30.0000 TL'ye kadar saat önerisi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: 30.0000 TL'ye kadar saat önerisi

Mesaj esenturk » 27 Nis 2022, 11:01

ChrisKlein yazdı:
mrtkrks yazdı:
monopusher yazdı:
esenturk yazdı:
monopusher yazdı:Rado oris uzak dur derim rado kasa üreticisi abi[emoji38]

Omega bulabilirsen iyidir 30 a

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Oris de kordon üreticisi mi bu durumda ?

Rado özellikle captain ve oris aquis kalite olarak fiyatının üzerinde saatler. Yeşil oris aquis kullanmış biri olarak şiddetle tavsiye ederim.

Kişisel görüşüm alana hayırlı olsun

Longines yada tag heuer tokatlar oris ya da radyoyu her türlü

Kaçtır yazıcam kendimi tutuyorum ama bugün tutmamaya karar verdim.

Omega X Swatch konusu açılıyor “Daha da Omega alınmaz, ayağa düştü”

Birisi Rado öneriyor “O saat alınmaz, onlar kasa üreticisi”

Birisi Oris diyor “Longines onu tokatlar”

Eni konu 2 tane giriş seviye saatiniz var, her konuda iddiali/atarlı bir yorumunuz var.

Her postun altına gerekli/gereksiz yorum atma ihtiyacı duymayın bence, post kasıyormuşsunuz gibi oluyor.

Burası bir forum, herkes ilgilendiği konuyla ilgili kendi düşüncelerini istediği gibi paylaşabilir tabi bazı sınırları zorlamamak, aşmamak ve uslubunu bozmamak kaydıyla.

Forumda yazma kriterlerinin arasinda; giriş seviyesi saati olanlar bu kadar yorum yapabilir, hiç saati olmayanlar şu kadarcık yazabilir ama lüks kategorisine giren saatleri olanlar için her şeyi yapabilecek sınırsız hak mı var?

Saatim yok, sadece saatlere karşı ilgim, hobim, sevgim veya zevkim var diye herhangi bir konuda görüş, beğeni veya beğenmemeyi yazıp paylaşamayacak mıyım?

Emin olun burayı takip eden herkes, kendince bilgi sahibi olmayı, bazı yenilikleri takip etmeyi, herhangi bir seviye kapsamına bile giremeyen saatlere sahip olup günün birinde lüks kategori diye adlandırılan saatlere sahip olmayı hayal edip, kendi tutkusunu doya doya yaşamak ister. Bu tutkuyu insanların yaşamasına da kimse karışmasın, hatta kendince had bildirmeye kalkmasın.

Bazı sınırları aşmamak kaydıyla herkes istediği gibi görüşlerini paylaşabilir, beğenirsin beğenmezsin ama küçümseyemezsin. BENCE de doğru olan bu.

Hayırlı kandiller.

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Konu şu kadar saati olan yazabilir şu kadar olan yazamaz değil.

Konu şu ki bazı konularda bazı arkadaşlar o kadar alakasız yorumlar yapıyor ki. Bilmem ne bilmem neyi tokatlar dedikten sonra bu kişisel görüşüm diyemezsiniz.

Yeşil maviye göre daha hoş görünüyor. Çelik bilezik silikona göre daha hoş görünüyor derseniz bu kişisel beğeni görüştür anlaşılır.

Fakat teknik veriler ortadayken yok bilmem ne kasa üreticisi yok bilmem ne bilmem neyi tokatlar bu benim kişisel görüşüm derseniz abes kaçar. Neden ? Teknik ve verisel olarak kıyasların ortada olduğu bi durumda kişisel görüş olmaz. O zaman ben de diyeyim ki egea mercedesi tokatlar? Kişisel görüşüm ama ?

Son günlerde forumda o kadar çok altı boş bir teknik vs veriye dayanılmadan sırf yorum yapmış olmak için yorumlar yapılıyor ki komik oluyor.

Evet burası bilgi paylaşımı forumu elbet herkes bilgisini fikrini yazabilir. Fakat teknik bir konuda kişisel fikir demek ya da sırf yorum yapmış olmak için alakasız yorumlar yapmak BENCE forum kalitesini ve bilgiye erişimi kötü yönde etkiliyor.

Sevgiler.

Kullanıcı avatarı
esenturk

Mesaj monopusher » 27 Nis 2022, 11:20

Evet dogru kabul ediyorum o ibare yanlış olmus tokat işi

the difference is to be sharper than anyone else.
Kullanıcı avatarı
monopusher

Mesaj ChrisKlein » 27 Nis 2022, 11:25

esenturk yazdı:
ChrisKlein yazdı:
mrtkrks yazdı:
monopusher yazdı:
esenturk yazdı:[quote="monopusher"]Rado oris uzak dur derim rado kasa üreticisi abi[emoji38]

Rado özellikle captain ve oris aquis kalite olarak fiyatının üzerinde saatler. Yeşil oris aquis kullanmış biri olarak şiddetle tavsiye ederim.

Eni konu 2 tane giriş seviye saatiniz var, her konuda iddiali/atarlı bir yorumunuz var.

Her postun altına gerekli/gereksiz yorum atma ihtiyacı duymayın bence, post kasıyormuşsunuz gibi oluyor.

Burası bir forum, herkes ilgilendiği konuyla ilgili kendi düşüncelerini istediği gibi paylaşabilir tabi bazı sınırları zorlamamak, aşmamak ve uslubunu bozmamak kaydıyla.

Forumda yazma kriterlerinin arasinda; giriş seviyesi saati olanlar bu kadar yorum yapabilir, hiç saati olmayanlar şu kadarcık yazabilir ama lüks kategorisine giren saatleri olanlar için her şeyi yapabilecek sınırsız hak mı var?

Saatim yok, sadece saatlere karşı ilgim, hobim, sevgim veya zevkim var diye herhangi bir konuda görüş, beğeni veya beğenmemeyi yazıp paylaşamayacak mıyım?

Emin olun burayı takip eden herkes, kendince bilgi sahibi olmayı, bazı yenilikleri takip etmeyi, herhangi bir seviye kapsamına bile giremeyen saatlere sahip olup günün birinde lüks kategori diye adlandırılan saatlere sahip olmayı hayal edip, kendi tutkusunu doya doya yaşamak ister. Bu tutkuyu insanların yaşamasına da kimse karışmasın, hatta kendince had bildirmeye kalkmasın.

Bazı sınırları aşmamak kaydıyla herkes istediği gibi görüşlerini paylaşabilir, beğenirsin beğenmezsin ama küçümseyemezsin. BENCE de doğru olan bu.

Hayırlı kandiller.

Konu şu ki bazı konularda bazı arkadaşlar o kadar alakasız yorumlar yapıyor ki. Bilmem ne bilmem neyi tokatlar dedikten sonra bu kişisel görüşüm diyemezsiniz.

Yeşil maviye göre daha hoş görünüyor. Çelik bilezik silikona göre daha hoş görünüyor derseniz bu kişisel beğeni görüştür anlaşılır.

Fakat teknik veriler ortadayken yok bilmem ne kasa üreticisi yok bilmem ne bilmem neyi tokatlar bu benim kişisel görüşüm derseniz abes kaçar. Neden ? Teknik ve verisel olarak kıyasların ortada olduğu bi durumda kişisel görüş olmaz. O zaman ben de diyeyim ki egea mercedesi tokatlar? Kişisel görüşüm ama ?

Son günlerde forumda o kadar çok altı boş bir teknik vs veriye dayanılmadan sırf yorum yapmış olmak için yorumlar yapılıyor ki komik oluyor.

Evet burası bilgi paylaşımı forumu elbet herkes bilgisini fikrini yazabilir. Fakat teknik bir konuda kişisel fikir demek ya da sırf yorum yapmış olmak için alakasız yorumlar yapmak BENCE forum kalitesini ve bilgiye erişimi kötü yönde etkiliyor.

Sevgiler.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi[/quote]Sevgili @esenturk

Bütün o bahsettiğiniz teknik verileri, bilmem ne videolarini herkesin onune koysak ve buna rağmen "bilmem ne bilmem neyi tokatlar." tarzı cümleler ne olursa olsun kişinin kendi görüşüdür. Tıpkı sizin örnek olarak verseniz de "Egea mercedesi tokatlar."cümleniz gibi. Insanların da sahip olduğu düşüncelerini özgürce ifade edebilmek en doğal hakkıdır. Tekrar ediyorum beğenirsin, beğenmezsin ama kimse kimseyi bunlardan dolayı küçümseyemez, had bildiremez. Tüm o veriler gerçeği yansıtmamış olsa da.

Kullanıcı avatarı
ChrisKlein

Mesaj esenturk » 27 Nis 2022, 11:28

ChrisKlein yazdı:
esenturk yazdı:
ChrisKlein yazdı:
mrtkrks yazdı:
monopusher yazdı:[quote="esenturk"][quote="monopusher"]Rado oris uzak dur derim rado kasa üreticisi abi[emoji38]

Hayırlı kandiller.

Sevgiler.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi[/quote]Sevgili @esenturk

Bütün o bahsettiğiniz teknik verileri, bilmem ne videolarini herkesin onune koysak ve buna rağmen "bilmem ne bilmem neyi tokatlar." tarzı cümleler ne olursa olsun kişinin kendi görüşüdür. Tıpkı sizin örnek olarak verseniz de "Egea mercedesi tokatlar."cümleniz gibi. Insanların da sahip olduğu düşüncelerini özgürce ifade edebilmek en doğal hakkıdır. Tekrar ediyorum beğenirsin, beğenmezsin ama kimse kimseyi bunlardan dolayı küçümseyemez, had bildiremez. Tüm o veriler gerçeği yansıtmamış olsa da.

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[/quote]Peki o halde.

Bol bol tokatlamacalı karşılaştırma konuları keyifli olacaktır forumda.

Kullanıcı avatarı
esenturk

Mesaj Bahas » 27 Nis 2022, 12:01

Bahsi geçen Longines, Rado ya da Oris’in modellerini deneyip kolunuza yakıştırdığınızı/beğendiğinizi alın hocam hepsi de tatmin edecektir. Ek olarak Longines Spirit ve Tag Autavia’ da denenmeli. (O fiyata Tag 2. el olur gibi.) Şimdiden hayırlı olsun.

Kullanıcı avatarı
Bahas

Mesaj scarbo » 27 Nis 2022, 12:36

Rado Captain Cook high tech sahibiyim ve Rado saatler dayanıklı olmalarının yanında ayrıca çok iyi süre tutarlar bendeki r734 calibre yani C70.111 üzerine top grade yapılmış , nivachron titanyum yaylı, 5pozisyon ayarlanmış hali.Günde +2 oynuyor 9 pozisyonunda 0 veriyor Rado sadece kasaya odaklanmıyor oldukça iyi bir süre tutar. Normal Captain Cook modelleri bence çok şık, yeşil- kırmızı kadranlar, bronz kasalar,seramik kasalar, zevkle tercih edip kullanabilir. Rado Asya bölgesinde, Hindistan’da ve Araplar arasında da çok sevilen bir markadır Maskülen tarzı yüzünden seven bir kesim alır, Swatch grup içinde Longines ile aynı bölgede konumlanır, seramik kasalarda çok ileri bir seviyede üretim yapabilmekte ve monoblok kasaları üretirken renkleri,dayanıklılıkları,hissiyatı konularında uzmandırlar. Marka artık renkli saatler ve daha çok kişiye hitap edecek saatler üretmeye başlamıştır. Şuanki benim gördüğüm ilgi çeken modelleri Captain cook, golden horse, diamaster serileri.Rado Tarihçesi olan ve saat dünyasında saygı duyulan bir markadır. Sadede gelelim öyle küçümsenecek sadece kasa üretici denecek bir marka değildir. Oris ile arasında kalsam ben Rado alırdım zevk meselesi. İki marka da pişman etmez zevkle kullanırsınız.
Kullanıcı avatarı
scarbo

Mesaj esenturk » 27 Nis 2022, 12:43

scarbo yazdı:Rado Captain Cook high tech sahibiyim ve Rado saatler dayanıklı olmalarının yanında ayrıca çok iyi süre tutarlar bendeki r734 calibre yani C70.111 üzerine top grade yapılmış , nivachron titanyum yaylı, 5pozisyon ayarlanmış hali.Günde +2 oynuyor 9 pozisyonunda 0 veriyor Rado sadece kasaya odaklanmıyor oldukça iyi bir süre tutar. Normal Captain Cook modelleri bence çok şık, yeşil- kırmızı kadranlar, bronz kasalar,seramik kasalar, zevkle tercih edip kullanabilir. Rado Asya bölgesinde, Hindistan’da ve Araplar arasında da çok sevilen bir markadır Maskülen tarzı yüzünden seven bir kesim alır, Swatch grup içinde Longines ile aynı bölgede konumlanır, seramik kasalarda çok ileri bir seviyede üretim yapabilmekte ve monoblok kasaları üretirken renkleri,dayanıklılıkları,hissiyatı konularında uzmandırlar. Marka artık renkli saatler ve daha çok kişiye hitap edecek saatler üretmeye başlamıştır. Şuanki benim gördüğüm ilgi çeken modelleri Captain cook, golden horse, diamaster serileri.Rado Tarihçesi olan ve saat dünyasında saygı duyulan bir markadır. Sadede gelelim öyle küçümsenecek sadece kasa üretici denecek bir marka değildir. Oris ile arasında kalsam ben Rado alırdım zevk meselesi. İki marka da pişman etmez zevkle kullanırsınız.
[emoji1376][emoji1376]

Kullanıcı avatarı
esenturk

Mesaj evsen81 » 27 Nis 2022, 14:11

chiefofficer yazdı:Hocam bence bunları değilde bir longines legend diver ya da rado captain cook alın

Ayrıca captain cook modelinde special box seçeceği size 2 tane de ekstra kordon veriyor yani 3 kordonunuz oluyor çok güzel bir alternatif bence kesinlikle bir düşünün derim.

Aynen captain cook modelini ben de çok beğeniyorum :thumbup:
Ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol.
Kullanıcı avatarı
evsen81

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Bing [Bot] ve 151 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners