30.0000 TL'ye kadar saat önerisi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: 30.0000 TL'ye kadar saat önerisi

Mesaj ducktheplan » 27 Nis 2022, 17:46

scarbo yazdı:Rado Captain Cook high tech sahibiyim ve Rado saatler dayanıklı olmalarının yanında ayrıca çok iyi süre tutarlar bendeki r734 calibre yani C70.111 üzerine top grade yapılmış , nivachron titanyum yaylı, 5pozisyon ayarlanmış hali.Günde +2 oynuyor 9 pozisyonunda 0 veriyor Rado sadece kasaya odaklanmıyor oldukça iyi bir süre tutar. Normal Captain Cook modelleri bence çok şık, yeşil- kırmızı kadranlar, bronz kasalar,seramik kasalar, zevkle tercih edip kullanabilir. Rado Asya bölgesinde, Hindistan’da ve Araplar arasında da çok sevilen bir markadır Maskülen tarzı yüzünden seven bir kesim alır, Swatch grup içinde Longines ile aynı bölgede konumlanır, seramik kasalarda çok ileri bir seviyede üretim yapabilmekte ve monoblok kasaları üretirken renkleri,dayanıklılıkları,hissiyatı konularında uzmandırlar. Marka artık renkli saatler ve daha çok kişiye hitap edecek saatler üretmeye başlamıştır. Şuanki benim gördüğüm ilgi çeken modelleri Captain cook, golden horse, diamaster serileri.Rado Tarihçesi olan ve saat dünyasında saygı duyulan bir markadır. Sadede gelelim öyle küçümsenecek sadece kasa üretici denecek bir marka değildir. Oris ile arasında kalsam ben Rado alırdım zevk meselesi. İki marka da pişman etmez zevkle kullanırsınız.

Bu güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
ducktheplan

Mesaj scarbo » 27 Nis 2022, 22:55

ducktheplan yazdı:
scarbo yazdı:Rado Captain Cook high tech sahibiyim ve Rado saatler dayanıklı olmalarının yanında ayrıca çok iyi süre tutarlar bendeki r734 calibre yani C70.111 üzerine top grade yapılmış , nivachron titanyum yaylı, 5pozisyon ayarlanmış hali.Günde +2 oynuyor 9 pozisyonunda 0 veriyor Rado sadece kasaya odaklanmıyor oldukça iyi bir süre tutar. Normal Captain Cook modelleri bence çok şık, yeşil- kırmızı kadranlar, bronz kasalar,seramik kasalar, zevkle tercih edip kullanabilir. Rado Asya bölgesinde, Hindistan’da ve Araplar arasında da çok sevilen bir markadır Maskülen tarzı yüzünden seven bir kesim alır, Swatch grup içinde Longines ile aynı bölgede konumlanır, seramik kasalarda çok ileri bir seviyede üretim yapabilmekte ve monoblok kasaları üretirken renkleri,dayanıklılıkları,hissiyatı konularında uzmandırlar. Marka artık renkli saatler ve daha çok kişiye hitap edecek saatler üretmeye başlamıştır. Şuanki benim gördüğüm ilgi çeken modelleri Captain cook, golden horse, diamaster serileri.Rado Tarihçesi olan ve saat dünyasında saygı duyulan bir markadır. Sadede gelelim öyle küçümsenecek sadece kasa üretici denecek bir marka değildir. Oris ile arasında kalsam ben Rado alırdım zevk meselesi. İki marka da pişman etmez zevkle kullanırsınız.

Rica ederim, konuyu güçlendirmek için bendeki Radoyu paylaşayım kalitesi hakkında yakın çekim bir fikir verebilir. https://youtu.be/_MWrMXxibFw
Tabiki bu modelin fiyatı belirttiğiniz rakamın üzerinde ama normal Captain cook modelleri de bu seviyede işçiliğe sahip. Özellikle yeşil ve kırmızı kadranlı bronzlar çoğu gözü kendine çevirir.
Kullanıcı avatarı
scarbo

Mesaj ducktheplan » 28 Nis 2022, 15:06

scarbo yazdı:
ducktheplan yazdı:

Rica ederim, konuyu güçlendirmek için bendeki Radoyu paylaşayım kalitesi hakkında yakın çekim bir fikir verebilir. https://youtu.be/_MWrMXxibFw
Tabiki bu modelin fiyatı belirttiğiniz rakamın üzerinde ama normal Captain cook modelleri de bu seviyede işçiliğe sahip. Özellikle yeşil ve kırmızı kadranlı bronzlar çoğu gözü kendine çevirir.

Yeşil kadranlısını ben de çok beğendim ama altta paylaştığım diğer saatimin de kadranı yeşil olduğu için daha çok kırmızıyı değerlendiriyorum.

Resim
Kullanıcı avatarı
ducktheplan

Mesaj manil » 28 Nis 2022, 16:45

Ikinci el satmayı düşünüyorsanız Oris veya Longines, alayım kullanayım diyorsanız Rado.

Tüm saatleri kullandım, haliyle kulaktan dolma bilgi vermiyorum. Yukarıda yazılanın aksine, işçilikte Rado hepsini tokatlar maalesef. Beads of rice bileziği çoğu üst segmentten daha iyi ve inanılmaz konforlu. Klipsteki sistemi ile metal kordonu kasaya zarar vermeden 30 snde tak çıkar yapabilirsiniz. Mekanizma hepsinde hemen hemen aynı, bir kriter olarak görmüyorum bu nedenle.

Kadran işçiliğinde de Rado önde. Tarih diski de daha özel, kullanan anlar ne demek istediğimi.

Kadran da özel zevke kalmış ve fakat rado kadranı flat değil, içeriden bombeli. Bu şekilde üretim daha zor ama daha güzel gözüküyor. Bunu da saate yatay açıdan bakınca görebilirsiniz.

İmkan varsa, gri limited edition i alın, yanında pouch ve 2 kayış daha var.

Sent from my CLT-L09 using Tapatalk
“Some people feel the rain. Others just get wet.”

Bob Marley
Kullanıcı avatarı
manil

Mesaj zodiac » 29 Nis 2022, 00:31

Ben de farklı noktadan yaklaşayım :) çamaşır makinası gibi karşılaştırmak, işçiliği şöyle kadranı şöyle vs. gibi durumların hepsi, o saatleri bileğinize takıp içinize sinmedikten sonra hiçbir şeye yaramıyor :)

Güzel bir Sirkeci turu yapın, bütün beğendiğiniz Longines, Oris, Rado ne varsa deneyin ve bileğinizde "işte budur" dedikleriniz arasından bu karşılaştırmaları yapalım.

Benim fikrim; mutlaka 2. el (az kullanılmış tertemiz, ilk kullanım değer düşmesini üzerinden atmış) içinize ne sinerse... Bileğinizde baktığınızda hangi saat size keyif verecekse :D

Ben olsam ne alırdım, muhtemelen 2. el Longines master collection. Yada 40+ bandına yükselerek black bay 39 yada omega seamaster, önceki nesilden.
Kullanıcı avatarı
zodiac

Mesaj ducktheplan » 29 Nis 2022, 00:46

manil yazdı:Ikinci el satmayı düşünüyorsanız Oris veya Longines, alayım kullanayım diyorsanız Rado.

Tüm saatleri kullandım, haliyle kulaktan dolma bilgi vermiyorum. Yukarıda yazılanın aksine, işçilikte Rado hepsini tokatlar maalesef. Beads of rice bileziği çoğu üst segmentten daha iyi ve inanılmaz konforlu. Klipsteki sistemi ile metal kordonu kasaya zarar vermeden 30 snde tak çıkar yapabilirsiniz. Mekanizma hepsinde hemen hemen aynı, bir kriter olarak görmüyorum bu nedenle.

Kadran işçiliğinde de Rado önde. Tarih diski de daha özel, kullanan anlar ne demek istediğimi.

Kadran da özel zevke kalmış ve fakat rado kadranı flat değil, içeriden bombeli. Bu şekilde üretim daha zor ama daha güzel gözüküyor. Bunu da saate yatay açıdan bakınca görebilirsiniz.

İmkan varsa, gri limited edition i alın, yanında pouch ve 2 kayış daha var.

Sent from my CLT-L09 using Tapatalk

Ben de farklı noktadan yaklaşayım :) çamaşır makinası gibi karşılaştırmak, işçiliği şöyle kadranı şöyle vs. gibi durumların hepsi, o saatleri bileğinize takıp içinize sinmedikten sonra hiçbir şeye yaramıyor :)

Güzel bir Sirkeci turu yapın, bütün beğendiğiniz Longines, Oris, Rado ne varsa deneyin ve bileğinizde "işte budur" dedikleriniz arasından bu karşılaştırmaları yapalım.

Benim fikrim; mutlaka 2. el (az kullanılmış tertemiz, ilk kullanım değer düşmesini üzerinden atmış) içinize ne sinerse... Bileğinizde baktığınızda hangi saat size keyif verecekse :D

Ben olsam ne alırdım, muhtemelen 2. el Longines master collection. Yada 40+ bandına yükselerek black bay 39 yada omega seamaster, önceki nesilden.

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

Keşke Tudor veya Omega'ya çıkabilsem, babamın 20 senelik gözü gibi baktığı bir Omega Seamaster'ı var, hala eskimeyen bir model.

Gönlümde yatan saat aslında bu ama daha zamanı var :)

Resim
Kullanıcı avatarı
ducktheplan

Mesaj uhpu » 29 Nis 2022, 10:28

Radarınızda olan markalar dışında farklı bir marka önerisinde bulunacağım.

2. el olarak alım yapacağınızı var sayarak kronograf model isterseniz Tag Heuer Carrera cal 1887 , daha sade ve şık bir tasarım isterseniz Carrera Cal. 5, günlük kullanım ve de yukarıda önerilen modellere alternatif olması için ise de Aquaracer tavsiye ederim.
Bu üç modelin de farklı konfigürasyonları bulunuyor.

Bu üç modelin de 2. elini bütçeniz limitinde alabilirsiniz. İleride satmak istediğinizde de en az değer kaybı ile elden çıkarırsınız.
Düzgün, dürüst ve güvenilir bir satıcıdan alım yapmanızı temenni ederim.
Kullanıcı avatarı
uhpu

Mesaj hknmtn » 30 Nis 2022, 01:17

Merhaba. Ben bir Rado alacak olsam Limitli seri, bor bilezikli, 37mm çapında Golden Horse modellerinden birini alırdım. Mavi ya da Siyah kadran olurdu.
https://www.rado.com/tr_tr/golden-horse ... 30203.html
https://www.rado.com/tr_tr/golden-horse ... 30153.html
Küçük çap sevdiğim doğrudur.
Kullanıcı avatarı
hknmtn

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 79 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners