Seiko Spb143 vs Seiko Spb381

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Seiko Spb143 vs Seiko Spb381

Mesaj vllkan » 12 Şub 2024, 09:03

kethuda57 yazdı:Spb381 modelini inceleme şansım olmadı ancak gmt olduğu için kalın bir kasadır diye düşünüyorum. Spb143 model bende var keyifle kullanıyorum. Ama orjinal bileziğiyle değil tabiki :) Seiko bilezik konusunda maalesef tamamen hayal kırıklığı. Ama neyse ki bu soruna çözüm olarak Uncle Seiko yetişiyor. Seikonun o kaba bileziklerine göre çok daha naif ve kaliteli bilezikler üretiyorlar. Bilek kısmı 18mm ile bitiyor ve çok daha rahat, konforlu bir kullanım sağlıyor. Eğer metal bilezik ile kullanılmayacak ise silikon ve kanvas kordonlarla da kullanilabilir.
Resim

Konuya ilginize teşekkür ederim. SPb143 için kayış canavarı denmesinin nedenini sizin fotoğrafınızdan da internetteki farklı kayışlarla olan fotoğraflarından da anlayabiliyorum. Bilezik çok yakışmış güzel günlerde kullanın. Henüz ne yazık ki saatleri deneme şansı bulamadım, bu arada tabi farklı alternatiflere de savruluyorum ama kendimi tutmaya çalışıyorum :D Özellikle Christopher Ward'ın C65 Dune Black Dial'a tam olarak vurulsam da Tr ye satışlarının olmaması büyük problem. Çokta kafamı karıştırmak istemiyorum bakalım neler olacak :D
Kullanıcı avatarı
vllkan

Mesaj vllkan » 14 Şub 2024, 21:20

Arkadaşlar iki saati de bugün deneyebildim. Koldaki hissiyatı spb143 ün daha iyi geldi. Büyük ihtimalle boyutlarının bana daha uygun olmasından dolayı. Spb381'in yeşil rengi çok güzel olsa da gmt özelliği fark edilecek bir kalınlığa neden oluyor. İki model de tam içime sinmediği için bir süre daha düşüneceğim, başka bir modele kaymazsam spb143 ü alacağım. Konuya ilgi gösteren tüm arkadaşlara teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
vllkan

Mesaj kesikparmak » 14 Şub 2024, 22:59

İki modelde de içine sinmeyen bir şeyler olduysa her ikisini de alma. Aldıktan sonra da sinmiyor çünkü. Sürekli içine sinmeyen kısımları gözüne batıp duruyor. Farklı model arayışına girmen daha doğru olur.
Kullanıcı avatarı
kesikparmak

Mesaj vllkan » 15 Şub 2024, 11:51

kesikparmak yazdı:İki modelde de içine sinmeyen bir şeyler olduysa her ikisini de alma. Aldıktan sonra da sinmiyor çünkü. Sürekli içine sinmeyen kısımları gözüne batıp duruyor. Farklı model arayışına girmen daha doğru olur.

Bana da öyle geliyor haklısınız. Driver saat arzumu belki geçici bir çözümle giderip (citizen, orient gibi; orient mako kullanıp çok memnun kalmıştım) bütçe arttırabildiğim dönemlerde Longines Legend Diver yeni çıkan 39mm i olabilir gibime geliyor. Tabi ben bütçeyi denkleştirene kadar başka başka cezbedici modeller çıkmazsa :D
Kullanıcı avatarı
vllkan

Mesaj mturann » 15 Şub 2024, 16:37

İçinize sinmeyen saati almayın
Hedef hep ilerde duruyor
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj vllkan » 14 Mar 2024, 22:26

Resim

Arkadaşlar iki model arasından Spb143'ü tercih ettim. Spb381 i beğensem de biraz bana kalın geldi. Spb143 e ilk olarak alışamasam da mağazada bir süre taktıkça bileğimde çok konforlu ve boyut olarak çok ideal durduğunu hissettim. Satın alıp bir süre de kullandıkça daha da çok sevdim. Şimdi waffle ve tropical silikon kayışlar edineceğim. Onlarla daha da keyifli olacağını düşünüyorum. Konuya ilgi gösteren tüm arkadaşlara tekrardan teşekkürler :)
Kullanıcı avatarı
vllkan

Mesaj argentum » 14 Mar 2024, 23:19

Güle güle kullanın. İkisi de güzel model ama sizin aldığınız her tür kullanıma uygun.
Kullanıcı avatarı
argentum

Mesaj azizkaya » 15 Mar 2024, 05:07

Güzel zamanlar göstersin.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Alınca ya da satınca pişman olmadığım bir saat olmadı.
Kullanıcı avatarı
azizkaya

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 64 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners