Small Seconds Saat Tavsiyesi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Small Seconds Saat Tavsiyesi

Mesaj ephesus » 20 Tem 2022, 23:21

En sevdiğim saatlerimden biri tissot. Arşivden bir fotoğraf eklemek istedim. Görece kalın bir bileğim var ve duruşu bu şekilde. Lug ince bilekler için risk bence de. Resim

Aynı bilekte small sec olmayan bambinonun duruşu ise bu fikir vermesi açısından aşağıdaki gibi.

Resim
Kullanıcı avatarı
ephesus

Mesaj hknmtn » 21 Tem 2022, 03:17

Resim

Ben 2 ay önce bir Sea-Gull aldım. Kurmalı, 38mm çapında, lug to lug 44mm. İkinci el bir alışveriş uygulamasından satın aldım. Nomos homage diyorlar ama ben çok da homage denmesine takılmadım. Bauhaus dizayn sonuçta ne yaparsanız yapın illa birilerine benzeyecek.
Demem o ki belki bir Sea-Gull alınabilir. Gerçi şimdi baktım ithalat kotası nedeniyle bir kaç modeli dışında Türkiye’ye gönderim yapmıyorlar ama gönderdikleri modellerin içinde sub second olanlar var.
Orient çok güzel bir saat bu arada. Hep alasım var o modelden. Denk gelirse almayı düşünüyorum. Hatta daha geçen gün siyahını almama ramak kalmıştı.
Tissot’u da beğeniyorum uzaktan ama büyük bir saat. Dizayn olarak çok güzel bence ama boyutları nedeniyle tercih edebileceğim bir saat değil maalesef.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj vllkan » 21 Tem 2022, 09:26

ephesus yazdı:En sevdiğim saatlerimden biri tissot. Arşivden bir fotoğraf eklemek istedim. Görece kalın bir bileğim var ve duruşu bu şekilde. Lug ince bilekler için risk bence de. Resim

Aynı bilekte small sec olmayan bambinonun duruşu ise bu fikir vermesi açısından aşağıdaki gibi.

Resim

Tissot sizin bileğinize tam olmuş, Orient biraz ufak kalmış gibi. Sanırım bende bu durumun tam tersi olacak. Ama gene de Tissot size çok yakışmış tekrar içim gitti :D Güzel günlerde kullanın. Bu boyutlarda Tissot'u tercih edemeyeceğim galiba.
Kullanıcı avatarı
vllkan

Mesaj vllkan » 21 Tem 2022, 09:36

hknmtn yazdı:Resim

Ben 2 ay önce bir Sea-Gull aldım. Kurmalı, 38mm çapında, lug to lug 44mm. İkinci el bir alışveriş uygulamasından satın aldım. Nomos homage diyorlar ama ben çok da homage denmesine takılmadım. Bauhaus dizayn sonuçta ne yaparsanız yapın illa birilerine benzeyecek.
Demem o ki belki bir Sea-Gull alınabilir. Gerçi şimdi baktım ithalat kotası nedeniyle bir kaç modeli dışında Türkiye’ye gönderim yapmıyorlar ama gönderdikleri modellerin içinde sub second olanlar var.
Orient çok güzel bir saat bu arada. Hep alasım var o modelden. Denk gelirse almayı düşünüyorum. Hatta daha geçen gün siyahını almama ramak kalmıştı.
Tissot’u da beğeniyorum uzaktan ama büyük bir saat. Dizayn olarak çok güzel bence ama boyutları nedeniyle tercih edebileceğim bir saat değil maalesef.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Modelin youtube da "horoloji" kanalında incelemesini görmüştüm. Bauhaus stili çok hoş bir model. Nomos alternatifi. Hatta yeni modelleri çıkmış bu modelin. Ama sanırım Orient'in vintage etkisini daha fazla taşıdığı için yöneleceğim.
Kullanıcı avatarı
vllkan

Mesaj HknDrsn » 21 Tem 2022, 14:01

vllkan yazdı:
Derici yazdı:https://r.tapatalk.com/shareLink/topic? ... source=app

Bundan haberiniz var demi?

TA-1012 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evet bu konuda bilgim var. Fakat ben arkadaşlarıma aldırıp bileklerine takarak ülkeye giriş yapmalarını isteyeceğim. Herhalde girişte bir terslik yaşamayız bu şekilde.

Haziran ayında Almanyadan Orient Kamasu aldım bir yakınım yanında getirdi herhangi bir sorun yaşamamış.
referans
http://forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=244&t=22863
Kullanıcı avatarı
HknDrsn

Mesaj Mandos » 21 Tem 2022, 15:11

ephesus yazdı:En sevdiğim saatlerimden biri tissot. Arşivden bir fotoğraf eklemek istedim. Görece kalın bir bileğim var ve duruşu bu şekilde. Lug ince bilekler için risk bence de. Resim

Resim

Orient'in duruşundan bilek kalınlığı belli. Bu bilekte de Tissot harika durmuş. Güzel günlerde kullanın :champ:
Kullanıcı avatarı
Mandos

Önceki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 88 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners