Steeldive mı ? Pacomarine mi ?

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Steeldive mı ? Pacomarine mi ?

Mesaj Bedirhan37 » 12 Haz 2022, 15:33

Merhaba arkadaşlar.Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var.Rolex submariner modelinde bir saat almak istiyorum.Bileklerim ince 16 cm.Başta hiç düşünmüyordum diver saatlerin kasaları büyük oluyor diye fakat saatcide pacomarine marka submariner homagesi bir saat gördüm ince şık işçiliği güzel gibi geldi.Makine olarak citizen kullandığını söylediler ama içimde hep bir Hulk renk submariner var. pacomarine alacaksam siyah almam gerekiyor.Alternatif olarak bütçem kadar olan steeldive olan Hulk submariner buldum. Seiko makine kullanıyor.Bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi ne tercih etmem gerekiyor.2000 2500 TL kadar bütçem var.Sizin önerebileceğiniz saatler nelerdir ? Şimdiden teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Bedirhan37

Re: Steeldive mı ? Pacomarine mi ?

Mesaj hknmtn » 13 Haz 2022, 01:03

Merhaba. Steel Dive'nin Seiko Turtle modelini yakından inceledim. Fiyatının üstünde bir saat.
Sizin bahsettiğiniz saati de biliyorum. Seramik bezel, NH35 mekanizma, Safir cam. 41mm Sizin bileğe biraz büyük olur. Ağır da bir saat Steel Dive. Denemeye değer bence.
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj Bedirhan37 » 13 Haz 2022, 08:15

Steeldive'nin kumpasla ölçümü 40.5 mm çapı, 1.3 mm kalınlığı, kulaktan kulağa 47.5, kulağın yanındaki bilezikten bileziğe 5.36 mm.Submarinerlerin kulaktan kulağa genişlikleri biraz daha dar olduğu için belki olabilir diye düşünüyorum.Tercih etmem gereken saatin steeldive olduğunu düşünüyorsunuz değil mi ? Pacomarine hiç gördünüz mü bilmiyorum kelebek toka, vidalı pimleri,safir cam falan var bana işçiliği acaba dedirtiyor.Steeldivenin makinesinin daha iyi olduğunu düşünüyorum.Fakat ikisi de giriş seviyesi saatler işçilik mi daha önemli farklı etmenler var mı ? Cevabınız için teşekkür ederim yardımınızı bekliyorum
Kullanıcı avatarı
Bedirhan37

Mesaj hknmtn » 14 Haz 2022, 02:27

Harcayacak çok paranız yoksa kolunuzda neyi görmek istiyorsanız onu alın.
İkisi de görünüşte eş değer saatler.
Pacomarine hiç inceleme fırsatım olmadı ama markayı Türk diye biliyorum.
Ben kesin şunu alın diyemem.
Steel Dive gördüğüm kadarıyla Pacomarine 'den ucuz bu belki bir tercih sebebi olabilir. Pacomarine de yurt içi garanti vardır. Garanti deneyimleri nasıldır bilemem tabi.
Bu arada Pacomarie de yeşil rengi var aslında. Şimdi de 2600₺ civarı Trenyol'da
https://www.trendyol.com/pacomarine/pac ... -199554222
Şimdi baktım gerçekten pek de fark yok aralında görüntü olarak. İkisini de ele alınıp incelemeden karar vermek zor.
Pacomarine de fosforlar nasıl bilmiyorum ama Steel Dive'nin fosforları baya havalı. Bezelinde de fosfor var. Bu da gösterişli yapıyor saati.
İşiniz zor kolay gelsin (:
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj Bedirhan37 » 14 Haz 2022, 08:30

Fikir vermeniz açısından benim için yeterli oldu.Çok teşekkür ederim.Bana yine bir süre düşünmesi kaldı :lol: Bu fiyatlara submariner homagesi farklı saat öneriniz var mı peki.
Kullanıcı avatarı
Bedirhan37

Mesaj copycat » 14 Haz 2022, 08:42

Ben havuz deniz saati olarak San Martin kullanıyorum. Eğer bütçe el veriyorsa kesin olarak tavsiye ederim.

Seiko mekanizma, ar kaplama safir cam var. Bezel hareketi şu ana kullandığım saatler arasında en iyilerden, oynaklığı hiç yok (backlplay).

Yalnız son gümrük mevzuatı ile ekstra vergiler söz konusu olabilir.ResimResimResim

CPH2113 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj Bedirhan37 » 14 Haz 2022, 16:49

San martin'in incelemelerine baktığımda bariz şekilde en yüksek kalite homage olduğunu söylüyorlar.Bilezik kalitesi makinesi özellikle çok kaliteliymiş.Fakat bütçe olarak beni biraz aşıyor şu an san martin almak istesem en az 6000 çıkarmam gerekiyor.Bir dahaki homage otomatikte turtle sanmartin düşünüyorum.İlginiz için teşekkür ederim.Saatiniz Çok güzel görünüyor.Superclone rolex hakkında ne düşünüyorsunuz ? Noobfactorylerin bazılarında rolexin kendi ürünlerinden bile daha kaliteli üretildiğini söylüyorlar.Bana biraz hurafe gibi geliyor ama.
Kullanıcı avatarı
Bedirhan37

Mesaj Bedirhan37 » 14 Haz 2022, 16:59

Size ekstra bir sorum daha olacak.Yeşil bir submariner kullanıcısı olarak kullanışlı oluyor mu ? Giyimde kullanım açısından biraz kısıtlı olur mu diye düşünüyorum.Tamamen yeşil olması klasik giyim için falan da uygun oluyor mu ?
Kullanıcı avatarı
Bedirhan37

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 139 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners