Sahibinden sitesindeki Nijeryal覺 doland覺r覺c覺lar +234 dikkat

TSF Uluslararas覺 al覺nt覺 ve Kay覺p Saat Veritaban覺 Kay覺t

Sahibinden sitesindeki Nijeryal覺 doland覺r覺c覺lar +234 dikkat

Mesaj Eterna » 29 Haz 2021, 10:23

MWC saatimi d羹n sahibinden sitesine koydum. Hemen bir s羹r羹 favoriye alanlar oldu. Bir iki arayan oldu. Tamam dedim bu kadar 癟abuk rabet oluyorsa yak覺n zamanda sat覺l覺r.

Gece saat 23.00 civar覺 whats up mesaj geldi. Numara +234 708 450 2067

Bakt覺m 襤ngilizce yaz覺lm覺. Profl fotosunda bir asker resmi var. Saat s覺f覺r m覺, bir kusuru var m覺, kutusunda m覺 falan sorular sordu.

Sonra da tamam al覺yorum, ben Kanada'da askerim. G繹rev i癟in Nijerya ya gidiyorum. Nijerya daki birliime g繹nderin dedi. Bir iki mesaj bir ey demedim. Normal cevap verdim. Sonra uzatmad覺m engelledim bitirdim konuyu.

Sonra merak ettim. Acaba mevzu nas覺l devam edecekti. Nas覺l deneyecekti doland覺rmay覺. 襤nternete yazay覺m bakay覺m dedim. Bakmaz olayd覺m. Nijeryal覺 sahibinden doland覺r覺c覺lar覺 癟ok mehurmu. Deerli saat ve bilgisayarlar覺 bu ekilde 癟arp覺yolarm覺.

Hepsini profil fotosunda asker oluyor. Oluma, k覺z覺ma, yeenime Nijerya'ya g繹nderiyorum. Veya bana yapt覺klar覺 gibi; g繹rev i癟in Nijerya ya gidiyorum oradaki adresime g繹nderin l羹tfen. Kargo paras覺n覺da ekleyip g繹ndereceim diyorlarm覺.
Hesap bilgilerini al覺yorlarm覺 g繹ndermek 羹zere.

Ertesi g羹n Bank of America diye g羹zel haz覺rlanm覺 癟akma bir mail geliyormu. Kargoyu g繹nderip kargo bilgilerini bize g繹nderin. Paran覺n blokesi kalk覺p hesab覺n覺za yatacak diye. G羹ld羹m bunu kim yer diye. Google da bakt覺m yiyen 癟ok olmu. G羹leyim mi alayay覺m m覺 a覺rd覺m.

Adamlar demek bizim halk覺 tan覺m覺 Nijerya dan bizi doland覺r覺yorlar.

Google a Nijeryal覺 doland覺r覺c覺lar, sahibinden, + 234 yaz覺n ne hikayeler 癟覺k覺yor. Ka癟 kii saatini Nijerya ya g繹ndermi..

Resim, telefon ve yaz覺malar bunlar.

Resim
Resim
Resim
Resim
Kullan覺c覺 avatar覺
Eterna

Ya: 49
Kay覺t: 28 May 2010, 13:44

Re: Sahibinden sitesindeki Nijeryal覺 doland覺r覺c覺lar +234 dik

Mesaj DHLadam » 29 Haz 2021, 13:55

Herkese merhaba, deeri olan her eyle ilgileniyorlar, cep telefonu, fotoraf makinesi, drone vb. +1 ABD numaras覺ndan da whatsapp mesaj覺 at覺p Adana incirlik'te g繹revli subay覺m diye sallamasyon hikayeleri de mevcut.

Ben direkt orta parmak emojisi yollad覺覺mda an覺nda engelledi :)

Bilginize,

Cihancan
Vesper Lynd: Rolex?
James Bond: Omega.
Vesper Lynd: Beautiful.
Kullan覺c覺 avatar覺
DHLadam

Ya: 41
Kay覺t: 31 Au 2011, 14:05

Mesaj Miscen » 29 Haz 2021, 15:48

ncelikle ge癟mi olsun, dikkatiniz sayesinde s覺k覺nt覺 yaamam覺s覺n覺z.

Asl覺nda biraz 襤ngilizce bilen hi癟 bir ekilde bunlar taraf覺ndan doland覺r覺lmaz, 癟羹nk羹 Kanada'l覺 veya Amerika'l覺 bir askerin 襤ngilizce'si bu kadar k繹t羹 olamaz :) Bir tarafta "wrist watch" diyor 繹b羹r tarafta "clock" diye bahsediyor, gramer s覺k覺nt覺s覺 da cabas覺 tabi.
Kullan覺c覺 avatar覺
Miscen

Ya: 41
Kay覺t: 11 Oca 2011, 22:40

Mesaj Ahmetrefik » 29 Haz 2021, 16:00

Bu adamlar o kadar cahilce hareket ediyorlar ki ,hangi saati veya neyi istediini dahi bilmiyor,rastgele sall覺yor tutarsa, sat覺n alaca覺 saat hakk覺nda en ufak bir detay覺n dahi fark覺nda deiller, bir iki yoklama yapt覺覺n覺zda zaten yakay覺 ele veriyor.
zaman o kadar tuhaft覺r ki; gen癟ken, 癟ocukken hi癟 繹nemi yoktur, sonra g羹n gelir ka癟 yaz'覺n覺n kald覺覺n覺 saymaya balars覺n.
Kullan覺c覺 avatar覺
Ahmetrefik

Ya: 53
Kay覺t: 19 Nis 2010, 12:04

Mesaj yus49 » 01 Tem 2021, 10:25

Bana da yazmisti ayni abi kendisine tesekkur ettim milli hirsizlarim bana yeter dedim sustu aradan iki saat gecti ayni birlikten badisine gostermis o da cok begenmis sanirim saati o yazdi. 3 hayirla kendisini de yolcu ettim. 1-2 derken nerdeyse tum birlik yazdi careyi gec kesfedip ilani kaldirdim.
Kullan覺c覺 avatar覺
yus49

Kay覺t: 10 ub 2017, 10:34

Mesaj gshockseca » 09 Au 2021, 08:42

Ayn覺 telefon numaras覺 ayn覺 fotoraf.. Ge癟en g羹n bana da yazm覺, uyan覺k shbndn de bulunan t羹m saatlerimi almak istiyormu, hemen durumu anlad覺m ve engelledim.
Kullan覺c覺 avatar覺
gshockseca

Ya: 58
Kay覺t: 04 Nis 2015, 10:06

Mesaj Tlg » 27 May 2022, 15:40

Bug羹n bana da yazd覺 bunlar.
Daha ilk c羹mleden, yabanc覺 numaradan, asker fotoraf覺ndan anlad覺m bunlar olduunu.
Acil satmam laz覺m falan dedim. Fiyat覺 da d羹t羹m (istemedikleri halde).
Ayn覺 banka maili bana da geldi.
Mail geldi, g羹venli transferi anlad覺m, fakat kargo g繹nderecek param yok dedim. Kargo paras覺n覺 direk g繹nderirseniz az sonra kutuyu PTT ye teslim ederim dedim. Cevap vermedi. Sonra almayacaksan覺z oyalamay覺n acil satmam laz覺m falan dedim (panik ile yanl覺 yaparlar m覺 diye :) )
T羹rk癟e olarak k羹f羹r ettiler.
Ben de siz t羹rk癟e biliyor muydunuz? Beni google translate ile urat覺rd覺n覺z. Alacaksan覺z biraz daha indirim yapay覺m almayacaksan覺z oyalamay覺n falan diye trolll羹e devam edince engellediler.
Kullan覺c覺 avatar覺
Tlg

Kay覺t: 18 Haz 2014, 00:05

Mesaj mavra57 » 01 Haz 2023, 13:30

Bana yazan da 繹v羹nmek gibi olmas覺n da y羹zba覺yd覺 8-) Paray覺 yat覺r覺n kargolayay覺m dedim, paray覺 yat覺rd覺k, banka size mail att覺 dediler. Mail 繹zenle haz覺rlanm覺 (!) Paray覺 yat覺ran覺n 羹nvan覺 bile yaz覺yor, 羹r羹n羹 hemen kargola diyor, kargo faturas覺n覺 at yoksa yasal ilem balat覺r覺m (banka olarak (!!)) diyor, hatta banka M羹d羹r羹n羹n resmi bile var :lol: :lol: Bu 癟abaya sayg覺 duydum valla :super:

Resim
Kullan覺c覺 avatar覺
mavra57

Kay覺t: 06 Kas 2012, 12:57

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    G繹r羹nt羹leme
    Yazar

D繹n TSF al覺nt覺 Kay覺p Saat Raporu - Stolen Lost Watch Report

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 30 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners