Saat al覺rken ans ne kadar yan覺m覺zda

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Saat al覺rken ans ne kadar yan覺m覺zda

Mesaj kinghirt » 27 May 2021, 15:46

Yakla覺k 20 g羹n 繹nce tissot gentleman powermatic 80 silicium mavi kadranl覺 modelini ald覺m saati al覺rken nedense akl覺mda yeil kadranl覺 olan覺 kalm覺t覺. Saati normal g羹nl羹k yaant覺mda kullanmaya balad覺m her g羹n +5,+6 sn ileri gidiyordu bu benim i癟in normal bir durumdu 繹nceden de otomatik saatlerim olmutu.

Yakla覺k 5 g羹n 繹nce longines in mavi kadranl覺 bir modelini sat覺n ald覺m. Ald覺覺m mavi kadranl覺 tissot saatime tasar覺m olarak benzedii i癟in onuda yeil olanla deitirmek istedim. Saatcim mavi olan tissotu ald覺 ufak bir fark 繹deyerek yeil kadranl覺 tissot gentleman powermatic 80 silicium yeil kadranl覺 olan覺 ald覺m ve kullanmaya balad覺m.

Kulland覺k癟a fark ettim ki yeil olan tissot g羹nde +-1 veya +-2 sn sapma yap覺yordu.

Tabiki bu olay beni daha mutlu oldu.Fakat akl覺ma bir soru tak覺ld覺.Saat al覺rken ans fakt繹r羹 ne kadar yan覺m覺zda.

羹nk羹 2 saate tamamen ayn覺 tek farklar覺 kadran renkleri. Ayn覺 羹retim band覺ndan ayn覺 y覺l 癟覺km覺lar. S羹rekli ayn覺 koluma tak覺yorum ve ayn覺 yaam tarz覺n覺 s羹rd羹r羹yorum. Yani g羹n i癟inde neredeyse ayn覺 hareketleri yap覺yorum. Hatta saatcime de sordum saatler ayn覺 zamanda geldiini ve vitrine konduunu s繹yledi. Hava s覺cakl覺klar覺 nem vs kulland覺覺m s羹re boyunca 癟ok farkl覺k g繹stermedi.

Buda beni u d羹羹nceye itti 2 tane bire bir ayn覺 saat var.Bir tanesini al覺yorsunuz.Hangisinin daha dakik olaca覺 tamamen sizin ans覺n覺za kalm覺 durumda. En az覺ndan benim d羹羹ncem art覺k bu y繹nde.

Sizlerin fikri nedir acaba ger癟ekten merak ediyorum. ans ne kadar yan覺m覺zda :?:
Kullan覺c覺 avatar覺
kinghirt

Kay覺t: 03 Eki 2012, 22:08

Re: Saat al覺rken ans ne kadar yan覺m覺zda

Mesaj danGerfuLL » 27 May 2021, 15:52

Tamamen ans ii.

Benim g繹r羹羹m 10 saniyeyi ge癟medii m羹ddet癟e bir problem yok. 2, 3 ya da 7, 8 sapm覺 癟ok sorun deil. Her ne kadar chronometer saatler olmasa da ve hatta sapma deer aral覺klar覺 y羹ksek olsa da; bir otomatik saatten beklentim g羹nl羹k sapmasinin 10 saniyeyi ge癟memesi y繹n羹nde.

M2007J20CG cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
danGerfuLL

Ya: 39
Kay覺t: 16 Ara 2015, 14:45

Mesaj mturann » 27 May 2021, 15:59

ans her zaman vard覺r ve her zaman 繹nemlidir :)
Kullan覺c覺 avatar覺
mturann

Kay覺t: 13 Kas 2014, 18:00

Mesaj eraslani » 27 May 2021, 18:27

Ne demi 羹nl羹 d羹羹n羹r Aleyna Tilki;
Kaderin izin vermedigine ans覺n g羹c羹 yetmez [emoji6]

SM-G965F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
eraslani

Ya: 47
Kay覺t: 26 Oca 2012, 13:03

Mesaj Umutunal » 27 May 2021, 20:53

Sapma iinde tak覺nt覺l覺 olduumdan bir癟ok kez otomatik saatlerden soumuumdur. Pilli saatlerin de belli bir 繹mr羹 olaca覺mdan otomatik saatlere y繹nelmiimdir. otomatik saatlerin ruhu varm覺, bizim tempomuza ayak uydururlarm覺 gibi duygusal yaklasak bile 10 bin k羹s羹r lira verilip de g羹nl羹k 15 /20 saniye sapt覺覺na 癟ok can s覺k覺c覺 oluyor.
@ugurla.kirksaat
Kullan覺c覺 avatar覺
Umutunal

Ya: 42
Kay覺t: 08 Kas 2018, 20:12

Mesaj mturann » 28 May 2021, 14:02

eraslani yazd覺:Ne demi 羹nl羹 d羹羹n羹r Aleyna Tilki;
Kaderin izin vermedigine ans覺n g羹c羹 yetmez [emoji6]

SM-G965F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi

:lol:
Kullan覺c覺 avatar覺
mturann

Kay覺t: 13 Kas 2014, 18:00

Mesaj kinghirt » 28 May 2021, 14:40

Umutunal yazd覺:Sapma iinde tak覺nt覺l覺 olduumdan bir癟ok kez otomatik saatlerden soumuumdur. Pilli saatlerin de belli bir 繹mr羹 olaca覺mdan otomatik saatlere y繹nelmiimdir. otomatik saatlerin ruhu varm覺, bizim tempomuza ayak uydururlarm覺 gibi duygusal yaklasak bile 10 bin k羹s羹r lira verilip de g羹nl羹k 15 /20 saniye sapt覺覺na 癟ok can s覺k覺c覺 oluyor.

Kesinlike hakl覺s覺n覺z bende zamanla ayn覺 kafaya geldim. S覺rf bu y羹zden son saatimde Longines VHP yi tercih ettim. 8-)
Kullan覺c覺 avatar覺
kinghirt

Kay覺t: 03 Eki 2012, 22:08

Mesaj kilimanjaro » 29 May 2021, 09:28

Mekanik saatletde sapmay覺 癟oumuz sorun yap覺yoruz.繹yle bir soru sorsam;

Saat 9.27 ve biri size saat ka癟 diye sordu.

Ka癟 dersiniz?

Ben direk dokuz bu癟uk derimde.

SM-G950F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Ne kadar farkl覺 olursa olsun, sana ait olmayana tenezz羹l etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazge癟me

Ernesto Che GUEVARA
Kullan覺c覺 avatar覺
kilimanjaro

Ya: 50
Kay覺t: 15 Eki 2014, 21:43

Sonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 112 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners