Doland覺r覺lmamak i癟in ne yapmal覺y覺z?

TSF Uluslararas覺 al覺nt覺 ve Kay覺p Saat Veritaban覺 Kay覺t

Doland覺r覺lmamak i癟in ne yapmal覺y覺z?

Mesaj Eterna » 12 Au 2021, 15:45

Dostlar Selam,

O kadar 癟ok okuyoruz ki doland覺r覺lma haberlerini. Forumumuzda, gazetelerde, haberlerde hep g繹r羹yoruz. 襤in ac覺s覺 maalesef okumaya devam edeceiz. 羹nk羹 k繹t羹l羹k ve k繹t羹 insan bitmez.

Asl覺nda 癟ok zor deil. Yaananlara, yaz覺lanlara bakarak 3-5 temel madde yazaca覺m. Sizlerde ek yapars覺n覺z. Bunlara uyduunuzda doland覺r覺lma ihtimaliniz s覺f覺ra yak覺n oluyor.

1- Elden teslim alaca覺m diyen al覺c覺 sat覺c覺ya gelir. Evine, d羹kkan覺na 癟a覺rmaz/gidilmez.

2- Elden para al覺yorsan覺z ve kar覺n覺zdaki tan覺mad覺覺n覺z biri ise atm olan bir yerde al覺n. Her sokakta, caddede,avm de atm var. Paray覺 atm den hesab覺n覺za yat覺r覺n. Al覺verii orada tamamlay覺n. Bunu batan s繹yleyebilirsiniz. ekinmenize gerek yok. B繹ylece sahte para ihtimali ortadan kalkar.

3- Elden saatinizi vs. teslim edecekseniz para cebinize, atm ye, hesab覺n覺za kesin ve eksiksiz olarak girene kadar saat al覺c覺n覺n dolab覺na, 癟ekmecesine,癟antas覺na, kasas覺na,arabas覺na, torpidosuna,cebine koyulmaz.

4- Kargo olacaksa 繹nce g繹nderilen para hesab覺n覺za ge癟er, kontrol edilir, para eksiksiz olarak hesab覺n覺zda ise kargo sonra g繹nderilir.

5-ehirleraras覺 bir sat覺 olacaksa, m羹teriye elden teslim k覺sm覺nda yard覺m i癟in bir akraba/arkada kullanacaksan覺z ad覺,soyad覺, telefonu, adresi, oturduu b繹lge, hangi kargo ile arkada覺n覺za g繹nderdiiniz al覺c覺ya s繹ylenmez. Onu hi癟 ilgilendirmez, iine gelmiyorsa almas覺n. Kargo arkada覺n覺z覺n eline ulat覺ktan sonra kendisi iletiime ge癟ebilir.

Aa覺dakilere, benzerlerine asla inanm覺yoruz.

Bankam onay bekliyor.
Kargo numaras覺n覺 sisteme girince bankam 繹demenizi yapacak.
dedim ama ekranlarda g繹z羹kmesi biraz s羹recektir.
Kargoyu g繹nderdim ama sistemde g繹z羹kmesi 3-5 dakika s羹recektir.
Takip numaras覺 almay覺 unuttum, sonra veririm.
EFT, havale saati ge癟ti, ben g繹nderdim sabah hesab覺n覺zda olur, siz kargoyu g繹nderebilirsiniz.
Saati verin uraya koyay覺m, urada dursun ben paray覺 almaya gidiyorum.
En son Eterna taraf覺ndan 12 Au 2021, 15:57 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 1 kere d羹zenlendi.
Kullan覺c覺 avatar覺
Eterna

Ya: 49
Kay覺t: 28 May 2010, 13:44

Re: Doland覺r覺lmamak i癟in ne yapmal覺y覺z?

Mesaj Boagrius » 12 Au 2021, 15:53

G羹zel tespitler hocam. En 繹nemlisi muhatap olduumuz insan覺 iyi se癟meliyiz, gerekirse daha d羹羹k bir fiyat olsun her zaman d羹zg羹n insanlarla al覺veri yapmay覺 tercih etmiimdir. sluptan, yakla覺mdan, dil kullan覺m覺ndan da belli oluyor kar覺m覺zdaki kii az 癟ok.
Kullan覺c覺 avatar覺
Boagrius

Kay覺t: 16 Au 2019, 03:35

Mesaj FatihParlak » 13 Au 2021, 05:26

edt: saat hediye gelmise, kutusuzsa, neredeyse s覺f覺r kondusyondaysa, sertifikada garanti s羹resi bitmise, isvi癟reden fabrikas覺ndan al覺nm覺sa, kesin replikad覺r al覺nmaz.

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
FatihParlak

Kay覺t: 17 Haz 2016, 04:31

Mesaj ofis » 13 Au 2021, 08:49

Edit: Buluma noktas覺na gelince al覺c覺n覺n acil hastanede ii 癟覺kar, u d羹kkana ismimi s繹yle b覺rak esnaf覺m beni tan覺tlar 2 sokak aa覺dan da bilmem ne kuyumculuk inaattan paran覺 alabilirsin der. ''SAKIN'' yapmay覺n, m羹mk羹nse selam bab覺nda bir salatal覺k b覺rak覺p topuk :)
Kullan覺c覺 avatar覺
ofis

Kay覺t: 13 ub 2011, 18:21

Mesaj manil » 13 Au 2021, 09:46

Doland覺r覺lmak illa ki saatin al覺n覺p gidilmesi suretiyle olmuyor. Bilgi ak羹m羹lasyonu a癟覺s覺ndan belirtmekte fayda var, olayda acemiyseniz ve bu da sizin aleyhinize kullan覺l覺yorsa, teknik olarak doland覺r覺l覺yorsunuzdur. Bu nedenle, 繹zellikle saat sat覺lar覺nda dikkatli olmakta fayda var.

"Abi, evleneceim masraf 癟ok yapt覺m o nedenle g羹zel bir indirim rica etsem" tarz覺nda ya da "abi 繹renciyim, zaten fiyat uygun ama bana da bir g羹zellik yapar m覺s覺n" diyerek size ilettii telefon numaras覺 ile sahibinden.com'da baka arkada覺n覺za baka bir saat i癟in teklif veren mezat癟覺 tayfadan gelen mesajlara dikkat etmek laz覺m. Ayn覺 ekilde, zaten d羹羹k tuttuunuz saat i癟in "tamam" diyerek anlaan ve elden nakit getirdii para i癟in "abi ya, 150 TL eksik, istersen kredili mevduattan 癟ekeyim ama dipteyim zaten" diyip, son anda saplamay覺 baaran tipler de doland覺r覺c覺d覺r. (ilki arkada覺m覺n ba覺na geldi, dier ikisini bizzat yaad覺m) Bu kii sonra saati ald覺覺ndan %20 fazlas覺na satt覺.

zet, hayat dersinin de bir maliyeti var imi.

Bunlara ek olarak al sat癟覺lar覺n eline de d羹memek laz覺m. sizden al覺rken kazan覺r, bakas覺na satarken yine kazan覺rlar. bu direkt olarak doland覺r覺c覺l覺k deil ama b繹yle taklalar覺 g繹rmek insan覺 maalesef saatten soutan bir ey. O kiiler de ha kabz覺mal olup karpuz satm覺 ha saat. Acil paraya ihtiyac覺n覺z yoksa uzak durmakta fayda var.

Son olarak, 繹l羹c羹ler var. Saat al覺m ya da sat覺mlar覺n覺z (a覺rl覺kl覺) i癟in komik derecede 繹nerileri olur. Direkt engellemek 癟覺kar覺n覺za olur.
Some people feel the rain. Others just get wet.

Bob Marley
Kullan覺c覺 avatar覺
manil

Kay覺t: 14 ub 2014, 12:33

Mesaj copycat » 13 Au 2021, 14:03

FatihParlak yazd覺:edt: saat hediye gelmise, kutusuzsa, neredeyse s覺f覺r kondusyondaysa, sertifikada garanti s羹resi bitmise, isvi癟reden fabrikas覺ndan al覺nm覺sa, kesin replikad覺r al覺nmaz.

Hocam kutusuz ve sertifikas覺z t羹m saatleri replika diye de genelleme yapmayal覺m. Ben daha 繹nce 癟ok kez bu ekilde yeni gibi saat ald覺m ve hi癟biri de sahte 癟覺kmad覺.

Ben iyi niyetle yazd覺覺n覺z覺 anlad覺m. Zira sar覺 sitede b繹yle 羹pheli ilanlar bana da arada denk geliyor ama bu ilerde acemi arkadalar覺m覺z t羹m sertifikas覺z kutusuz saatleri replika olarak peinen d羹羹nmesin.

CPH2113 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
copycat

Ya: 42
Kay覺t: 30 Mar 2015, 10:28

Mesaj FatihParlak » 13 Au 2021, 15:43

copycat yazd覺:
FatihParlak yazd覺:edt: saat hediye gelmise, kutusuzsa, neredeyse s覺f覺r kondusyondaysa, sertifikada garanti s羹resi bitmise, isvi癟reden fabrikas覺ndan al覺nm覺sa, kesin replikad覺r al覺nmaz.

Hocam kutusuz ve sertifikas覺z t羹m saatleri replika diye de genelleme yapmayal覺m. Ben daha 繹nce 癟ok kez bu ekilde yeni gibi saat ald覺m ve hi癟biri de sahte 癟覺kmad覺.

Ben iyi niyetle yazd覺覺n覺z覺 anlad覺m. Zira sar覺 sitede b繹yle 羹pheli ilanlar bana da arada denk geliyor ama bu ilerde acemi arkadalar覺m覺z t羹m sertifikas覺z kutusuz saatleri replika olarak peinen d羹羹nmesin.

Kutusuz ve sertifikas覺z yazmam覺t覺m ama ben de sizin iyi niyetli cevap verdiinizi d羹羹n羹yorum. tekrar d羹zelteyim o zaman saat kutusuzsa ve sertifikada garanti s羹resi bitmise, 羹st羹ne 羹stl羹k hediye gelmise ya da isvi癟reden fabrikadan al覺nm覺sa ve saat yeni gibiyse sahte olabilir dikkatli olmakta fayda var arkadalar

FatihParlak

Mesaj FatihParlak » 13 Au 2021, 15:44

copycat yazd覺:

Kutusuz ve sertifikas覺z yazmam覺t覺m ama ben de sizin iyi niyetli cevap verdiinizi d羹羹n羹yorum. tekrar d羹zelteyim o zaman saat kutusuzsa ve sertifikada garanti s羹resi bitmise, 羹st羹ne 羹stl羹k hediye gelmise ya da isvi癟reden fabrikadan al覺nm覺sa ve saat yeni gibiyse sahte olabilir dikkatli olmakta fayda var arkadalar

FatihParlak

Sonraki

D繹n TSF al覺nt覺 Kay覺p Saat Raporu - Stolen Lost Watch Report

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 18 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners