Seiko Presage Otomatik Alternatifleri

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Seiko Presage Otomatik Alternatifleri

Mesaj ducktheplan » 03 Haz 2022, 11:10

tarabya28 yazdı:ben saat almıyorum takım elbise almıyorum üstad. hayatımda takım elbiseye uygun osun diye saat araştırması yapmadım kriterime uygun saati bulduğum an alırım nihayetinde benim zevkim takım elbiseye uygun olup olmaması önemli değil.

Üstat,

Yazdığım mesajları okusaydınız zaten Day Date saatlere merağımın olduğunu anlardınız. Dolayısıyla zaten kriterime uygun saati aldım.

Çok gereksiz bir mesaj kirliliği yapmışsınız kusura bakmayın.

İyi günler,
Kullanıcı avatarı
ducktheplan

Mesaj kaanknv » 03 Haz 2022, 11:24

Tartışmalara fazla dahil olmuş olmak istemem ama "kriterime uygun olan saati alırım" subjektif bir bakış açısı değil mi? Beyefendinin kriteri takım elbiseyle gidecek saattir, sizinki day date gözünüze hoş gelen bir saattir, bir başkasınınki belki de sadece güç rezervidir hatta mekanizma deneyimleyebilmektir.
Şahsen işe bile çoğu zaman eşofman, bazen üniformayla gitmeme rağmen; en son tam 1 yıl önce takım elbise giymiş olmama rağmen ben bile bir dress watch eklemek isterim koleksiyonuma :) Herhangi bir saat almak için gerekli yatırımı birbirimize sağlamıyorsak, o saati almak için motivasyonlarımızı, baktığımız ayrıntılarını eleştirmek birbirimize düşmez diye düşünüyorum.
Başlık sahibine tekrar hayırlı uğurlu olsun, sevgiler

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
kaanknv

Mesaj ducktheplan » 03 Haz 2022, 11:46

kaanknv yazdı:Tartışmalara fazla dahil olmuş olmak istemem ama "kriterime uygun olan saati alırım" subjektif bir bakış açısı değil mi? Beyefendinin kriteri takım elbiseyle gidecek saattir, sizinki day date gözünüze hoş gelen bir saattir, bir başkasınınki belki de sadece güç rezervidir hatta mekanizma deneyimleyebilmektir.
Şahsen işe bile çoğu zaman eşofman, bazen üniformayla gitmeme rağmen; en son tam 1 yıl önce takım elbise giymiş olmama rağmen ben bile bir dress watch eklemek isterim koleksiyonuma :) Herhangi bir saat almak için gerekli yatırımı birbirimize sağlamıyorsak, o saati almak için motivasyonlarımızı, baktığımız ayrıntılarını eleştirmek birbirimize düşmez diye düşünüyorum.
Başlık sahibine tekrar hayırlı uğurlu olsun, sevgiler

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim,

Sevgiler,
Kullanıcı avatarı
ducktheplan

Mesaj ducktheplan » 03 Haz 2022, 12:37

Bu arada, eğer moderatörler arzu ederse konuyu kitleyebilir. İstediğim sonuca ulaştım.

Umarım saatime en kısa zamanda sorunsuz ulaşırım ve belki bir kutu açılış başlığı açarım.

Herkese yardımları için teşekkür ederim.

Başka bir konuda görüşmek üzere, :champ:
Kullanıcı avatarı
ducktheplan

Mesaj Kakashi » 03 Haz 2022, 16:19

ducktheplan yazdı:Bu arada, eğer moderatörler arzu ederse konuyu kitleyebilir. İstediğim sonuca ulaştım.

Umarım saatime en kısa zamanda sorunsuz ulaşırım ve belki bir kutu açılış başlığı açarım.

Alışveriş deneyiminizi bu başlıkta da paylaşsanız faydalı olur diye düşünüyorum. Şimdiden hayırlı olsun.
Kullanıcı avatarı
Kakashi

Mesaj ducktheplan » 03 Haz 2022, 16:58

Kakashi yazdı:
ducktheplan yazdı:Bu arada, eğer moderatörler arzu ederse konuyu kitleyebilir. İstediğim sonuca ulaştım.

Alışveriş deneyiminizi bu başlıkta da paylaşsanız faydalı olur diye düşünüyorum. Şimdiden hayırlı olsun.

Tabii ki, bir gelişme oldukça başlığa bilgilendirme yaparım.

Aslında bu saat çok uzun zamandır radarımdaydı, fakat Türkiye'de Hamilton Jazzmaster satılan saatlerin neredeyse hepsi deri kayış ve bahsettiğim gibi bir zamandır metal kayışlısını arıyordum. Chrono24 vb. gibi yerlerden söylemekten de çekindiğim için normalde hiç yapmayacağım bir şeyi yaptım ve internetten sipariş verdim. Benim gibi düşünenler için bahsettiğim gibi haber aldıkça foruma yazıyor olacağım.

Hoşça kalın,
Kullanıcı avatarı
ducktheplan

Mesaj ducktheplan » 11 Haz 2022, 13:17

Herkese tekrar merhaba,

Biraz önce saat elime ulaştı, herhangi bir eksik yok gibi gözüküyor.

4-6 hafta içinde geleceğini söylemişlerdi, çağrı merkezinde görüştüğüm kişiye 24 Haziran'a yetişmesi mümkün mü dediğimde zor demişti.

Siparişimden 9 gün sonra saat elime ulaştı. Eğer saatin fotoğraflarını isterseniz onları da paylaşabilirim.

Yardımı geçen herkese teşekkür ederim,
Kullanıcı avatarı
ducktheplan

Mesaj ibrahim223 » 11 Haz 2022, 13:22

ducktheplan yazdı:Herkese tekrar merhaba,

Biraz önce saat elime ulaştı, herhangi bir eksik yok gibi gözüküyor.

4-6 hafta içinde geleceğini söylemişlerdi, çağrı merkezinde görüştüğüm kişiye 24 Haziran'a yetişmesi mümkün mü dediğimde zor demişti.

Siparişimden 9 gün sonra saat elime ulaştı. Eğer saatin fotoğraflarını isterseniz onları da paylaşabilirim.

Yardımı geçen herkese teşekkür ederim,
Hayırlı olsun.. güzel günlerde kullanın inş.. Paylaşırsanız mutlu olurum, bu aralar çok kolay olmuyor bu durum

SM-M317F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
ibrahim223

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 139 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners