1. sayfa (Toplam 9 sayfa)

Çalınan Tudor saatim ve çalma yöntemi

MesajGönderilme zamanı: 11 Eyl 2018, 12:52
gurhantura
Merhaba,
Saat dolandırıcılarının bu yöntemiyle saatimi çaldırdım.
Herşeyiyle yazacağım ki bu şerefsizlerin oyununa gelmeyin.

Saatimin modeli Tudor Black Bay 41 mm
Kutu ve sertifikasıyla beraber
üzerinde çelik bilezik takılı.
Serial: I634388
Model: 79230N
Çalındığı tarih : 10.09.2018
Çalındığı yer: Taksim sürat kargo şubesi


https://i.hizliresim.com/PDJ6E6.jpg
https://i.hizliresim.com/g6MVLZ.png


İlanı meşhur satış sitesine yükledim, hemen öğleden sonra bir telefon geldi. tudor saat için aradığını, kutu sertifikasının tam mı olduğunu, temizliğini sordu. Gerekli cavapları verdim ve 3100$ dan anlaştık fiyatı. İstanbulda bir arkadaşınız var mı diye sordu. Var bir arkadaşım dedim ve onunla görüşüp size haber vereyim dedim. Arkadaşımı aradım. Benim için bu satışı gerçekleştireceğini söyledi. Adamı tekrar arayıp arkadaşımın uygun olduğunu ve satışı gerçekleştireceğini söyledim. Buna sevindi ve bir kaç gün içerisinde tatile çıkacağını hemen halledersek çok sevineceğini, bu işlerde sürat kargonun çok hızlı ve iyi olduğunu, kesinlikle sürat kargoyla göndermem gerektiğini söyledi. (Nasıl bir beyin tutulmasıyla dünyanın en dandik kargosuyla bunu yaptığa inanamıyorum) Ben de tamam dedim. Konuşma sırasında bir şekilde arkadaşımın nerede oturduğunu söylemiştim. Çünkü kendisinin istanbulun çok uzak bir köşesinde oturduğunu, ne tarafta buluşulacağını anlamak için nerede oturuyor gibilerinden bir kaç şey sormuştu. Ardından da arkadaşınızla görüşebilmem için telefon numarasını gönderir misiniz dedi ve ben onu da gönderdim.

Tüm bunlar birleşince geriye arkadaşımın oturduğu semtin sürat kargo dağıtım şubesini bulmak kalıyor. herhangi bir telefon numarası öğrenme yazılımına da arkadaşımın telefon numarasını yazıp isim soyisim bilgisini öğrendi ve sabah erkenden kargo şubesine gidip arkadaşımın isim ve soyismini verip "bana küçük bi kutu gelecekti" cümlesiyle kargoyu teslim aldı. Sığır kargo görevlisi ne kimlik ne teslim tutanağı da istemeyince(sürat kargoyla istemesinin sebebi de bu), tereyağından kıl çeker gibi tertemiz almış saati. kamera kayıtlarına baktırdım istanbulda. Şapka takmış sakallı bir şerefsiz kendisi..

Sonuç olarak, avukata gittim, işlemleri başlatacağız. Saati unut diyor. Savcılık adamı bulur fakat saat büyük ihtimalle uçmuş olur. fakat kargo şirketinden parayı büyük ihtimalle alırız dedi.

Dikkatli olunuz. Yıllardır bu konularda akıllı geçinen ben, milletin böyle kolay nasıl dolandırıldığını anlayamayan ben, nasıl bu katakulli ye düştüm inanamıyorum. Gerçekten beni yiyip bitiren aptal yerine konmak. Kendime kızmaktan adama kızamıyorum. İlk büyük saatimi bu şekilde çaldırıyor olmak beni inanılmaz üzdü. fakat 3000$ ile yırttık diyorum, bu tecrübeyi 15000$ lık bir rolexle de yaşayabilirdim.

Sizler üzülmeyin. Çok dikkat edin,

İnternetten satışlar inanılmaz tehlikeli.

Sevgiler..

Re: Çalınan Tudor saatim ve çalma yöntemi

MesajGönderilme zamanı: 11 Eyl 2018, 13:47
CptOz
Büyük geçmiş olsun, umarım zararınızı telafi edersiniz. Planlı yapılmış bir şey... Canınızı üzmeyin yerine yenisi konur elbet...

Sent from my SM-C7000 using Tapatalk

Re: Çalınan Tudor saatim ve çalma yöntemi

MesajGönderilme zamanı: 11 Eyl 2018, 14:00
hozburun
Geçmiş olsun :(

Re: Çalınan Tudor saatim ve çalma yöntemi

MesajGönderilme zamanı: 11 Eyl 2018, 14:06
Mandos
Çok geçmiş olsun tamamen kargo şirketinin sorumsuzluğu


Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Re: Çalınan Tudor saatim ve çalma yöntemi

MesajGönderilme zamanı: 11 Eyl 2018, 14:08
azizkaya
Çok geçmiş olsun.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Re: Çalınan Tudor saatim ve çalma yöntemi

MesajGönderilme zamanı: 11 Eyl 2018, 14:21
dice22
Dediğiniz gibi hem size, hem de bu kötü tecrübenizi öğrenen bizlere bir ders oldu. Ama canınız sağolsun. Parayı kargo firmasından tahsil edersiniz bence. Gidenin yerine de daha iyisi gelir. Geçmiş olsun.

ONEPLUS A5000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Re: Çalınan Tudor saatim ve çalma yöntemi

MesajGönderilme zamanı: 11 Eyl 2018, 14:26
ÜmitYüksel
Çok geçmiş olsun...

Re: Çalınan Tudor saatim ve çalma yöntemi

MesajGönderilme zamanı: 11 Eyl 2018, 14:48
sedir
Geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın.
Konuyu daha iyi anlayabilmek için birkaç soru sormama müsaade ediniz.
Cevap verip vermemek kendi takdirinizdedir tabii ki.
Zararınızı kargo şirketinden alabilmeniz için ürünü teslim ederken bedelini beyan etmiş olmanız gerekmiyor mu?
Ürün bedeli belirlemediyseniz tahsilat da zor bence.
Ürüne fiyat biçtiyseniz, 3000 USD yani yaklaşık 20000 TL bu kez de kargo firması daha yüksek bir taşıma bedeli istedi mi? Farklı bir taşıma belgesi ve saire düzenledi mi? Çünkü kargolar, para, altın, mücevher taşınmaz diyorlar. Küçük bir kutuya 20000 TL fiyat belirleyince bunu mücevher sınıfında sayabilirler diye aklıma takıldı.