TWN Saat Kordon Kaplama Atması Sorunu

Saat Tamiri Ustaları, Ekipmanları, Servis Ve Bakım Merkezlerinden Bilgiler
Forum kuralları
Sayın Üyelerimiz, Saat Servis Merkezi bölümümüzde saat tamiri ve servisi konularındaki sorularınızı saat ustalarına sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler tarafından verilecek tavsiye ve yardımlar gönüllülük prensibi neticesinde yapılmaktadır. Forumumuza üye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yardım zorunluluğu bulunmamaktadır, sorularınızı sorarken bu durumu dikkate almanızı rica ederiz.

TSF

TWN Saat Kordon Kaplama Atması Sorunu

Mesaj WatchHouse35 » 17 Nis 2021, 20:01

Merhaba , TWN saat Paslanmaz çelik kordonu beyaz kaplamasi soyuluyor, internetten araştırdım ama net bilgi bulamadım. Kendim herhangi bir boya ile Boyamasini yapabilirmiyim.Tesekkurler.
Kullanıcı avatarı
WatchHouse35

Re: TWN Saat Kordon Kaplama Atması Sorunu

Mesaj WatchHouse35 » 21 Nis 2021, 14:42

Cevap verebilecek bir üstad yokmu?
Kullanıcı avatarı
WatchHouse35

Mesaj bengisaat » 21 Nis 2021, 19:01

Çelik kordonun soyulması söz konusu olmaz.
Çelik değildir.
Kaplama işi yapan atölyeleregönderirseniz yaparlar ancak şu ana kadar kullandığınızdan daha uzun ömürlü olmayacaktır.
Kordon değişmesi mğmkün olan bir saat ise kordon değilmesi daha mantıklı olacaktır
facebook.com/saatatolyesi/
Kullanıcı avatarı
bengisaat

Mesaj kilimanjaro » 21 Nis 2021, 21:28

Çeliğin soyulması ifadesinin bir tek nedeni olabilir.Hidrojen gevrekliği ... kimse gülmesin ama dogru.Bir saat bileziğinin soyuldugunu hic duymamistim.Çok mu nemli ortamlarda bulundunuz ?
Birde çinko kaplanan çeliklerde bu olabilir.Saat kordonunun cinko kaplanmasi akla ziyan bir durum olur.Önerim o kordonu çöpe atın ve o markadan da bir daha hiçbirşey almayın.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Mesaj Cruciatus » 21 Nis 2021, 21:44

Keşke bir fotoğraf ekleseniz de nasıl bir soyulma olduğunu anlasak. Beyaz dediğiniz çeliğin üzerine beyaz renk bir kaplama mı yapılmış? Soyulan bu mu?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Cruciatus

Mesaj Eterna » 21 Nis 2021, 22:47

Efendim bizde saatin pahalısı ucuzu olmaz. Casioyu da severiz Timex i de severiz. Ama TWN saat niye alınır niye kullanılır anlamış değilim. Hatta twn saat nedir onuda bilmiyorum. Böyle garip markalar sayesinde kordon kaplamasınında soyulabileceğini öğrenmiş oldum.

Bence manevi bir değeri yoksa atın çekmeceye bütçeniz olduğunda bir Casio alın senelerce kullanın. Emin olun kordonuda kasasıda hiç bir yeri soyulmaz.
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj copycat » 21 Nis 2021, 22:57

Google görsellerden gördüğüm kadarıyla bu markanın saatleri paslanmaz çeliğe benzemiyor.

Bu türlü bir saate masraf yapmaktansa ara ara Bim'e gelen en ucuz Casio ya da Timex saatlerden birini almak bile daha mantıklı.

CPH2113 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
copycat

Dön TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 31 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners