Orta Segment Saat Önerisi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Orta Segment Saat Önerisi

Mesaj sosyalcan » 01 Oca 2024, 19:03

Herkese merhaba, cümleten iyi yıllar diliyorum. Evdeki küçük koleksiyona yeni hedef koymak biraz daha üst seviyeye taşımak adına orta segment çapı 40mm geçmeyen saat arıyorum. Şu an geneli giriş seviyesi Seiko 5 President ( yakında tanıtacağım) Tissot Prx80 ice Blue,Tissot Tradionel Open heart , Tissot Seamaster 40mm (Quartz)Citizen Tsuno Quartz ,Sea Gulf Mecanic Chrono olmak üzere giriş seviyesi sayılırsa Tissot orta seviyeye yakın olmak üzere biraz daha kaliteli ürün hedefi koymak istiyorum . Bütçe sınırı 50-60 K önerilerinizi bekliyorum.
Kullanıcı avatarı
sosyalcan

Re: Orta Segment Saat Önerisi

Mesaj MaLi » 01 Oca 2024, 20:17

Az daha bütçe zorlarsanız rado captain cook olabilir hem de bir diver olmuş olur. Bütçe çıkmazsa longines hydroconquest olabilir yeni seramik bezel olanlardan.
Kullanıcı avatarı
MaLi

Mesaj sosyalcan » 01 Oca 2024, 21:10

Teşekkürler , Swatch grup dışında mümkünse ... Tissot 80 hepsinde var neredeyse
Kullanıcı avatarı
sosyalcan

Mesaj tcake » 01 Oca 2024, 22:00

Bilmiyorum ilginizi çeker mi ama Nomos un kurmalı modelleri o fiyatlara sıfır alınabilir.İkinci elde otomatik nomoslarda denk gelebilir.Swatch grup dışında demeseydiniz Longines derdim.Longines in bir çok modeli o fiyatlara alınabilir.Ya da Oris,Sinn gibi markaların çok güzel modelleri var.Bütçeyi artırma ihtimali varsa Tudor çok mantıklı

GM 9 Pro d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
tcake

Mesaj MaLi » 01 Oca 2024, 22:25

sosyalcan yazdı:Teşekkürler , Swatch grup dışında mümkünse ... Tissot 80 hepsinde var neredeyse

Epey daralıyor o zaman seçenekler. Arkadaşın dediği gibi nomos olabilir ya da seiko spb143j olabilir.
Kullanıcı avatarı
MaLi

Mesaj sosyalcan » 01 Oca 2024, 22:51

Sizler yazınca Nomos Club Neomatice baktım 39.5 mm saat güzel ama TR de var mı? Aslında Longine de güzel fiyat da 56000TL olabilir. Swatch grup dışı aramamın sebebi Bende ki PRX 80 calibreyi neredeyse hepsi kullanıyor ve fiyatları Tissota göre ciddi yüksek
Kullanıcı avatarı
sosyalcan

Mesaj MaLi » 01 Oca 2024, 22:53

Hydroda powermatic 80 yok :)
Kullanıcı avatarı
MaLi

Mesaj tcake » 01 Oca 2024, 23:23

sosyalcan yazdı:Sizler yazınca Nomos Club Neomatice baktım 39.5 mm saat güzel ama TR de var mı? Aslında Longine de güzel fiyat da 56000TL olabilir. Swatch grup dışı aramamın sebebi Bende ki PRX 80 calibreyi neredeyse hepsi kullanıyor ve fiyatları Tissota göre ciddi yüksek
Nomosu geçen bir arkadaş satıyordu ama vazgeçti sanırım.Longines için Şamil saat internet sitesinde bazen %25 indirim oluyor kredi kartı 5 taksitle şuanda %20 indirim olması lazım.

GM 9 Pro d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
tcake

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 194 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners