5000-6000₺ Saat Tavsiyesi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

5000-6000₺ Saat Tavsiyesi

Mesaj Mefistofeles » 04 Haz 2022, 13:17

Merhabalar, otomatik bir saat alma arefesindeyim fakat aklımda çok fazla model var ve bir türlü karar veremiyorum. Sıfır fiyatları çok arttığı için ikinci el alma niyetindeyim, sizden ricam attığım saatlerin +/- yönlerini yazarsanız ve bu fiyat bandında harici tavsiyelerinizi belirtirseniz çok memnun olurum. Çok hoşuma giden bir saat olursa fiyat esneyebilir.
https://www.hizliresim.com/efjhrjm İlk model Prs 516, açıkçası gönlüm bu saatten yana fakat bezel seramik değil sanırım, çok çizilir mi emin değilim. 5000 civarlarına bulabiliyorum.
https://www.hizliresim.com/4k9cnpu Bu model de hoşuma gitti ve seramik bezel, ayrıca güncel bir makineye sahip. Fiyat olarak da 7000 civarlarına yaklaşıyor, Prs 516'ya kıyasla bu fark verilir mi aydınlatırsanız sevinirim.
https://www.hizliresim.com/km69up3 Seiko Samurai serisi de gözüme çarptı fakat diğerlerine kıyasla kalite nasıldır bilemiyorum, bir de camı safir değil. Fiyat da 5500 civarlarında.
https://www.hizliresim.com/3ny9klu Son olarak Presage serisi, diğerinden farklı bir tarz evet ama hoşuma gitti açıkçası.
Bu saatlerden Seastar 1000 ve Presage'yi deneme şansı buldum, Presage biraz daha küçük bir saat fakat hoşuma gitti. Diğerlerini deneyemedim maalesef. Siz değerli büyüklerim bu saatleri kıyas ederek tavsiyede bulunursanız sevinirim, varsa başka tavsiyeleriniz onları da bilmek isterim. Bu arada Diver saat olsa da dalış vesaire için kullanmayacağım, tamamen gündelik bir saat arayışı.
Kullanıcı avatarı
Mefistofeles

Re: 5000-6000₺ Saat Tavsiyesi

Mesaj Bahas » 04 Haz 2022, 15:34

Seastar daha kullanışlı gibi. Daha fazla kıyafetle kombinlenebilir, özellikle siyah alınacaksa. Ayrıca sıkılmadan daha uzun süre kullanılır düşüncesindeyim. Şimdiden hayırlı olsun.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Bahas

Mesaj EnesBey » 04 Haz 2022, 23:12

Seastar Powermatic 80 güzeldir lakin tek kötü yanı kordon kalitesi düşüktür

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
EnesBey

Mesaj chiefofficer » 04 Haz 2022, 23:35

Seastar 1000 powermatic 80 kullanıcısıyım açıkçası kordon kalitesi dışında çok iyi bir saattir. Bende yeşil olan rengi mevcut tavsiye eder misiniz derseniz bence içlerinde en fp ürünü.

Kullanıcı avatarı
chiefofficer

Mesaj EnesBey » 05 Haz 2022, 00:09

chiefofficer yazdı:Seastar 1000 powermatic 80 kullanıcısıyım açıkçası kordon kalitesi dışında çok iyi bir saattir. Bende yeşil olan rengi mevcut tavsiye eder misiniz derseniz bence içlerinde en fp ürünü.

Bende kullandım sattım yeniden alma niyetim yok desem yalan olur ama o fiyata o kordon yakışmıyor geri kalan herşey fp tabiki

Kullanıcı avatarı
EnesBey

Mesaj Mefistofeles » 05 Haz 2022, 09:38

Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Seastar bana da yakın gelmeye başladı artık, sadece Prs 516 konusunda biraz da yorum arıyorum, kullanmış olan varsa yorumlarını dinlemek isterim.
Kullanıcı avatarı
Mefistofeles

Mesaj chiefofficer » 05 Haz 2022, 12:18

Mefistofeles yazdı:Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Seastar bana da yakın gelmeye başladı artık, sadece Prs 516 konusunda biraz da yorum arıyorum, kullanmış olan varsa yorumlarını dinlemek isterim.
Bu arada seramik bezel olması bana göre gerçekten önemli çünkü ister istemez kolun bir yerlere çarpıyor ya da sürtüyor seramik olmayanlar hızla çizilirken özellikle bezel kısmında sıkıntı yaratıyor yani seastar 1000 al ya da alma ama böyle dalgıç saatlerine bakıyorsan safir cam ve seramik bezel önceliğiniz olsun hocam.

Kullanıcı avatarı
chiefofficer

Mesaj EnesBey » 05 Haz 2022, 14:15

Mefistofeles yazdı:Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Seastar bana da yakın gelmeye başladı artık, sadece Prs 516 konusunda biraz da yorum arıyorum, kullanmış olan varsa yorumlarını dinlemek isterim.
Prs 516'da kullandım genel olarak güzel lakin özellik ve kalite olarak geride dalgıç saati değil seastar kordonuna rağmen çok daha iyidir

Kullanıcı avatarı
EnesBey

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 65 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners