Otomotik bir saate geçmek

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Otomotik bir saate geçmek

Mesaj yenes » 07 Nis 2022, 15:08

Merhabalar, yeni üye oldum ve ilk mesajım:) Konuyu kalabalık etmemek için kısa tutmaya çalışacağım.
Halihazırda Casio Edifice efr533 kullanıyorum ancak kalınlığı yüzünden birkaç yıldır atıl kaldı o da. Otomatik bir saate geçiş yapmak istiyorum.
Bütçe nedeniyle sıfır değil ikinci el kovalayacağım maalesef. Şu iki model arasında kaldım:
https://www.edipsaat.com/hamilton-h64455533
https://www.gunkutsaat.com/srpg37k-seik ... ti-srpg37k

Ya da sıfır olursa da şu modeli beğendim. Üstteki Seiko ile farkı nedir bilmiyorum. Görüntü olarak benzer yani tarz olarak beğendim ama teknik olarak fikrim yok.
https://www.trendyol.com/seiko/kol-saat ... antId=4344

İkisi arasında kalite farkı hakkında yorum yapacak, tavsiyede bulunacak arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.
İyi forumlar.
En son yenes tarafından 08 Nis 2022, 10:20 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
yenes

Re: Otomotik bir saate geçmek

Mesaj digitusmaximus » 07 Nis 2022, 15:28

Teknik olarak her iki saat de kaliteli saatlerdir. Hamilton taktığınızda etrafınızda saatsever ve bu işten anlayan arkadaşlarınız varsa onların yanında bir tık daha havalı olursunuz. Seiko ise Tüm Türkiye tarafından bilinen bir markadır. Bilinirliliği daha fazladır. Yani Hamilton markasını bilmeyen biri Seiko'yu mutlaka biliyordur. "Ooow sen Seiko mu takıyorsun" diye ilgi gösterebilir. Bence Seiko. Görüntüleri çok benziyor. Arada da 2000 liraya yakın bir fiyat farkı var. O para cebinde kalır.
Kullanıcı avatarı
digitusmaximus

Mesaj Skywalker34tr » 07 Nis 2022, 16:02

Hoş geldiniz, hayırlı olsun. Benim fikrim tercihinizi Hamilton dan yana kullanmanız.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Every legend has a beginning of
Kullanıcı avatarı
Skywalker34tr

Mesaj hknmtn » 07 Nis 2022, 18:29

Merhaba, foruma hoş geldiniz, Trendyol'dan paylaştığınız linkte bir sorun var sanırım.
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj h3rmés » 11 Nis 2022, 13:25

Kesinlikle Hamilton swiss made.
Gökhan
Kullanıcı avatarı
h3rmés

Mesaj esenturk » 11 Nis 2022, 15:23

Eğer ki ben bi tane de olsa swiss saat takmak istiyorum derseniz fiyat performans olarak tissot hamilton çok iyidir.

İlla swiss olmasına gerek yok düzgün keyif verecek bi otomatik almak istiyorum ama fiyatı bi tık daha az olursa çok çukulat olur diyorsanız Seiko-orient

Seçiminiz hangisi olursa olsun çok güzel saatler. Otomatik saat için hiç biri üzmez ve çok hor kullanmadığınız sürece ömürlük saatler olur.

Kullanıcı avatarı
esenturk

Mesaj mbs1905 » 13 Nis 2022, 09:43

Hamilton'dan yana kullanırdım tercihimi.
Burak
Kullanıcı avatarı
mbs1905

Mesaj asrb70 » 15 Nis 2022, 21:10

Kesinlikle Hamilton derim, H70455533 modeline de bakabilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
asrb70

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Majestic-12 [Bot] ve 144 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners