Steinhart vintage red kadran rengi hakkında

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Mesaj okz » 28 Nis 2022, 11:54

Arkadaşlar ben 2.el olarak aldığım steinhart vintage red saatimin kadran rengi resimde görüldüğü üzre gri/füme dir.Ama steinhart ın sitesinde kadran siyah olarak gözüküyor.Sahibinden de bir ilan var ona sordum,kendisindekinin siyah olduğunu söyledi.YouTube de bazı videolarda da benimki gibi gri-füme olduğu gördüm.Bu kadran rengi farklılığıyla ilgili bilgisi olan varmı acaba,
Resim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
En son okz tarafından 28 Nis 2022, 12:40 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
okz

Re: Steinhart vintage red kadran rengi hakkında

Mesaj copycat » 28 Nis 2022, 12:02

okz yazdı:Arkadaşlar ben 2.el olarak aldığım steinhart vintage red saatimin kadran rengi resimde görüldüğü üzre gri/füme dir.Ama steinhart ın sitesinde kadran siyah olarak gözüküyor.Sahibinden de bir ilan var ona sordum,kendisindekinin siyah olduğunu söyledi.YouTube de bazı videolarda da benimki gibi gri-füme olduğu gördüm.Bu kadran rengi farklılığıyla ilgili bilgisi olan varmı acaba,replika almış olmayayım,içime şüphe girdi şimdi
Resim

Merhaba,

Steinhart'ın replikası olduğunu sanmıyorum. Eğer bunu da yaptılarsa hakikaten şaşırırım. Çünkü marka zaten homage.

CPH2113 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj okz » 28 Nis 2022, 12:10

İnternetden bulduğum resimlerde aşağıda,bazısı gri bazısı siyah
Resim

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
okz

Mesaj okz » 28 Nis 2022, 12:24

Biraz araştırdım,galiba bu saat önce 39 mm di,çünkü 39 mm olarak aratınca siyah kadran ve arkasında gravür olmayan resimler çıkıyor
Resim
Resim

Bendeki 42 mm sanırım bu versiyonda kadran rengini gri yaptılar ve 42 mm in arkasında gravür resim var
Resim

Kullanıcı avatarı
okz

Mesaj okz » 28 Nis 2022, 12:39

Arkadaşlar youtube de 39 mm olarak aratınca çıkan model kadran siyah ve saatin arka kapağında resim-gravür yok,42 mm videolarda ise kadran gri ve arkasında resim-gravür var.Demekki eski-yeni versiyon farkı var,ama bu bilgiyi bilen bir arkadaşım teyid edebilir mi acaba
Kullanıcı avatarı
okz

Mesaj raven » 29 Nis 2022, 13:53

Kasa çapına göre, model numarasına göre değişiklikler olabilir. Steinhart'ın sahtesini üreteceklerini sanmıyorum. Saatin kadranın değişmiş olması da zayıf ihtimal. Bence saatinizin keyfini sürün.
Düşünüyorum öyleyse varım, düşünemiyorum öyleyse malım!
Kullanıcı avatarı
raven

Mesaj raven » 29 Nis 2022, 13:55

copycat yazdı:
okz yazdı:Arkadaşlar ben 2.el olarak aldığım steinhart vintage red saatimin kadran rengi resimde görüldüğü üzre gri/füme dir.Ama steinhart ın sitesinde kadran siyah olarak gözüküyor.Sahibinden de bir ilan var ona sordum,kendisindekinin siyah olduğunu söyledi.YouTube de bazı videolarda da benimki gibi gri-füme olduğu gördüm.Bu kadran rengi farklılığıyla ilgili bilgisi olan varmı acaba,replika almış olmayayım,içime şüphe girdi şimdi
Resim

Merhaba,

Steinhart'ın replikası olduğunu sanmıyorum. Eğer bunu da yaptılarsa hakikaten şaşırırım. Çünkü marka zaten homage.

CPH2113 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gerçekten şaşırtıcı olur ve saat forumları için de iyi malzeme olur :D
Düşünüyorum öyleyse varım, düşünemiyorum öyleyse malım!
Kullanıcı avatarı
raven

Mesaj okz » 29 Nis 2022, 14:55

Dayanamadım saatin arka kapağını açıp mekanizmaya baktım,Steinhart armalı eta 2824-2 yi görünce rahatladım :D
Resim
Kullanıcı avatarı
okz

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 145 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners