Otomatik Saat Bakım Periyodu Bilgi

Saat Tamiri Ustaları, Ekipmanları, Servis Ve Bakım Merkezlerinden Bilgiler
Forum kuralları
Sayın Üyelerimiz, Saat Servis Merkezi bölümümüzde saat tamiri ve servisi konularındaki sorularınızı saat ustalarına sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler tarafından verilecek tavsiye ve yardımlar gönüllülük prensibi neticesinde yapılmaktadır. Forumumuza üye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yardım zorunluluğu bulunmamaktadır, sorularınızı sorarken bu durumu dikkate almanızı rica ederiz.

TSF

Otomatik Saatlerin bakım periyodu nedir?

Mesaj fsenturk » 18 Haz 2020, 10:58

Arkadaşlar Kolay gelisin.
Otomatik saatin bakım periyodu nedir? Kaç ayda veya kaç yılda bir bakım yaptırmak gerekir? Bakım maliyetlerinin masrafı ne kadar oluyor?

(Geçen bir tanıdık söyledi, Seiko5 aldım yılda 2 kere bakıma götürüyorum demişti. Yılda 2 kere bakım yaptırmak, bir saat için çok değil mi? Saat bozulma sürecine girmiş diye düşünürüm ben böyle bir durumda)
Kullanıcı avatarı
fsenturk

Re: Otomatik Saatlerin bakım periyodu nedir?

Mesaj Ankthas » 18 Haz 2020, 14:07

fsenturk yazdı:Arkadaşlar Kolay gelisin.
Otomatik saatin bakım periyodu nedir? Kaç ayda veya kaç yılda bir bakım yaptırmak gerekir? Bakım maliyetlerinin masrafı ne kadar oluyor?

(Geçen bir tanıdık söyledi, Seiko5 aldım yılda 2 kere bakıma götürüyorum demişti. Yılda 2 kere bakım yaptırmak, bir saat için çok değil mi? Saat bozulma sürecine girmiş diye düşünürüm ben böyle bir durumda)

Yılda iki kere bakım mı? Saatçi bu mu:

Resim
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Re: Otomatik Saatlerin bakım periyodu nedir?

Mesaj fsenturk » 18 Haz 2020, 14:21

Ankthas yazdı:

Resim

Yok saatçi değil. Senin benim gibi saate düşkün olan birisi sadece :D :lol: :D
Kullanıcı avatarı
fsenturk

Re: Otomatik Saat Bakım Periyodu Bilgi

Mesaj Cruciatus » 18 Haz 2020, 14:32

Ankthas yazdı:

Resim
Ahahahahahahhahahahahahah.....

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Cruciatus

Mesaj Ok7 » 18 Haz 2020, 14:43

Ankthas yazdı:

Resim
[emoji23][emoji23][emoji23]

Redmi 7A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ok7

Mesaj MrPandül » 21 Haz 2020, 11:17

Yeri belki burası değil ama aklıma gelmişken sormak istedim, Krono saatlerde Saatin saniyesi ile yelkovan eş zamanlı gitmiyor ikisini de sıfırlamama rağmen saniye yelkovana göre hızlı gidiyor ve saniye 60 sn tamamladığında yelkovan daha 3/2 mesafe de zamanı gösteriyor, bu normal mi yoksa bakım zamanları mı gelmiş ?

HTC 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
MrPandül

Mesaj sinann » 05 Oca 2022, 20:11

Bu saat 40 yaşında hiç içi açılmadı ilk alındığı günkü gibi çalışıyor. Saat gibi dakik maşallah :D :D

40 yaşında diğer bir longines saatim de var onun da hiç içi açılmadı. Ben de okuyorum bakıma gitmesi gerektiğini saatlerin ama 40 senedir birşey olmadı bundan sonra ne olur ömrüm yeterde görürmüyüm bilemiyorum.

Resim
Kullanıcı avatarı
sinann

Mesaj digitusmaximus » 06 Oca 2022, 14:56

sinann yazdı:Bu saat 40 yaşında hiç içi açılmadı ilk alındığı günkü gibi çalışıyor. Saat gibi dakik maşallah :D :D

40 yaşında diğer bir longines saatim de var onun da hiç içi açılmadı. Ben de okuyorum bakıma gitmesi gerektiğini saatlerin ama 40 senedir birşey olmadı bundan sonra ne olur ömrüm yeterde görürmüyüm bilemiyorum.

Resim

Bence siz bu saati Longines'e mail atın. Belki bunu sizden alıp müzelerine koymak isterler. Köşeyi dönersiniz :)
Kullanıcı avatarı
digitusmaximus

ÖncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 40 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners