Mika Cam Sürekli Çıkıyor

Saat Tamiri Ustaları, Ekipmanları, Servis Ve Bakım Merkezlerinden Bilgiler
Forum kuralları
Sayın Üyelerimiz, Saat Servis Merkezi bölümümüzde saat tamiri ve servisi konularındaki sorularınızı saat ustalarına sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler tarafından verilecek tavsiye ve yardımlar gönüllülük prensibi neticesinde yapılmaktadır. Forumumuza üye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yardım zorunluluğu bulunmamaktadır, sorularınızı sorarken bu durumu dikkate almanızı rica ederiz.

TSF

Mika Cam Sürekli Çıkıyor

Mesaj akhenaten » 15 Oca 2021, 14:48

merhabalar.
elimde 3 tane kurmalı mika camlı saat var ama üçünde de camlar artık yerinde durmuyor, çok çabuk yuvalarından çıkıyorlar. bunları yerine sabitlemenin bir yöntemi var mıdır, saat tamircileri halleder mi, yoksa yeni cam yaptırılabilir mi, sirkeci'ye mi gideyim, mika olarak yenisi satılmıyordur sanıyorum?
Kullanıcı avatarı
akhenaten

Re: mika cam sürekli çıkıyor

Mesaj SelAc » 15 Oca 2021, 16:42

Birkaç videoda silikon benzeri bir yapıştırıcı kullandıklarını gördüm. Hassas bir işlemdi. Yıllar önce yaptırdığım bir cam değişiminde usta japon yapıştırıcısı kullanmıştı. Hiç memnun kalmadım. Allahtan saat çok eski bir quartz saatti. Hurda oldu zaten. Becerikli ve güvenilir bir ustaya verin. Muhtemelen tamir edilir. İstanbul'da bulunan arkadaşlar yardım ederler sanırım.

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@zamankoleksiyoneri
Kullanıcı avatarı
SelAc

Re: Mika Cam Sürekli Çıkıyor

Mesaj danGerfuLL » 15 Oca 2021, 20:25

Mika piyasada bolca mevcut. Mikalari Japon ile yapistirabilirsiniz; ancak tavsiye etmem. İlla yapacağım diyorsanız. Bir kağıt üzerine az miktarda Japon sıkın ve bir kürdanın sivri ucu(toplu iğne de olabilir) ile dokunarak mika ile bezel arasına ufak ufak degdirin. Dikkatli degdirin bezele ya da mikaya temas ettirmeyin. Tam arasına getirmeye özen gösterin. Kuruduktan sonra işlem tamam.

Diğer türlü saatlerinizi emin olduğunuz bir ustaya götürün ve mikalarini yeniletin.

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
danGerfuLL

Mesaj akhenaten » 15 Oca 2021, 20:37

Teşekkür ederim bilgiler için.
Kullanıcı avatarı
akhenaten

Mesaj kinghirt » 22 May 2021, 16:29

Resim

Bu aralar Polywatch diye bir ürün sıkça gözüme çarpıyor. Çok derin çizikler olmadığı sürece işe yarıyor gibi. Ben videolardan öyle anladım şahsen kullanmadım ürünü. Hepsiburada vs. gibi sitelerde bulunuyor. :geek:

https://www.youtube.com/watch?v=scMTz60FDgo

Benim kişisel fikrim mümkün oldukça mineral ve mika camlardan uzak durmak. Eşime sırf tasamını beğendiği için Welder marka bir saat aldım. Kadınlar zaten bizim kadar dikkatli kullanmıyorlar saatleri.10 gün saati elime aldım.Sanırsınız 5 yıllık saat. Mineral cam bildiğin çizik dolmuştu. :cry: :cry: :cry:
Kullanıcı avatarı
kinghirt

Dön TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 38 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners