Tudor BB58 Ar (Antirefle) Kaplama Hk.

Saat Tamiri Ustaları, Ekipmanları, Servis Ve Bakım Merkezlerinden Bilgiler
Forum kuralları
Sayın Üyelerimiz, Saat Servis Merkezi bölümümüzde saat tamiri ve servisi konularındaki sorularınızı saat ustalarına sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler tarafından verilecek tavsiye ve yardımlar gönüllülük prensibi neticesinde yapılmaktadır. Forumumuza üye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yardım zorunluluğu bulunmamaktadır, sorularınızı sorarken bu durumu dikkate almanızı rica ederiz.

TSF

Tudor BB58 Ar (Antirefle) Kaplama Hk.

Mesaj MehmetKaratürk » 11 Ağu 2020, 13:40

Merhaba Arkadaşlar,

Bugün başımdan geçen bir olayı sizler ile paylaşmak istedim faydalı olacağından şüphem yok.
şu pandemi sürecinde herkes gibi bizlerde sık sık kolonya veya dezenfektan kullanmaktayız.
Tudor BB58 kullanıcısı olarak saatimin camında saat 1 ile 5 arasında dalgalanlamalar ve 2 yönünde bir adet lekelenmeyi gördükten sonra soluğu serviste aldım
Tudor modellerinde bir kısmı değil bütün modellerinde çift taraflı ar kaplaması olduğunu öğrendim
açıkcası ben bu durumun şu şekilde olduğunu biliyordum rolex model saatlerde olduğu gibi tudor model saatlerde de ar kaplama yoktu daha doğrusu satın alma aşamasında ar kaplama yok lafını duymuştum
sebebine gelince müşteri memnuniyeti açısından sonrasında can sıkıcı durum oluşmaması vs vs
bir şey daha öğrendim günümüz rolex model saatlerinde dıştan değil içten antirefle kaplama olduğuda söylendi belki birçoğunuz biliyordu veya bilmiyordu
her iki model saatide durumundan ötürü paylaşmak foruma bilgi mahiyetinde katkı sağlamak istedim.

neticede ne oldu derseniz
dış ar kaplama olduğu için kullanıcı hatası olduğu sipariş edilip ücret dahilinde değişim yapılabileceği; yalnız bu seferlik camın sipariş edilip ücretsiz değişiminin yapılacağı ve testlerin uygulanacağı söylendi.
çok ılımlı bir yaklaşım sunan Rhodıum servis ekibine bir de burdan teşekkür etmek istedim.
sonuç olarak hoş sohbet ile birlikte deniz veya havuz suyunun değilde
kimyasal baz olarak değerlendirebileceğimiz kolonya,aseton,dezenfektan,parfüm niteliğindeki ürünler ve en önemlisi ultrasonik temizleme yöntemi bu şekilde sık sık sorunların yarattığını söylemiş oldu servis yetkilileri

Saati bıraktık eylül ortası gibi alacağım inşallah
Faydalı bir konu olduysa ne mutlu bana

Resim
Resim
Resim
Olmadı diye üzüldüğün dua'ya, gün gelir sevinirsin
Kullanıcı avatarı
MehmetKaratürk

Re: Tudor BB58 Ar (Antirefle) Kaplama Hk.

Mesaj kethuda57 » 11 Ağu 2020, 14:04

çok değerli bir bilgi kesinlikle çok teşekkürler :thumbup: :thumbup:
Senin kuşların olurdu mevsimi yolculuklara çağıran...
İnstagram : kethuda57
Kullanıcı avatarı
kethuda57

Mesaj mturann » 11 Ağu 2020, 14:21

Bilgi için teşekkürler
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj justaguy » 11 Ağu 2020, 14:30

Paylaştığınız için çok teşekkürler [emoji106]

Çift taraftarlı ar çok güzel görünse de, safir kristalin kendisine kıyasla çok çok daha kolay çiziliyor. Dezenfektanı da sizden öğrenmiş oldum. Bizim Hanim fısfıslamadan eve almadığı için çok yararlı oldu. [emoji1]

Resim
Kullanıcı avatarı
justaguy

Mesaj gkarinca » 11 Ağu 2020, 18:03

Cam degistirme seceneginden once antirefleyi sokturmekte olabilir. Tek tarafli ar kaplama gibi dusunulebilir

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
gkarinca

Mesaj Althor » 11 Ağu 2020, 19:03

Bilgilendirme için çok teşekkürler Mehmet Bey, ben de AR yok sanıyordum. Hiç de yok gibi görünüyor açıkçası, demek ki zayıfça uygulanmış.
Firma çözüm odaklı, pozitif bir tutum izlemiş gerçekten de. En kısa zamanda saatinize kavuşmanız dileğiyle [emoji4]

SM-G973F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Althor

Mesaj MehmetKaratürk » 11 Ağu 2020, 19:16

umarım bu paylaşım sadece tudor değil de tüm ar kaplama olan saatler içinde dikkat edilir pandemi döneminde özellikle başka servislerde bu sebebten ötürü bayağı bir şikayet olduğunu söylediler
- Gökhan bey sordum polisajla alabilirmiyiz acaba dedi servis yetkilisi denesek bile kalıntılar kalacaktır ve daha kötü bir görüntü yaratacaktır dediler
- ilker bey dediğim gibi bende bilmiyordum süpriz oldu hatta foto çekerken bile yansımalardan ötürü şikayetim olmuştur ama nitekim varmış öğrenmiş olduk sen dikkat et BB58 e :D
Olmadı diye üzüldüğün dua'ya, gün gelir sevinirsin
Kullanıcı avatarı
MehmetKaratürk

Mesaj Ufkynl » 11 Ağu 2020, 23:26

Hayır saati neden bıraktınız? Cam gelince haber etseler gider verirdiniz. Bu durum haricinde firmaya tam not.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ufkynl

Sonraki

Dön TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 41 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners