Seiko Presage Otomatik Alternatifleri

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Seiko Presage Otomatik Alternatifleri

Mesaj ducktheplan » 31 May 2022, 23:23

Herkese merhaba,

Kısa zaman önce 30.000 TL 'ye kadar saat önerisi için bir forum açmıştım.

Fakat şu an için o saat arayışımı biraz beklemeye aldım, takım elbise ile giyilecek bir saate sahip değilim.

Bugün Palladium AVM'de dolaşırken istemsizce Seiko'nun Presage Otomatik modeli gözüme çarptı.

Sizin bu saat hakkındaki yorumlarınızı veya bu saat fiyat bandında takım elbise ile uygun olacak başka önerileriniz varsa onları paylaşmanızı rica ederim.

Resim

Beğendiğim saatin fotoğrafını yukarıda sizinle paylaşıyorum, bu model için aldığım indirimli fiyat da 9090 TL.

Şimdiden teşekkür ederim,
Kullanıcı avatarı
ducktheplan

Re: Seiko Presage Otomatik Alternatifleri

Mesaj ducktheplan » 31 May 2022, 23:36

Bu arada, bütçeyi yaklaşık 3000 TL daha zorlayabilirsem. Maurice Lacroix'un otomatik bir modeline çıkabiliyorum.

Resim

Ama ne yazık ki, 2 saatin de f/p özellikleri hakkında pek bir fikrim yok. Eğer kullanmış kişiler varsa ve bilgilendirebilirlerse çok sevinirim.

Teşekkürler,
Kullanıcı avatarı
ducktheplan

Mesaj HknDrsn » 31 May 2022, 23:56

Seikonun camı hardlex kristal safir değil 9 bin verdikten sonra insan safir kristal bir cam olmasını bekler diye düşünüyorum.
Bu konuda benim tercihim Tissot prx, visodate, gentleman modellerine veya Hamilton Jazzmaster Day Date modeline bakmak olurdu.
Daha üst Longines heritag classic bakabilirsiniz.
referans
http://forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=244&t=22863
Kullanıcı avatarı
HknDrsn

Mesaj ducktheplan » 01 Haz 2022, 00:04

HknDrsn yazdı:Seikonun camı hardlex kristal safir değil 9 bin verdikten sonra insan safir kristal bir cam olmasını bekler diye düşünüyorum.
Bu konuda benim tercihim Tissot prx, visodate, gentleman modellerine veya Hamilton Jazzmaster Day Date modeline bakmak olurdu.
Daha üst Longines heritag classic bakabilirsiniz.

Merhaba,

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Aslında baktığım diğer alternatifler sizin de dediğiniz gibi Tissot PRX Automatic ve Hamilton Jazzmaster.

Bunun bir başka sebebi de daha önceki forumda da belirttiğim gibi Day Date saatlere başka bir merağım var diyelim :)

Şu an en aktif kullandığım saat de Tissot Seastar Quartz olduğu için yine bir Tissot mu olmalı ondan pek emin olamadım. Asıl gönlümde yatanlar, Maurice Lacroix'nun paylaştığım saati ve Hamilton Jazzmaster Mavi Kadran ama metal kordon olanı.

Ne yazıktır ki, metal kordonlu olan modelleri Türkiye'de bulmak biraz zor.
Kullanıcı avatarı
ducktheplan

Mesaj HknDrsn » 01 Haz 2022, 00:25

Seastar ince bilekli olduğum için bana kaba gelmiştir. Prx hem tasarım hem boyut olarak daha cazip :thumbup:
ML pontos konusunda bir fikrim yok açıkçası forumda mutlaka kullanan arkadaşların +- yorumları daha sağlıklı olacaktır. :champ:
referans
Kullanıcı avatarı
HknDrsn

Mesaj ducktheplan » 01 Haz 2022, 00:29

HknDrsn yazdı:Seastar ince bilekli olduğum için bana kaba gelmiştir. Prx hem tasarım hem boyut olarak daha cazip :thumbup:
ML pontos konusunda bir fikrim yok açıkçası forumda mutlaka kullanan arkadaşların +- yorumları daha sağlıklı olacaktır. :champ:

Prx konusunda size kesinlikle katılıyorum, ne kadar kasa çapı 40mm altı saatlerden pek hoşlanmasam da Seastar yanlış hatırlamıyorsam 43mm'di.

Site ismi yazmakta bir sakınca var mı bilmiyorum, daha tam olarak forum kurallarının hepsine hakim değilim ama sanırım bir sorun olmaz. Chrono24'te bir Türk satıcıdan Jazzmaster metal buldum, orjinalliği konusunda şüphelerim var daha önce hiç online siteden saat almadığım için. Mesaj attım, saati denemek istediğimi söyledim geri dönüş bekliyorum. :)
Kullanıcı avatarı
ducktheplan

Mesaj HknDrsn » 01 Haz 2022, 00:51

Chrono24 satıcısı Daimamoda A.Ş. firması, bence saati aşağıdaki sitelerinde daha ucuza rahatlıkla alabilirsiniz chrono24 ile uğraşmayın.
https://www.alwaysfashion.com/tr/hamilt ... -h32505141
referans
Kullanıcı avatarı
HknDrsn

Mesaj ducktheplan » 01 Haz 2022, 00:54

HknDrsn yazdı:Chrono24 satıcısı Daimamoda A.Ş. firması, bence saati aşağıdaki sitelerinde daha ucuza rahatlıkla alabilirsiniz chrono24 ile uğraşmayın.
https://www.alwaysfashion.com/tr/hamilt ... -h32505141

Satıcının ismini google'da arattığımda o sayfaya ulaştım da, mağazaları anladığım kadarıyla Göktürk'te ve bana bir hayli uzak.

Gidip kolumda deneyemeyeceğim için, hem orjinallik hem de güvenilir mi konusunda tereddütlerim var. Daha önce bu siteden alışveriş yaptınız mı veya yapan tanıdıklarınız oldu mu acaba?

Sizi de çok soru yağmuruna tuttum, çok teşekkür ederim ilginize. :champ:
Kullanıcı avatarı
ducktheplan

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 102 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners