Vostok Neptune Amphibian 960759 yada Alternatif Tavsiye

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Vostok Neptune Amphibian 960759 yada Alternatif Tavsiye

Mesaj ErsinGS » 14 Nis 2022, 23:07

https://www.n11.com/urun/seiko-5-sports ... azinternet
https://www.n11.com/urun/seiko-5-sports ... imri_genel

Limitinizin biraz üstünde ama yeni Seiko 5 lerde güzel. Eski seride seiko yazısı altında düz 5 varken yeni seri bu şekilde çıkıyor. Benzer. ürünleride araştırabilirsiniz. Forumun 2. el bölümünede göz gezdirmekte yarar var.
Kullanıcı avatarı
ErsinGS

Mesaj MstfD » 14 Nis 2022, 23:08

mrtkrks yazdı:Eco-Drive: 15 yıl pil ömrü

Mekanik saat takıntısı yoksa eğer harika ve çok uygun fiyatlı saatler.

Resim
Resim
Resim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Eco-Drive ın ne olduğunu bugün öğrendim daha. Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Mekanik takıntım yok saatlerin hepsini seviyorum ama bu konu henüz pek aklıma yatmadı. Yaşlanmaya yeni yeni başlamış bi adam olarak her yeni bilgi ve teknolojiye olan istemsiz tepki var şu an bende ecodrivea karşı :lol: Quartz bundan daha pratik geliyor bana. Saat pillerini hep kendim değiştiririm ve evde hep yedek renata bulundururum. Sadece bir tane otomatiğim var oda nautilus homage didun design miyota mekanizmalı. Yeni aldım ve kullanmadım bile yatıyor kenarda.
Kullanıcı avatarı
MstfD

Mesaj Vector » 14 Nis 2022, 23:12

Eco-Drive bildiğim kadarıyla rüştünü ispatlamış baya sağlam bir mekanizma. Otomatik düşünürseniz yıllardır sorunsuz kullandığım Orient Mako modelini tavsiye ederim.
Kullanıcı avatarı
Vector

Mesaj MstfD » 14 Nis 2022, 23:36

ErsinGS yazdı:https://www.n11.com/urun/seiko-5-sports ... azinternet
https://www.n11.com/urun/seiko-5-sports ... imri_genel

Limitinizin biraz üstünde ama yeni Seiko 5 lerde güzel. Eski seride seiko yazısı altında düz 5 varken yeni seri bu şekilde çıkıyor. Benzer. ürünleride araştırabilirsiniz. Forumun 2. el bölümünede göz gezdirmekte yarar var.

Linkler açmadı ama seiko5 sportslara baktım birazcık. Sanırım bütçeyi arttırmam gerekicek. Seikolar gerçekten çok güzeller.
Kullanıcı avatarı
MstfD

Mesaj MstfD » 14 Nis 2022, 23:45

Vector yazdı:Eco-Drive bildiğim kadarıyla rüştünü ispatlamış baya sağlam bir mekanizma. Otomatik düşünürseniz yıllardır sorunsuz kullandığım Orient Mako modelini tavsiye ederim.

Aman yanlış anlaşılmasın kesinlikle kötü demek istemedim. Benim için çok yeni bi bilgi bu ve sindirmek için zamana ihtiyacım var :D Mako ve ray serisini forumda bolca okudum, saat severlerin ekseriyetle tavsiye ettiği modeller. Benim neptünü sorma nedenim bütçeme uyuyor olması, benim gibi bir amatör için seiko skx'i andırması. Birde vostoklarında kendine has bir seven grubu var gördüğüm kadarıyla. Yoksa bilgiye dayalı yapılmış bir tercih değil benimkisi. Tavsiyeniz için de ayrıca teşekkür ederim :)
Kullanıcı avatarı
MstfD

Mesaj Derici » 14 Nis 2022, 23:57

Seiko mekanizmalı Homage saatlerede bakabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Derici

Mesaj MstfD » 15 Nis 2022, 00:09

Derici yazdı:Seiko mekanizmalı Homage saatlerede bakabilirsiniz.

Elimde seiko vd54b hattori quartz mekanizmalı bi slazenger saatim var. 12 yıldır sıkıntısız kullanıyorum. Otomatik olarakta didun design var. San martinlerin fiyatı ise seikolarla kafa kafaya gelmiş gördüğüm kadarı ile. Br tane homage yeter sanırım. Teşekkür ederim tavsiyeniz için. :champ:
Kullanıcı avatarı
MstfD

Mesaj vysaknc » 17 Nis 2022, 16:04

https://r.tapatalk.com/shareLink/topic? ... source=app

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hırs sebebi hasarettir..
Kullanıcı avatarı
vysaknc

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 77 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners