Kadın Saatleri Mücevher Gibi

Kadın Saatleri Üzerine Paylaşımlar

Moderatör: LadyZ

Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Bölümde Kadın Saatleri İle İlgili Model ve Moda Trend Bazlı Bilgiler Paylaşılmaktadır.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Kadın Saatleri Mücevher Gibi

Mesaj bizantolog » 30 Oca 2010, 17:52

Başlık benim değil, Esra Çoruh'un bugünkü Habertürk Cumartesi ekinde yayımlanan "2010 Model Arzu Nesneleri" başlıklı yazısından bir ara başlık.

Habertürk Cumartesi ekinin kapağında ise Monica Bellucci var.

Okuyalım.
Kullanıcı avatarı
bizantolog

Re: Kadın Saatleri Mücevher Gibi

Mesaj Bond » 30 Oca 2010, 18:04

Belki bu saatte gazete bulamayan olabilir, ekleme yapayım ;)

Resim

2010 Model Arzu Nesneleri

Dünyaca ünlü lüks saat markalarının yeni koleksiyonları, İsviçre’deki fuarda görücüye çıktı.

İsviçre denince aklınıza gelen ilk üç şey nedir? Benim için; saat, çikolata ve peynir. Saatlere meraklıysanız İsviçre’nin bu konudaki şöhretini bilirsiniz, zira dünyaca ünlü lüks saat markalarının çoğu İsviçre kökenlidir. Bu markaların yeni koleksiyonları her yıl ocak ayında Cenevre’de düzenlenen fuarla, “Salon International de la Haute Horlogerie” (SIHH) ile görücüye çıkıyor. Sadece basın mensupları ve uluslararası distribütörlerin katılabildiği fuar, bu yıl 18-22 Ocak tarihleri arasında düzenlendi ve Türkiye’den de Habertürk Gazetesi davetliydi. Özel davetiyeyle girebileceğiniz fuar alanı, çok lüks bir otelin lobisi gibiydi. Çiçek düzenlemelerinden yudumladığınız şampanyaya kadar her şey birinci sınıf! Şimdiye kadar bu kadar yakışıklı ve şık erkekleri, hoş kadınları bir arada görmemiştim hiç! Fuar alanına girer girmez IWC standında Jean Reno’yla selamlaştık ve evet, bir anda kendimi çok iyi hissettim. Bu arada dikkatimi çekti, herkes birbirinin saatine bakıyor ister istemez; kim, hangi saati takmış? Mesela ben IWC Portugese’imle“ güçlü ve kendine güvenen kadın” imajı çiziyormuşum, tanıştığım CEO’ların söylediğine göre...

EV, ARABA FİYATINA
A. Lange&Söhne, Alfred Dunhill, Audemars Piguet, Baume&Mercier, Cartier, Girard- Perregaux, Greubel Forsey, IWC, Jaeger-LeCoultre, JeanRichard, Montblanc, Officine Panerai, Parmigiani Fleurier, Piaget, Ralph Lauren Watch and Jewelry Co, Richard Mille, Roger Dubuis, Vacheron Constantin, Van Cleef&Arpels fuara katılan saat markalarıydı. Fiyatlar ise ev, araba fiyatları! Yani lüks saatler yatırımlık aksesuvarlar. İşte fuardan diğer detaylar ve lüks saatlerde 2010 trendleri...

HANGİ TARZA HANGİ SAAT?
Spor saatleri sevenlere Jaeger- LeCoultre’un Reservo Squadra kronograf GMT, klasik bir tarzı olanlara Lange&Söhne Lange 1 Daymatic, yenilikçilere Paneria Radiomir P.999 42 mm, çevre dostu olanlara IWC Aquatimer kronograf Galapagos modellerini öneririz.

150 BİN EURO’LUK MODELLER
Saat meraklılarının vazgeçemediği Tourbillon’ların yeni versiyonları da
birer arzu nesnesi. Cartier’nin transparan modeli Rotonde de Cartier Flying Tourbillon Skeleton Caliber 9455 MC, Paneria Lo Scienziato, Parmagiani Fleurier Kalpa XL Tourbillon Squelette ve Greubel Forsey’nin çift Tourbillon modeli fuarın öne çıkan saatleri arasındaydı. Fiyatları 150 bin Euro’dan başlıyor

KADIN SAATLERİ MÜCEVHER GİBİ
IWC saatlerinin kreatif direktörüne göre, pırlanta ve mekanik saat birlikte olmaz. Yani ya mücevher alırsın ya da saat. Ama Piaget, Cartier ve Van Cleef&Arpels kadın saati koleksiyonlarında pırlantadan vazgeçmemişler. Hatta bu saatler o kadar çok pırlantayla bezeli ki, mücevherden farksızlar. Van Cleef&Arpels koleksiyonundaki modeller sizi fantastik bir dünyaya götürüyor. Kolunuzda 32 karat pırlantalı saat taşımak da bir fantezi aslında...

ERKEK SAATLERİ İNCELDİ
Lüks markaların 2010 koleksiyonlarında, özellikle de erkek saatlerinde eskiye dönüş olması dikkat çekici. Yeni modellerin yanı sıra, abartıdan uzak vintage tasarımlar var. Birkaç yıl öncesine kadar “abartı” önemliydi, şimdiyse minimal tasarımlar öne çıkıyor. Eski saatlerinden ilham alan firmalar, bunların yeni versiyonlarını gelişmiş mekanizmalar kullanarak tasarlamışlar. Örneğin kadranlar daha modern görünümlü. Bir başka yenilik de, erkek saatlerinin incelmesi. Piaget, Vacheron Constantin ve Ralph Lauren’in incecik modelleri dikkat çekiyor. Lüks saat ve mücevher firması Piaget’nin Altiplano modeli 5.25 mm kalınlığında. Kolunuzdaki varlığını hiç hissetmiyorsunuz. Vacheron Constantin’in Historique Ultra-Fine 1955 ve 1968 modellerinin 2010 versiyonu ise sadece 1.64 mm kalınlığında!

*HT Cumartesi Esra Çoruh'un Makalesinden Alıntıdır
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj bizantolog » 30 Oca 2010, 19:03

(İnternet sitesine de vermişler haberi demek. Ben aktarmamışlardır diye haberi internette aramaya üşendim.)

Bu arada dikkat çekici nokta kadınların saatlerinin giderek daha çok mücevhere boğulması ile erkek saatlerinin daha sade tasarımlara yönelmesi dikkat çekici noktalar.

IWC saatlerinin tasarım yönetmeni çok güzel sözler söylemiş, beğendim.
Kullanıcı avatarı
bizantolog

Mesaj Clk » 30 Oca 2010, 21:09

Ralph Lauren ne zamandan beri luks saat sinifinda ? :)
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Frax » 30 Oca 2010, 21:28

"Mesela ben IWC Portugese’imle“ güçlü ve kendine güvenen kadın” imajı çiziyormuşum, tanıştığım CEO’ların söylediğine göre..."

Bu nasıl bir ego ya.Haberi ve haberciliği 1. sınıf olsa bile -ki değil- bu cümle söylenir mi?
Kullanıcı avatarı
Frax

Mesaj bizantolog » 01 Şub 2010, 10:28

frax1 yazdı:"Mesela ben IWC Portugese’imle“ güçlü ve kendine güvenen kadın” imajı çiziyormuşum, tanıştığım CEO’ların söylediğine göre..."

Bu nasıl bir ego ya. Haberi ve haberciliği 1. sınıf olsa bile -ki değil- bu cümle söylenir mi?

Neden söylenmesin ki? Bu söylenen sözlerde bir sorun göremedim.

Ayrıca Esra Çoruh 1. sınıf bir muhabirdir.

HaberTürk'ten önce çalıştığı gazetede saatlerle ilgili konuşulan çok haber yaptı.

Yani bu konuda bilgilidir, kendine güvenen bir insandır.
Kullanıcı avatarı
bizantolog

Mesaj nickynick » 01 Şub 2010, 12:12

Saatler de güzel de, Monica Belluci konuya ayrı bir anlam kazandırmış 8-)
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullanıcı avatarı
nickynick

Dön TSF Kadın Saatleri - Ladies Timepieces

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners