40 Yıl Sonra İlk Saatim, Fikirlerinize İhtiyacım Var

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

40 Yıl Sonra İlk Saatim, Fikirlerinize İhtiyacım Var

Mesaj bigbooss » 29 Haz 2020, 16:51

merhaba arkadaşlar.
resim yüklemeyi bilmediğimden link attım. bu işe yeni gönül sardım 3-4 gündür saatleri ve formu inceliyorum, ilk başta iskelet saat filan derken forum sayesinde fikrim değişti aşağıdakilere evrildi, daha da değişebilir bilmiyorum tabi.

yaşım 40 devlet dairesinde müdür olarak görev yapıyorum, normal hayatta spor takılan biriyim, işte ise salaş giyerdim ama yönetici olduğumdan artık biraz daha özenli giyinme kararı aldım, saatte bu işin olmazsa olmazlarından. tek maaş olduğumdan çok büyük bir bütçem yok, ilk aşamada tek saat ile bir sene belki idare edip sonra yanına bir iki tane daha zamanla ekleme yapmayı düşünüyorum, açık konuşmak gerekirse havalı, dikkat çeken saatler aramaktayım, ama bu işte yeni olduğumdan ve tek saat alacağımdan neyi seçmeliyim bilemiyorum,

birde bu işin ikinci el boyutu var, yani benim anladığım eğer marka değerini koruyan bir saat alırsanız ikinci eli fazla düşmeden elden çıkarabiliyorsunuz hatta üzerine bile koyduğu oluyor, görndüğüm kadarıyla... böyle olması yeni bir saat alırken eski saati gözden çıkartma durumunda gayet ekonomik duruyor, ama hangi markanın hangi modeli bu şekilde bilemiyorum, forumda genelde seiko skx009 öneriliyor hatta, saat koleksiyonu yapan bir çok kişide skx009 benzeri saatler görüyorum, büyük markaların da rolex gibi mesela aynı tarzda saatleri mevcut ve çok paralar, yani diyorum bu modeller herkesin hoşuna gidiyor olmalı ama şöyle bakınca skx009 güzel gibi ama bir taraftan da orta şekerli bir tasarımı var gibi, herkes bu saati önerdiğine göre bir bildiği vardır dedim ve bende ekledim listeme.

iyi bir saat almak adına ikinci el saat almayı düşündüm, bütçem maksimum 3.000-TL
şimdilik aşağıdakileri beğendim ,

Bilek 20 cm tam

Resim
https://www.alwaysfashion.com/tr/tissot-prs-516-automatic
https://www.pngegg.com/en/png-zvpxh
https://www.ebay.com/c/2254746330
Resim
https://www.creationwatches.com/products/seiko-divers-automatic-90/seiko-automatic-divers-skx009-skx009k1-skx009k-mens-watch-1454.html
En son bigbooss tarafından 29 Haz 2020, 21:57 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
bigbooss

Re: 40 Yıl Sonra İlk Saatim, Fikirlerinize İhtiyacım Var

Mesaj Ankthas » 29 Haz 2020, 17:14

Merhaba hoşgeldiniz, yaştan ve görevinizden dolayı skx009 biraz fazla spor kaçar gibi geldi bana. Memur olduğunuzu duyunca aklıma direkt Orient - Bambino geldi bence tam bir memur saati:

Resim

Aslan saat resmi Türkiye distribütörüdür bu linkten tüm modellerine bakabilirsiniz ama başka sitelerde aynı modelleri daha uyguna bulabilirsiniz:

https://www.aslansaat.com/orient-bambino-saat.html
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj BoluluBatuhan » 29 Haz 2020, 18:32

Hem spor bir saat hem de işiniz gereği klasik bir saat düşünüyorsanız 3000 lira bütçelerinde iki türlü de kullanılabilecek güzel hamilton, tissot ve seiko modelleri bulabilirsiniz.
https://www.edipsaat.com/hamilton-h7045 ... eZEALw_wcB
https://www.konyalisaat.com.tr/tissot-t ... -kol-saati
https://www.hepsiburada.com/seiko-presa ... ran%20Saat

F3111 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
BoluluBatuhan

Mesaj SelAc » 29 Haz 2020, 20:44

Bilekleriniz çok kalın değilse ben de Seiko Presage Coctail time öneririm. Olmuşken rezerv göstergeli modeli de olabilir. Çelik bilezikli bir model alırsanız farklı kayışlar ile de güzel kombinasyonlar oluşturulabilir.
@zamankoleksiyoneri
Kullanıcı avatarı
SelAc

Mesaj bigbooss » 29 Haz 2020, 21:01

Hamilton jaz benim tarzım
Kullanıcı avatarı
bigbooss

Mesaj SelAc » 29 Haz 2020, 21:05

bigbooss yazdı:Hamilton jaz benim tarzım

Güzel bir tercih. Hamilton da olabilir 3000 TL bütçe ile.
@zamankoleksiyoneri
Kullanıcı avatarı
SelAc

Mesaj bigbooss » 29 Haz 2020, 21:07

Bileklerim kalın arkadaşlar herhalde 44 mm den aşağısı olmaz gibi. Tarz olarak kalın saatleri seviyorum. Aslında şu takım işini bir kenara bırakmaya karar verdim çünkü tek saat alabileceim bu nedenle ilk saatimın istediim birşey olmasını istiyorum.

İlk başlar yorucu oluyor bu işlerde biliyorum sizide meşgul ediyorum kusura bakmayın , önerileriniz için teşekkür ederim.

Çelik kordon dan ziyade deri kordon ve fazla olmamak kaydı ile biraz etki yapısı olursa daha iyi gibi mesela hamilton jaz open heart öyle gibi ama fiyat yüksek , birde yine hamilton jazz secret automatic var beğendim, bu tarzda var mı önerinız acaba

3000 TL ye ikinci el open heart ya da jazz secret automatic olur mu bilmiyorum belki open heart bulunur ama secret automatic zor gibi.

Bu atad ile bir tane klasik bir tane de spor tarz bir saat de alınabilir aslında.

Hepinize fikirleriniz için çok ama çok teşekkür ediyorum. Bu arada.
Kullanıcı avatarı
bigbooss

Mesaj BoluluBatuhan » 29 Haz 2020, 21:41

bigbooss yazdı:Bileklerim kalın arkadaşlar herhalde 44 mm den aşağısı olmaz gibi. Tarz olarak kalın saatleri seviyorum. Aslında şu takım işini bir kenara bırakmaya karar verdim çünkü tek saat alabileceim bu nedenle ilk saatimın istediim birşey olmasını istiyorum.

İlk başlar yorucu oluyor bu işlerde biliyorum sizide meşgul ediyorum kusura bakmayın , önerileriniz için teşekkür ederim.

Çelik kordon dan ziyade deri kordon ve fazla olmamak kaydı ile biraz etki yapısı olursa daha iyi gibi mesela hamilton jaz open heart öyle gibi ama fiyat yüksek , birde yine hamilton jazz secret automatic var beğendim, bu tarzda var mı önerinız acaba

3000 TL ye ikinci el open heart ya da jazz secret automatic olur mu bilmiyorum belki open heart bulunur ama secret automatic zor gibi.

Bu atad ile bir tane klasik bir tane de spor tarz bir saat de alınabilir aslında.

Hepinize fikirleriniz için çok ama çok teşekkür ediyorum. Bu arada.
Hamiltonlar güzel ama alternatif olarak günlük ve 44mmnin üstünde seiko turtle sumo ve samurailar var ikinci el bulabilirsiniz belki

F3111 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
BoluluBatuhan

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 84 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners