarak okutturacakt─▒r o s─▒k─▒c─▒ kitaplar─▒ zaman─▒ gelince, daha haz─▒rl─▒km─▒┼č, okulun tad─▒n─▒ ├ž─▒karts─▒n. Kitap okumay─▒ zaten seviyorsa roman vs t├╝r├╝nde kolay okunan kitaplar─▒ orjinal dilinden okuyabilir, Harry Potter, Jack London, Charles Dickens vs iyidir ba┼člang─▒├ž i├žin.

Kitapla bir yere kadar, mutlaka dizi, film, m├╝zik, oyun bunlara y├Ânlendirin ya┼č─▒na uygun ┼čeyleri severek yaparsa daha etkili olur. M├╝mk├╝nse bu yaz tatilinde yurtd─▒┼č─▒na g├Ânderin, hatta 2. bir dil i├žin Fransa, ─░spanya, Almanya gibi ├╝lkeler daha iyi olur, ─░ngilizce kolay bir dil zaten bir ┼čekilde hallolur esas ikinci bir dil ├Â─črenmeye ba┼člas─▒n. 2. ya da 3. s─▒n─▒fta da mutlaka Erasmus'a gitsin bir y─▒ll─▒k. Ben iddia ediyorum, o dilin konu┼čuldu─ču yerde ya┼čamadan bir dili tam olarak ├Â─črendim diyemez hi├ž kimse. velhas─▒l mezun olduktan sonra da bence yapabiliyorsa yurtd─▒┼č─▒na yerle┼čsin, sizi de yan─▒na als─▒n zira bu ├╝lkeden bir cac─▒k olmaz.
Deniz
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Ankthas

Ya┼č: 30
Kay─▒t: 09 May 2017, 19:29

Mesaj copycat » 07 Kas 2019, 15:19

Na├žizane ─░ngilizce podcast dinlemesini tavsiye ederim. Hemen her konuda ve seviyede podcast yay─▒n─▒ bulmak m├╝mk├╝n. Direkt dil prati─či ama├žl─▒ yay─▒n yapan podcast kanallar─▒ da var.

MI 6 cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
copycat

Ya┼č: 38
Kay─▒t: 30 Mar 2015, 10:28

Mesaj azizkaya » 07 Kas 2019, 18:35

Benim ├Ânerim okuma ve dinlemeden ├žok yazma ve konu┼čma ├╝zerine olacak. Akademik seviyede ├ževiri yap─▒yorum ama yolda biri yol sordu mu elim aya─č─▒m dola┼č─▒yor, Tarzanca anla┼čmaya ├žal─▒┼č─▒yorum. Konu tamamen dili kullanmas─▒ bence.

SM-N960F cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Al─▒nca ya da sat─▒nca pi┼čman olmad─▒─č─▒m bir saat olmad─▒.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
azizkaya

Kay─▒t: 14 Nis 2017, 01:02

Mesaj EasyPassy » 08 Kas 2019, 16:53

Yabanc─▒ dilde kendini geli┼čtirmek i├žin kitap okumak, en az─▒ndan benim deneyimimde, ders ├žal─▒┼čmaya benziyor. Dolay─▒s─▒yla dil ├Â─črenmeye tutku ile ba─čl─▒ olmayan bir birey, dil yetene─či ne kadar y├╝ksek olsa da, bundan pek haz almayacakt─▒r bence. ├ľncelikle tavsiyem ho┼čuna giden film ve dizileri izlesin ve asla T├╝rk├že altyaz─▒ kullanmas─▒n, gerekiyorsa ─░ngilizce altyaz─▒l─▒ izlesin.

Yine de birka├ž kitap okusun derseniz; uzun olmayan, d├╝┼č├╝nd├╝r├╝c├╝ fakat dili yal─▒n kitaplar okunabilir. ├ľrne─čin K├╝├ž├╝k Prens (The Little Prince), Hayvan ├çiftli─či (Animal Farm) vb. E─čer sevdi─či kitaplar─▒ tekrar okumaktan ho┼član─▒yorsa, daha ├Ânce okuyup ├žok be─čendi─či bir kitab─▒n ─░ngilizcesini okuyabilir. Bunun yan─▒nda e─čer ilgiliyse ─░ngilizce gazeteler de okuyabilir. Okulunu ─░ngilizce okuyaca─č─▒ i├žin hocalar─▒ da elbet mesleki a├ž─▒dan onu geli┼čtirecek kitaplar ├Ânerecek veya i┼čleyecektir.

Okuldan bahsetmi┼čken, bu d├Ânemde yurt d─▒┼č─▒ aya─č─▒ da mevcut bir├žok aktivite yapabilir. ├ľrne─čin okulunda Model United Nations ("MUN"), European Youth Parliament ("EYP"), ─░ngilizce m├╝nazara gibi kul├╝pler varsa bunlara kat─▒ls─▒n, yar─▒┼čmalara gitsin. Hele MUN ve EYP onu mesleki a├ž─▒dan ├žok olgunla┼čt─▒racakt─▒r. Di─čer yandan okul d─▒┼č─▒nda da bir├žok organizasyonda yer alabilir; akl─▒ma ilk gelen ├Ârnekler YGA ("Young Guru Academy"), Uluslararas─▒ Ticari Bilimler Ekonomi ├ľ─črenciler Birli─či ("AIESEC - Association Internationale des ├ëtudiants en Sciences ├ëconomiques et Commerciales") oldu. Son olarak okul d├Âneminde staj da yapacakt─▒r; burada Birle┼čmi┼č Milletler, Avrupa Parlamentosu, Avrupa Konseyi, ├že┼čitlik el├žilikler, D─▒┼č ─░┼čleri Bakanl─▒─č─▒ vb. yerlere ba┼čvurabilir.

@Ankthas'a yurt d─▒┼č─▒ deneyimi a├ž─▒s─▒ndan y├╝zde y├╝z kat─▒l─▒yorum. ├ľ─črenciyi yurt d─▒┼č─▒na g├Ândermek her zaman kolay olmayabilir, ├Âzellikle de ekonomik a├ž─▒dan, ancak en az─▒ndan Erasmus'ta bir miktar hibe verilmekte, bu da sizi biraz rahatlatabilir. E─čer imkan─▒n─▒z yetiyorsa teredd├╝t etmeden g├Ânderin; b─▒rak─▒n kendi ya┼čas─▒n, kendi ├Â─črensin, kendi deneyimlesin.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
EasyPassy

Kay─▒t: 24 ┼×ub 2019, 22:11

Mesaj BeastLy » 08 Kas 2019, 18:14

Dil derste veya ders kitaplar─▒nda ├Â─črenilmez.Pratik (deneyimlenerek) yap─▒larak ├Â─črenilir.Bu y├╝zden kesinlikle yurt d─▒┼č─▒na g├Ândermenizi tavsiye ediyorum.Hem bu sayede daha iyi,temelden ve daha do─čru bir ┼čekilde ├Â─črenmi┼č olur.Ayr─▒ca Reddit,interpals gibi siteleri daha s─▒k kullanabilir.Hem bu sayede d├╝nyada ya┼čan─▒lan olaylar─▒ ingilizce takip edebilir ve oradaki tart─▒┼čmalara kat─▒larak dilini geli┼čtirebilir. (Reddit i├žin) ─░nterpalste ise dil de─či┼čimi yaparak yabanc─▒ ki┼čilerle konu┼čabilir ve pratik yapabilir.Hem de yabanc─▒ ├╝lkelerin k├╝lt├╝rleri hakk─▒nda bilgi sahibide olabilir.Ayr─▒ca filmleri,oyunlar─▒ ve kitaplar─▒ ingilizce okumas─▒n─▒ tavsiye ediyorum
E─čer ┼čimdi uyuyakal─▒rsan r├╝ya g├Âreceksin. E─čer ┼čimdi ├žal─▒┼č─▒rsan r├╝yan─▒ ya┼čayacaks─▒n.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
BeastLy

Ya┼č: 23
Kay─▒t: 12 A─ču 2019, 05:15

Mesaj Oguzhanm » 08 Kas 2019, 18:24

cengawer42 yazd─▒:Merhaba.

D├╝┼č├╝nceniz ├žok g├╝zel ve yerinde. Ben kitap tavsiyesinde bulunamayaca─č─▒m. Ancak okumak yeterli prati─či sa─člam─▒yor malesef. Gramer ve kelime bilgisinden sonra en b├╝y├╝k eksiklik pratik. Ben eski anadolu liselerinden mezunum, haz─▒rl─▒k s─▒n─▒f─▒ e─čitimi ald─▒m hatta bir d├Ânem fen ve matematik derslerini ingilizce g├Ârd├╝m. Kendi hayat─▒mdan basit bir ├Ârnek vereyim size." You're welcome. "(bire bir ├ževiride:Siz-ler ho┼čgeldiniz ) c├╝mlesini kitaplarda her okudu─čumda bana sa├žma gelir ve bir anlam veremezdim. ├ç├╝nk├╝ kar┼č─▒la┼čt─▒ktan ve bir ┼čeyler yap─▒ld─▒ktan sonra kullan─▒l─▒yordu genelde. En sonunda arkada┼člar─▒mla pratik yaparken ben arkada┼č─▒ma te┼čekk├╝r c├╝mlesi kurdum ve oda bana "You are welcome." cevab─▒ verdi. ancak o zaman "rica ederim." anlam─▒nda kullan─▒ld─▒─č─▒n─▒ anlad─▒m. Hele durum espri ise durum daha da farkl─▒ oluyor. bunu a┼čmak i├žin altyaz─▒s─▒z fim ve diziler izlenebilir.

Bende ayn─▒ ┼čekilde eski anadolu liselerinin ┼čanl─▒ g├╝nlerinde mezun olmu┼č bir ├Â─črencisiydim. Kitap okuma ile ├Â─črenmesi ├žok zor. Ben kitap okuyarak ├Â─črenmedim. G├╝n├╝m├╝zde yapaca─č─▒ en kolay ┼čekli ingilizce dizi ve filmleri ├Â─črenme motivasyonu ile izlemesidir. Tabi ikinci ve en kokay yolu yurtd─▒┼č─▒na ├ž─▒kmakt─▒r. Ama bu g├╝n├╝m├╝z dil okullar─▒ ile ├žok zor. ├ç├╝nk├╝ bu okullarda 2 hafta gezi gen├žler i├žin instagram malzemesi olmaktan ├Âteye ge├žmiyor.

Benim ├Ânerim e─čer imkanlar var ise tek ba┼č─▒na yurtd─▒┼č─▒na ├ž─▒kmas─▒d─▒r. Ben ├╝niversitede iken tek ba┼č─▒ma Roma-Helsinki aras─▒n─▒ interrail ile gezmi┼čtim. Benim tercihim bu y├Ânde idi.
Tabi birde work and travel programlar─▒ var. Bu sayede anadili seviyesinde ingilizce ├Â─črenen arkada┼člar─▒m da oldu. Ama i┼čin sonu maddiyatta bitiyor. Birde ├╝├ž├╝nc├╝ se├ženek var. K─▒z─▒n─▒z ┼čimdiden ortalamas─▒n─▒ y├╝ksek tutup erasmus yapabilir. ├ťlkesine g├Âre ayl─▒k 300-400-500 ÔéČ destek veriyor ├╝niversiteler.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Oguzhanm

Kay─▒t: 24 Mar 2014, 15:34

Mesaj dakiktiktak » 13 Kas 2019, 23:45

Konu hakk─▒nda de─čerli fikirlerini payla┼čarak katk─▒da bulanan herkese m├╝te┼čekkirim.
DK
Herkesin bir mesle─či, bir de me┼čgalesi olmal─▒.
Ord. Prof. Dr. A. S├╝heyl ├ťnver
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
dakiktiktak

Kay─▒t: 18 ┼×ub 2017, 21:19

Mesaj syndrome23 » 13 Kas 2019, 23:54

Tan─▒ma tam uymuyor ama Daron Acemo─člu'nun ├╝nl├╝ kitab─▒ Why Nations Fail'i tavisye ederim kesinlikle. Tan─▒ma uymuyor ├ž├╝nk├╝ okumas─▒ a├ž─▒k├žas─▒ pek kolay de─čil, bir y─▒─č─▒n yabanc─▒ teknik terim i├žerir, ama hem alan─▒yla iyi k├Ât├╝ ili┼čkili hem de bence bizimki gibi ├╝lkelerde ├╝niversite ├Â─črencilerinin mutlaka okumas─▒ gereken bir kitap.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
syndrome23

Kay─▒t: 07 Eki 2019, 22:47

Mesaj Carslan » 06 Ara 2019, 13:58

Ankthas yazd─▒:
dakiktiktak yazd─▒:Herkese merhaba.
─░yi forumlar dilerim.
DT

Gidip ┼čimdiden Sokrates'in savunmas─▒, Devlet, Prens, Leviathan, Toplum S├Âzle┼čmesi falan okutmay─▒n hi├ž zaten hocalar─▒ zorunlu olarak okutturacakt─▒r o s─▒k─▒c─▒ kitaplar─▒ zaman─▒ gelince, daha haz─▒rl─▒km─▒┼č, okulun tad─▒n─▒ ├ž─▒karts─▒n. Kitap okumay─▒ zaten seviyorsa roman vs t├╝r├╝nde kolay okunan kitaplar─▒ orjinal dilinden okuyabilir, Harry Potter, Jack London, Charles Dickens vs iyidir ba┼člang─▒├ž i├žin.

Kitapla bir yere kadar, mutlaka dizi, film, m├╝zik, oyun bunlara y├Ânlendirin ya┼č─▒na uygun ┼čeyleri severek yaparsa daha etkili olur. M├╝mk├╝nse bu yaz tatilinde yurtd─▒┼č─▒na g├Ânderin, hatta 2. bir dil i├žin Fransa, ─░spanya, Almanya gibi ├╝lkeler daha iyi olur, ─░ngilizce kolay bir dil zaten bir ┼čekilde hallolur esas ikinci bir dil ├Â─črenmeye ba┼člas─▒n. 2. ya da 3. s─▒n─▒fta da mutlaka Erasmus'a gitsin bir y─▒ll─▒k. Ben iddia ediyorum, o dilin konu┼čuldu─ču yerde ya┼čamadan bir dili tam olarak ├Â─črendim diyemez hi├ž kimse. velhas─▒l mezun olduktan sonra da bence yapabiliyorsa yurtd─▒┼č─▒na yerle┼čsin, sizi de yan─▒na als─▒n zira bu ├╝lkeden bir cac─▒k olmaz.

├ťstad kitaplar─▒n s─▒k─▒c─▒ oldu─čunu s├Âyleyip beni mahvettin. ┼×u an H├╝k├╝mdar'─▒ okuyorum. Devlet, Toplum S├Âzle┼čmesi, Leviathan, Sokrates'in Savunmas─▒ ve bir├žo─čunu ald─▒m s─▒radalar. Sana s─▒k─▒c─▒ olmad─▒─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝nd├╝─č├╝m bir kitap ├Ânereyim. http://kitap.ykykultur.com.tr/kitaplar/ ... torluklari Asl─▒nda bu kitab─▒ okudu─čunu da d├╝┼č├╝n├╝yorum ama g├Âz├╝nden ka├žt─▒ysa bir ara bakabilirsin. Bir suda okuyup bitirirsin.

Ba┼čl─▒k d─▒┼č─▒nda yazd─▒m kusura bakmay─▒n.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Carslan

Kay─▒t: 08 May 2018, 10:09

D├Ân TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 2 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners