Seiko SRPA21J Saatim Geri Kalıyor!

Saat Tamiri Ustaları, Ekipmanları, Servis Ve Bakım Merkezlerinden Bilgiler
Forum kuralları
Sayın Üyelerimiz, Saat Servis Merkezi bölümümüzde saat tamiri ve servisi konularındaki sorularınızı saat ustalarına sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler tarafından verilecek tavsiye ve yardımlar gönüllülük prensibi neticesinde yapılmaktadır. Forumumuza üye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yardım zorunluluğu bulunmamaktadır, sorularınızı sorarken bu durumu dikkate almanızı rica ederiz.

TSF

Seiko SRPA21J Saatim Geri Kalıyor!

Mesaj kaanknv » 06 Nis 2022, 11:31

Yaklaşık 1 yıl önce satın alınmış Seiko SRPA21 Padi saatim kolda 24 saatte 20 dakika, kutusunda 24 saatte neredeyse 1 saat geç kalıyor. Düşürme vs gibi bir durum söz konusu değil ve sadece 1 yıllık bir saat. Bu problem neden olabilir? Yalnızca bakım ihtiyacı olabilir mi? Şehrimde duyduğum, bilinen iyi bir usta yok sanırım. Şehirdışına da göndermeden önce danışmak istedim. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim
Kullanıcı avatarı
kaanknv

Re: Seiko SRPA21J Saatim Geri Kalıyor!

Mesaj kilimanjaro » 06 Nis 2022, 12:04

Ne kadar süredir geri kalıyor ? Muhtemelen manyetize olmuştur.Saatın açılmaması için önce buna bakılmalı.Iponda böyle bir uygulama var diye biliyorum.Eğer manyetize olmuşsa göndereceğiniz saatcıda demanyetize tünelinin olup olmadığını sorun.Varsa gönderin.

Manyetize olmamışsa başka sorun var demektir.Bu durumda saatınız açılıp gereken yapılır ustalar tarafından.
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Mesaj kaanknv » 06 Nis 2022, 17:56

kilimanjaro yazdı:Ne kadar süredir geri kalıyor ? Muhtemelen manyetize olmuştur.Saatın açılmaması için önce buna bakılmalı.Iponda böyle bir uygulama var diye biliyorum.Eğer manyetize olmuşsa göndereceğiniz saatcıda demanyetize tünelinin olup olmadığını sorun.Varsa gönderin.

Manyetize olmamışsa başka sorun var demektir.Bu durumda saatınız açılıp gereken yapılır ustalar tarafından.

Yaklaşık 10 gündür bu şekilde hocam. Sanıyorum ki Cengiz ustada vardır bahsettiğiniz. Olmadı direk Cengiz ustaya göndereyim iletişime geçip
Kullanıcı avatarı
kaanknv

Mesaj bengisaat » 20 Haz 2022, 21:48

Manyetize olmuş saatler geri kalmaz normalde çok ileri gider bazen duraklama yapar o zaman geri kalıyormuş gibi görünse de aslında duraklama nedeniyle olur.
Kişisel görüşüm bu sorunun manyetize nedeniyle olmadığı ancak saatin incelenmesi ile net bir teşhis konulabilir.
facebook.com/saatatolyesi/
Kullanıcı avatarı
bengisaat

Mesaj kaanknv » 21 Haz 2022, 04:02

bengisaat yazdı:Manyetize olmuş saatler geri kalmaz normalde çok ileri gider bazen duraklama yapar o zaman geri kalıyormuş gibi görünse de aslında duraklama nedeniyle olur.
Kişisel görüşüm bu sorunun manyetize nedeniyle olmadığı ancak saatin incelenmesi ile net bir teşhis konulabilir.
Çok teşekkürler Cengiz usta. Saati size daha sonra tamamen durması sonrası göndermiştim. Teşhisi ve tedavisini siz yapmıştınız yaklaşık 1-1.5 ay kadar önce.
Balans değişimi ve bakımınızdan sonra şuan için +30 sn/-30 sn aralığında, bana göre gayet güzel çalışıyor.
Sizi daha sonra başka saatlerle alakalı danışmak için aramak istediğimi belirtmiştim ancak birini elimden çıkardım, birini ise kullanma fikrinden tamamen uzaklaştım. Bundan dolayı bahsettiğim aramayı gerçekleştiremedim.
Bayram günü gece geç saatlere kadar saatime verdiğiniz uğraş için tekrar teşekkür ederim. Selamlar

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
kaanknv

Mesaj bengisaat » 05 Tem 2022, 00:12

Bende teşekkür ederim , güle güle kullanın.
Bakım yaptığım saatlerde özel bir durum yoksa genellikle 15 saniyenin altında sapma alabiliyorum.
Bir ara uğrarsanız sapmayı 15 saniyenin altına çekebileceğimizi düşünüyorum.
facebook.com/saatatolyesi/
Kullanıcı avatarı
bengisaat

Dön TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 34 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners