IWC Portofino vs Omega Aqua Terra

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

IWC Portofino vs Omega Aqua Terra

Mesaj meselesiz » 06 May 2022, 00:33

Merhabalar iki saat arasında kaldım tavsiyeleriniz nedir? takım elbise ile kullanacağım ama emin olamadım.

bir de omega yı nereden alabilirim. resmi satıcıları ile eminönünde fiyat farkı var gibi anladım. eminönündeki satıcılara tam güvenemiyorum da. evren saatle kötü bir anım var.resmi satıcılarından hangisini tavisye edersiniz. Bu konuda da fikir verebilir misiniz?
Kullanıcı avatarı
meselesiz

Re: IWC POrtofino vs Omega Aqua Terra

Mesaj ogeday » 06 May 2022, 01:59

Merhabalar,

İki saat arasında seçim konusunda takım elbiseye daha yakışacak saat bence Omega Aqua Terra.

Saat alım konusunda Evren saat son zamanlarda yurt dışından distribütörü/bayisi olmadığını markaları getiriyor. Ben de birkaç saat görünce vitrinlerinde sorma gereğinde bulundum. Kendi garantileri oluyormuş. Uluslararası garanti ya da marka kontrolünde herhangi bir güvence yok. Muhtemelen İsviçre'de stokta kalan bu tür üst/orta segment saatleri bir şekilde yurda sokup satış yapıyorlar. Tam detayını bilmiyorum. Ben de güvenemedim. Saatler orijinaldir ama bir sorun çıkınca muhatap kim olacak kocaman bir soru işareti.

Nereden alabilirim derseniz benim tavsiyem size Rotap olur.
Kullanıcı avatarı
ogeday

Mesaj uhpu » 06 May 2022, 09:11

Merhaba

Daha önce Portofino kullanmış biri olarak takım elbise için Portofino'nun daha uygun olduğunu düşünüyorum. Ayrıca işçilik olarak da daha başarılı bence. Uzun süre satmayıp kullanmayı düşünüyorsanız çok keyif alacağınız bir modeldir portofino.

Ancak 2. el piyasası ise facia.
Aqua Terra'ya göre çok daha yavaştır hatta yok gibidir. Sıfır fiyatları neredeyse Spitfire ile aynı olmasına karşın 2. elde çok daha düşük fiyatlar verilmektedir. Hele fırsatçılara denk gelirseniz piyasanın çok altında fiyatlar çekerek saat dünyasından soğumanıza sebep olabilirler.
Benim için bir diğer eksi ise sadece takım elbise için uygun olması. Farklı kordon seçenekleri ile günlük kullanıma uyarlanamıyor,

Bir süre kullanıp değişim düşünüyorsanız kesinlikle Aqua Terra alın. Farklı kordon seçenekleri ile günlük kullanım şansı da olur.

Son olarak: Sadece takım elbise için kullanacaksanız portofino ama günlük de kullanayım derseniz aqua terra derim.
Kullanıcı avatarı
uhpu

Mesaj meselesiz » 06 May 2022, 11:22

çok teşekkür ederim ayrıntılı cevaplarınız için.

bir de genel bir şey sorayım genelde saat piyasasında liste fiyatı ile satış fiyatı çok farklılaşabiliyor. Yüzde kaç indirim alırsam tamam makuldür diyebilirim?
Kullanıcı avatarı
meselesiz

Re: IWC Portofino vs Omega Aqua Terra

Mesaj Skywalker34tr » 06 May 2022, 17:06

Bir ürünün garantisi yoksa ya çalıntıdır ya sahtedir çoğu zaman böyle olur. İskonto almak pazarlık yapmak gayet normal fakat ederinin çok altında fiyat geliyorsa dikkat etmekte fayda var. Memnun kalmadığınız bir yerden ikinci defa da deneme yapmak çok bir şey değiştirmeyecektir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Every legend has a beginning of
Kullanıcı avatarı
Skywalker34tr

Mesaj chiefofficer » 06 May 2022, 17:10

meselesiz yazdı:çok teşekkür ederim ayrıntılı cevaplarınız için.

bir de genel bir şey sorayım genelde saat piyasasında liste fiyatı ile satış fiyatı çok farklılaşabiliyor. Yüzde kaç indirim alırsam tamam makuldür diyebilirim?
Saatine göre değişiyor hocam sıkı bir pazarlık ile %25-30 arası indirim alabilirsiniz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
chiefofficer

Mesaj Umutt » 06 May 2022, 17:30

Firma özelinde detaya girmek istemem, ama yerinizde olsam indirime kanip, resmi bayi haricinde bir alışverişi kesinlikle yapmazdım. İkinci el bulursunuz, ayri bir konu. Ama sifir saatlerde risk çok fazla.

Iwc de yüzde 15, Omega da yüzde 20 indirim, şu anki piyasa da mantıklı indirimler olur, bundan fazlasını çok kolaylıkla bulabileceğiniz zannetmiyorum. Eğer bunlardan daha düşüğünü bulursanız, benimle özelden irtibata geçin size bilgi verebilirim.

Instagram: @watchandties @umutwatchgram
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj ÜmitYüksel » 06 May 2022, 18:13

Omega için çoğu firma % 10 veriyor.
Kullanıcı avatarı
ÜmitYüksel

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 73 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners