Merhaba dostlar

Saat Tamiri Ustaları, Ekipmanları, Servis Ve Bakım Merkezlerinden Bilgiler
Forum kuralları
Sayın Üyelerimiz, Saat Servis Merkezi bölümümüzde saat tamiri ve servisi konularındaki sorularınızı saat ustalarına sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler tarafından verilecek tavsiye ve yardımlar gönüllülük prensibi neticesinde yapılmaktadır. Forumumuza üye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yardım zorunluluğu bulunmamaktadır, sorularınızı sorarken bu durumu dikkate almanızı rica ederiz.

TSF

Merhaba dostlar

Mesaj bengisaat » 12 Tem 2020, 00:32

Çoğunuzun bildiği gibi uzun zamandır sadece buradan gelen siz dostlarımın saatleri haricinde dışarıdan pek tamir almıyorum.
Malumunuz 60 yaşına gelince artık yoruluyorsunuz.
Her ne kadar sihirbazlık yakıştırmaları olsa da ; insan olarak günde yapabileceğim saat sayısı olarak benim de belli bir kapasitem var.
Kapasitemin üzerinde tamir kabul etmek bana öncelikle etik gelmiyor çünki daha kısa zaman ayırarak daha fazla saat onarmaya çalışmak aslında arka planda yotığınız işi savsaklamaktan öteye gitmez.
Mutlaka tatmin edici bir kazancınız olur ancak kendinize saygınızı kaybeder ve işinizden keyif almak bir yana para için ruhunu satmaktır benim için .
Sizlerin yani saatine değer veren insanların saatlerine daha fazla zaman ayırabilmek adına piyasadan gelen özellikle AL-SAT'çı dediğimiz arkadaşlarımızın saatlerini geri çeviriyorum.
Onları anlıyorum onlarda beni anlıyor çay kahve söylüyorum sohbet de ediyoruz ama saatlerini başka yerlere götürüyorlar ve bana kızmıyorlar.

Fakat zaman zaman anlayışsız ve terbiye sınırlarını aşan yaklaşımlarla da karşılaşıyoruz.
Sizlerden ricam beni tavsiye ederken saat dostu dediğimiz saatine değer veren insanlar olmasına dikkat etmenizdir.
Özellikle belirteyim tamirdeki kıstasım saatin maddi değeri değil kullananın kalbinde ne kadar değeri olduğudur .
Patek rolex yada pahalı bir saatin basit bir işi olsa bile zamanım kısıtlı diyerek geri çevirip; satmaya kalksa 100 lira yapacak ama hatırası olan bir saat için 2 gün upraşıp ücret bile almadığım bir çok örneklere çoğunuz şahit olmuştur.

Gelelim bahse konu bu yazımın sebebine.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10158637045457372&id=551832371
facebook.com/saatatolyesi/
Kullanıcı avatarı
bengisaat

Re: Merhaba dostlar

Mesaj MehmetKaratürk » 12 Tem 2020, 01:37

Selamlar Cengiz abi
Seni forumdan tanıdım ve geçmiş zamanda 2 arkadaşıma tavsiye edip yanına gönderdim saatlerinin bakım vs tamir işini yaptın kendileri çok ama çok memnun kaldılar
Bahsi geçen konunun linki açılmadı yada ben beceremedim bilmiyorum kaldı ki gerek bile yok bakmaya
Canının sıkılmasına üzüldüm umarım tavsiyen dikkate alınır ve böyle nahoş olaylar bir daha gerçekleşmemiş olur
Olmadı diye üzüldüğün dua'ya, gün gelir sevinirsin
Kullanıcı avatarı
MehmetKaratürk

Mesaj mturann » 12 Tem 2020, 09:58

Facebooktaki paylaşımlarınızı takip ettim ustam.
Yaşınız tecrübeniz bilginiz bizden fazla.
Bu gibi kişiler hiçbir zaman bitmeyecek.
Siz üzülmeyin yeter.
Allah sizlere sağlık ve uzun ömür versin.
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj Eterna » 12 Tem 2020, 15:39

Sanırım haklısınız Cengiz abi. Forumda saat tamir usta kelimeleri geçtiği zaman herkes tartışmasız direk sizin adınızı veriyor. Bugün birisi üye olsa usta var mı dese hemen herkes sizi söyler. Bunu yapmalarının sebebi sizi çok sevmeleri saymaları ve güvenmeleri. Ben de yapmışımdır.

Demekki bundan sonra yapacağımız şey yakınen tanıdığımız, bildiğimiz, forumdan bir süredir tanıdığımız dostlarımız hariç her sorana size yönlendirmemek olacak.
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj Altar » 13 Tem 2020, 15:28

Cengiz Abiyi burada tanıdım hiç saat götürmemiştim,2 saat verdim 2 saatimde daha canlı olarak ger geldi.Soranlara ilk söylediğimiz isim Bengi saat cengiz abidir.Bundan sonra daha dikkatli oluruz.Allah uzun ömürler versin abi.
Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur
Kullanıcı avatarı
Altar

Mesaj cecen » 13 Tem 2020, 20:30

Cengiz ustayı bu forum sayesinde keşfettim, kendisiyle şahsen tanıştım, Dünya iyisi güzel bir insan buldum karşımda. Hem işini hemde insan seven.
İlk saat götürmemde kahvemide içdim, sohpetimi yaptım, atölyesinden saygıyla ayrıldım.
Sen çok yaşa Cengiz usta
Saygılarımla
Kullanıcı avatarı
cecen

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 31 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners