Citizen eagle 7 Nh2260

Saat Tamiri Ustaları, Ekipmanları, Servis Ve Bakım Merkezlerinden Bilgiler
Forum kuralları
Sayın Üyelerimiz, Saat Servis Merkezi bölümümüzde saat tamiri ve servisi konularındaki sorularınızı saat ustalarına sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler tarafından verilecek tavsiye ve yardımlar gönüllülük prensibi neticesinde yapılmaktadır. Forumumuza üye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yardım zorunluluğu bulunmamaktadır, sorularınızı sorarken bu durumu dikkate almanızı rica ederiz.

TSF

Citizen eagle 7 Nh2260

Mesaj TheGokhan » 25 Eyl 2021, 20:51

Herkese selam, dededen babama babamdan bana kalma bir citizen saatım var saat aldığımda çalışmıyordu, bir önceki saatçi saatı iyice bozmuş babam işi ehline vermemiş acemiye vermiş yada kendi kurcalamış tam hikayesini bilmiyorum saatın balansı değişti çalıştı ama sonra bakım ve cam değişimi için bugun bir saatçiye verdim talep ettiği ücret 500 tl idi saat 50 yıllık var anısı ve değeri olduğundan yaptırmaya karar verdim.

Reziyon bakım cam ücreti bu kadar edermi bilmiyorum görüşleriniz nedir?

Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
TheGokhan

Re: Citizen eagle 7 Nh2260

Mesaj TheGokhan » 07 Eki 2021, 23:52

Neden kimse yardımcı olmuyor :(
Kullanıcı avatarı
TheGokhan

Mesaj MrPandül » 08 Eki 2021, 01:21

Saati kime verdiniz ? Ve tam bir bakım olacaksa ve böyle bir hatırası da var tabi fiyatı uygun uzun süre bakım derdi olmadan çok rahat kullanırsınız.
Kullanıcı avatarı
MrPandül

Mesaj mturann » 08 Eki 2021, 08:47

Fiyatlar son nedir bilmiyorum ama normal bakım 200-300 TL arası civarında olabilir. Parça değişimleri konusunda ek masraf çıkar mı bilmiyorum.
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj danGerfuLL » 08 Eki 2021, 09:29

500 TL içerisinde daha temiz bir kadran takılması söz konusu ise fiyat uygun. Gördüğüm kadarıyla kadran cam kirilmasindan yıpranmış ya da öncesinde su gecirmesi nedeniyle de yıpranmış olabilir. Parçası bol bulunan ve uygun fiyatlı bir saat elinizdeki.

M2007J20CG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
danGerfuLL

Mesaj hknmtn » 09 Eki 2021, 00:17

3 aşağı 5 yukarı pek aramamak lazım. Başka bir saatçiye daha danışıp ondan da bir fiyat alabilirsiniz. Hangisini gözünüz tutarsa ona yaptırırsınız. Bir de tabi yapılacak işlemleri sorun. Mesela kadran temizlenecek mi ya da yenisi mi takılacak. Cam olarak ne tür bir cam takılacak. Mekanizmada görünürde bakımdan başka bir ekstra var mı? Mesela pandül yayından küçük bir bozukluk bile onarım gerektirdiğinden ekstra ücret demek ya da bir parça değişimi ya da onarımı.
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj hknmtn » 09 Eki 2021, 00:19

Bir de şunu söyleyeyim. Hangi şehirdesiniz bilmem ama forumda önerilen saatçiler var. Sizin şehirden bir saatçi varsa onlara da danışabilirsiniz. Şöyle bir link bırakayım bir bakın.
viewtopic.php?f=12&t=33156#axzz778S5Fu21
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj TheGokhan » 09 Eki 2021, 14:22

Bir iki saatçiye daha sordum 500-600 dediler yalovada olduğumdan burda hızır saat muhittin bey vardı ona verdim 500tl ye yaptırdım saat şuan gayet ayarında tıkırında baba yadigari olduğundan fiyatını her türlü verivektim ama saatın değerinin üzerinde bir tamir ücreti görünce şaşırdım.

Saatin değeri tahminen nedir bilmiyorum bilen biriside aydınlatırsa sevinirim, piyasada çok bulunan bir mekanizması var ama dediğim gibi 500 tl etmez değeri diye biliyorum. Yadıgar olunca bakım onarım diye vermiş olduk.
Kullanıcı avatarı
TheGokhan

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 37 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners