Otomatik saat önerileri

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Otomatik saat önerileri

Mesaj Kaspersky » 16 Ara 2021, 21:28

Merhaba, 2 adet otomatik saat önerisi almak istiyorum.

1. Öneri isteğim ; Günlük takım elbise ile takabileceğim bir dresswatch modeli 5000-6000 TL arasında. Aklımda Tissot Le Locle var, Seiko Persage var ama saat konusunda biraz sakarım. Persage mineral cam muhtemelen çok çizerim diyorum, birde Seiko Türkiye fiyatlandırması baya yüksek, Tissot fiyatlandırma konusunda daha makul görünüyor. Önerebileceğiniz başka saat var mıdır?

2. Öneri istediğim; Hafta sonları için spor bir saat. Bunda çok fazla ödeme yapmak istemiyorum uygun fiyatlı gördüğüm Seiko5 Otomatik SNZG11K, Seiko5 Otomatik SNZG15K, Seiko5 Otomatik SNZG09K (1800-2200 TL Arasında)

Mevcut saatlerim; Tissot Visodate (T118.410.16.057.00) Quartz siyah kadran, siyah deri kayış - Casio EFB-301JD-2A - Seiko SSB369P1

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Kaspersky

Re: Otomatik saat önerileri

Mesaj Umutunal » 16 Ara 2021, 22:18

Şu anda seiko presageye 6 bin bandında o paralar verilmez. Hamilton ve Tissot daha mantıklı
@ugurla.kirksaat
Kullanıcı avatarı
Umutunal

Mesaj Kaspersky » 16 Ara 2021, 22:36

Umutunal yazdı:Şu anda seiko presageye 6 bin bandında o paralar verilmez. Hamilton ve Tissot daha mantıklı

Teşşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Kaspersky

Mesaj kirpi » 16 Ara 2021, 23:21

Ben olsam tek saate yönelirdim, Le Locle ve hafta sonu takmalık seiko yerine iki saatin bütçesini birleştirip mesela Hamilton H43515735 gibi bir şey düşünürdüm, yani takımla da kullanılacak hafta sonu da takılabilecek bir saat bakınırdım. Zaten halihazırda elinizde bulunan saatleri tek saatten arada bir sıkılınca hafta sonu istediğiniz zaman takabilirsiniz dönüşümlü.
Kullanıcı avatarı
kirpi

Mesaj hknmtn » 18 Ara 2021, 00:22

Merhaba. Seiko Presage modeli biraz kalın bir saat. Çap olarak ve 'Lug to Lug' denilen yani bacak boyu olarak da uzun bir model. Dress watch diye tabir edilen saatlerin biraz daha ince olması gerekli gömlek altına rahat girip çıkabilmesi açısından. O yüzden Le Locle daha doğru bir tercih olur. Hem Presage modeline göre bir çok artısı da var bence.
Hafta sonu takarım dediğiniz Seiko'larda bence güzel model ama bir de Orientlere bakın derim ben. Gerçi Orientler yurtiçinde baya pahalı ama yabancı kaynaklardan temin edebilirseniz aşağı yukarı bahsettiğiniz fiyatlara gelecektir. Orient "Defender-2" ve "Flight-2" modellerine bir göz atın. Eğer illa Seiko derseniz de SRPD ve SRPE serilerine de bir bakın bence. En azından Seiko'nun bir tık daha üstün bir mekanizmasını almış olursunuz. Diver modeller ilginizi çekerse Invicta'nın 40mm ve 42mm olan "Pro Diver" modelleri ne de bakabilirsiniz. Tabii Invicta için de yabancı kaynaklardan elde etmeniz gerekecektir.
Tek saate yönelme fikri de güzel ama muhtemelen ilk otomatik saatlerinizi almak istediğiniz için bir kaç model birden almak istemenizi normal olarak görüyorum. Tek saate yönelmek isterseniz de ona göre alternatifler sunulabilir.
Benim size şahsi tavsiyem ne olursa olsun takmayacağınız bir saati almayın. Olur ya fiyatını uygun görürsünüz ya da anlık bir hevesle alırsınız öyle kalır çekmecenizde. İnce eleyin sık dokuyun ama sizi yansıtan, içinize sinen ve kullanırken keyif alacağınız modellere yönelmeye bakın. Açık konuşmak gerekirse bunun içinde bir kaç yüz liradan kaçmayın (imkan dahilindeyse tabi). Alacağınız saat şimdiden hayırlı olsun.
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj Kaspersky » 18 Ara 2021, 19:25

kirpi yazdı:Ben olsam tek saate yönelirdim, Le Locle ve hafta sonu takmalık seiko yerine iki saatin bütçesini birleştirip mesela Hamilton H43515735 gibi bir şey düşünürdüm, yani takımla da kullanılacak hafta sonu da takılabilecek bir saat bakınırdım. Zaten halihazırda elinizde bulunan saatleri tek saatten arada bir sıkılınca hafta sonu istediğiniz zaman takabilirsiniz dönüşümlü.

Dediğiniz modele baktım 12.500 civarı maalesef çok yüksek. Uygun fiyatlı 7000 civarı hamiltonlarda spor maalesef teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Kaspersky

Mesaj Kaspersky » 18 Ara 2021, 19:28

hknmtn yazdı:Merhaba. Seiko Presage modeli biraz kalın bir saat. Çap olarak ve 'Lug to Lug' denilen yani bacak boyu olarak da uzun bir model. Dress watch diye tabir edilen saatlerin biraz daha ince olması gerekli gömlek altına rahat girip çıkabilmesi açısından. O yüzden Le Locle daha doğru bir tercih olur. Hem Presage modeline göre bir çok artısı da var bence.
Hafta sonu takarım dediğiniz Seiko'larda bence güzel model ama bir de Orientlere bakın derim ben. Gerçi Orientler yurtiçinde baya pahalı ama yabancı kaynaklardan temin edebilirseniz aşağı yukarı bahsettiğiniz fiyatlara gelecektir. Orient "Defender-2" ve "Flight-2" modellerine bir göz atın. Eğer illa Seiko derseniz de SRPD ve SRPE serilerine de bir bakın bence. En azından Seiko'nun bir tık daha üstün bir mekanizmasını almış olursunuz. Diver modeller ilginizi çekerse Invicta'nın 40mm ve 42mm olan "Pro Diver" modelleri ne de bakabilirsiniz. Tabii Invicta için de yabancı kaynaklardan elde etmeniz gerekecektir.
Tek saate yönelme fikri de güzel ama muhtemelen ilk otomatik saatlerinizi almak istediğiniz için bir kaç model birden almak istemenizi normal olarak görüyorum. Tek saate yönelmek isterseniz de ona göre alternatifler sunulabilir.
Benim size şahsi tavsiyem ne olursa olsun takmayacağınız bir saati almayın. Olur ya fiyatını uygun görürsünüz ya da anlık bir hevesle alırsınız öyle kalır çekmecenizde. İnce eleyin sık dokuyun ama sizi yansıtan, içinize sinen ve kullanırken keyif alacağınız modellere yönelmeye bakın. Açık konuşmak gerekirse bunun içinde bir kaç yüz liradan kaçmayın (imkan dahilindeyse tabi). Alacağınız saat şimdiden hayırlı olsun.

Merhaba le locle mavi kadran aldım fiyatlar tekrar artacağı için daha fazla beklemek istemedim. Spor olarak dediğiniz modelleri inceleyeceğim. Teşekkür ederim tekrar tavsiyeleriniz için.
Kullanıcı avatarı
Kaspersky

Mesaj kirpi » 18 Ara 2021, 22:48

Kaspersky yazdı:
kirpi yazdı:Ben olsam tek saate yönelirdim, Le Locle ve hafta sonu takmalık seiko yerine iki saatin bütçesini birleştirip mesela Hamilton H43515735 gibi bir şey düşünürdüm, yani takımla da kullanılacak hafta sonu da takılabilecek bir saat bakınırdım. Zaten halihazırda elinizde bulunan saatleri tek saatten arada bir sıkılınca hafta sonu istediğiniz zaman takabilirsiniz dönüşümlü.

Dediğiniz modele baktım 12.500 civarı maalesef çok yüksek. Uygun fiyatlı 7000 civarı hamiltonlarda spor maalesef teşekkür ederim.

Bu saati bir süre takip etmiştim, daha belki 1 ay önce Edip Saat online sitesinde; outlet bölümündeydi ve fiyatı 7-8k civarıydı, başka bir saate karar verdiğim için fiyat takibini bırakmıştım, son zamlar çok fena vurmuş, kusura bakmayın

Yeni saatiniz de hayırlı olsun, Le Locle çok klas bir saat, siyah kadranlısını çok beğeniyordum, mavisini görmemiştim o da ateş ediyormuş resmen, güle güle kullanın :champ:
Kullanıcı avatarı
kirpi

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] ve 68 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners