Swatch Saatler Tamir Edilir Mi?

Saat Tamiri Ustaları, Ekipmanları, Servis Ve Bakım Merkezlerinden Bilgiler
Forum kuralları
Sayın Üyelerimiz, Saat Servis Merkezi bölümümüzde saat tamiri ve servisi konularındaki sorularınızı saat ustalarına sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler tarafından verilecek tavsiye ve yardımlar gönüllülük prensibi neticesinde yapılmaktadır. Forumumuza üye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yardım zorunluluğu bulunmamaktadır, sorularınızı sorarken bu durumu dikkate almanızı rica ederiz.

TSF

Swatch Saatler Tamir Edilir Mi?

Mesaj Zemberek » 04 May 2010, 22:14

Arkadaşlar 17-18 yıllık bir Swacth saatim var bir kenarda duruyordu, bugün aklıma gelmişken pil aldım taktım çalışıyor yalnız saniye kolunda bir sorun var sanki yerinden çıkacak gibi ama arada takılarakta olsa ilerliyor, bazen saati oynatınca ileri kayıyor. Tamiri mümkün müdür Swatch'ların? Nette bir iki yer buldum ama ne derece güvenilir? Doğal olarak maddi değeri değil manevi değeri var benim için o yüzden eğer şans işi ise hiç ellemeden bozuk olarak saklamaya devam edeceğim.
Kullanıcı avatarı
Zemberek

Re: Swatch Saatler Tamir Edilir Mi?

Mesaj razz » 04 May 2010, 23:23

Sirkeci, ŞahAs Han, Ramazan Usta'yı tavsiye ederim..
" The difference between men and boyZ is the price of their toyZ "
Kullanıcı avatarı
razz

Mesaj Zemberek » 05 May 2010, 08:32

Teşekkür ederim tavsiyeniz için Razz, ama İstanbul'da değilim :(, keşke olsaydım.
Kullanıcı avatarı
Zemberek

Mesaj nickynick » 05 May 2010, 14:44

Doğubank'ta Saat Hastanesi Mehmet Usta var, kendisi Swatch'lar konusunda uzman, hatta Swatch Mehmet diye bilenler var :) İstersen kargoyla gönderebilirsin. Kendisi forumumuza üye zaten.
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullanıcı avatarı
nickynick

Mesaj Zemberek » 05 May 2010, 20:02

Nicky Nick çok teşekkür ederim, Mehmet Usta "Saathastanesi"ni şimdi anımsadım, tüm mesajlarını okumuştum, çok iyi oldu bu mesajın :) sağolasın.
Kullanıcı avatarı
Zemberek

Her Saat Camı Değişir mi?

Mesaj breakchains » 25 Ağu 2010, 16:52

Herkese selam 1 ay önce Casio Amw-705d-1avdf 4735 aldım.

Resim

Saatin camının çok küçük bir kırık olduğunu gördüm çok inceleyince belli oluyor.Pek sorun değil belki ama yine de saatime değer verdiğim için içim kübürlendi ve biraz saatimden soğudum. Saatimin camı mineral cam, acaba şimdi değil belki ama ileri de daha da çizildiğinde camı değiştirme imkanım var mı? Yardımcı olursanız sevinirim. Yani bu tip saatlerin camı değişir mi ?

Saatimi 170 liraya aldım, bu cam tahmini olarak ne kadar tutar? Bir de cam değiştiğin de su geçirmezlik özelliği olumsuz etkilenir mi? Mineral cam yerine kristal cam taktırma imkanım olur mu?cevabınız için şimdiden teşekkür ederim. Bu arada saatim avatarımda görüldüğü gibi hem analog hem de dijital.İnş su geçirmezlik özlelliği etkilenmez. Cevaplarınızı bekliyorum.
Kullanıcı avatarı
breakchains

Mesaj herofb » 25 Ağu 2010, 16:56

sayın breakchains, lütfen bütün konulara aynı mesajı yazmayınız.İlgili arkadaşlar cevap yazacaktır zaten ama iş biraz kamera şakasına döndü
Kullanıcı avatarı
herofb

Mesaj Colortıme » 25 Ağu 2010, 17:53

Zemberek yazdı:Arkadaşlar 17-18 yıllık bir Swacth saatim var bir kenarda duruyordu, bugün aklıma gelmişken pil aldım taktım çalışıyor yalnız saniye kolunda bir sorun var sanki yerinden çıkacak gibi ama arada takılarakta olsa ilerliyor, bazen saati oynatınca ileri kayıyor. Tamiri mümkün müdür Swatch'ların? Nette bir iki yer buldum ama ne derece güvenilir? Doğal olarak maddi değeri değil manevi değeri var benim için o yüzden eğer şans işi ise hiç ellemeden bozuk olarak saklamaya devam edeceğim.

Sayın Zemberek,
Efendim bilmenizi istedğim bazı şeyler var,evet Swacth saatler tamir olur,ama tamir olduktan sonra,o saat yine Swacth saat olurmu olmazmı orası tartışılır.Swacth saatlerin makineleri genelde monoblok yapıdadır,kasalarıda aynı şekilde monoblok yapıdadır,
Saatinizin başına gelecek şunlardır.
Saatinizin monoblok olan camı kırılarak veya cebren çıkartılır,Fason olarak yapılan camlar var onlardan takılır, orjinal cam değildir.
Saatinizin makinası monobloktur,çoğunlukla vida taşımazlar,plastik perçinlerle bütünlenmişlerdir,bu plastik perçinlerin kafaları kopartılır,
saate müdahale edildikten sonra bunlar yapıştırılarak veya sıcak bir obje ile tekrar perçin haline dönüştürülmeye çalışılır,bir ihtimal saatiniz
iyi izole edilirse bir müddet su geçirmeyebilirde,ancak bu saat artık Swatch saat olmaktan çıkmıştır.
Bunları göze alabiliyorsanız saatinizi yaptırabilirsiniz.Sizin saatinizin saniyesi yerinden çıkmış veya gevşemiş olabilir,bu durumda sadece cam'a müdahale edilir yani yarım bir operasyon,ancak çark sisteminde de bir sıkıntı varsa tam bir operasyon geçirir.
Durum budur efendim.
Saygılarımla.
Kullanıcı avatarı
Colortıme

Sonraki

Dön TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 35 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners