Otomatik saat önerileri

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Otomatik saat önerileri

Mesaj Kaspersky » 18 Ara 2021, 23:04

kirpi yazdı:
Kaspersky yazdı:
kirpi yazdı:Ben olsam tek saate yönelirdim, Le Locle ve hafta sonu takmalık seiko yerine iki saatin bütçesini birleştirip mesela Hamilton H43515735 gibi bir şey düşünürdüm, yani takımla da kullanılacak hafta sonu da takılabilecek bir saat bakınırdım. Zaten halihazırda elinizde bulunan saatleri tek saatten arada bir sıkılınca hafta sonu istediğiniz zaman takabilirsiniz dönüşümlü.

Dediğiniz modele baktım 12.500 civarı maalesef çok yüksek. Uygun fiyatlı 7000 civarı hamiltonlarda spor maalesef teşekkür ederim.

Bu saati bir süre takip etmiştim, daha belki 1 ay önce Edip Saat online sitesinde; outlet bölümündeydi ve fiyatı 7-8k civarıydı, başka bir saate karar verdiğim için fiyat takibini bırakmıştım, son zamlar çok fena vurmuş, kusura bakmayın

Yeni saatiniz de hayırlı olsun, Le Locle çok klas bir saat, siyah kadranlısını çok beğeniyordum, mavisini görmemiştim o da ateş ediyormuş resmen, güle güle kullanın :champ:

Doğru 1 ay önce dediğiniz gibiymiş bir çok fiyat bu le locle dahil. Mevcutta 1 ay öncesine göre baya artmış fiyatlar. Ama yarın daha da pahalı olacak ki artık bu artışlar eskiye göre daha yüksek. Parfüm hobisine de başladığımda parfümler eskiye göre 100-200 pahalı alıyordum diye kızıyordum. Şimdi aldığım parfümler benim aldığım fiyatın 3-4 katı olmuş. Alınabilirlik gitti azalıyor. Kısa zamanda bir tane de uygun fiyatlı otomatik spor saat almaya çalışacağım. Olmazsa da zaten elimde ki seiko ssb369 û baya seviyorum
Kullanıcı avatarı
Kaspersky

Re: Otomatik saat önerileri

Mesaj Kaspersky » 22 Ara 2021, 13:28

Yıllarca Casio Edifice EFB-301JD-2ADR saatimi takım elbise saati, Amazfit saati'de spor saat olarak taktıktan sonra bu forumla tanışmam sayesinde farklı saatlerin olduğunu öğrenmiş oldum :)
Mavi kadranlı Le Locle'den sonra, Seiko 5 Sport SNZG09 saatimi de aldım yeşil kadranlı olduğu için (siyah ve mavi kadranlı saatlerim var). Seiko elime geçti, saat 10 gibi taktım. henüz bir geri kalma olmadı :) ama saat çok güzelmiş çok hoşuma gitti otomatik olmasından bağımsız yada gerçekten otomatik olduğu için bu kadar güzel görünüyor bilemedim. aldığım saatlerde hep içinde kronometre, alarm, dünya saati vb farklı kadranlar olmasını istiyordum kullanmasam da görüntüsü olması açısından. Şimdi bunların gereksiz olduğunu görebiliyorum, ama tarih göstergesi olmazsa olmaz benim için.

Bir tane de yine klasik takım elbise saati olarak beyaz kadranlı yada sarımtırak olan modeller var eski tarz duruyor seiko presage ssa387j1, Orient Fac00009n0 vb gibi bir saat almak istiyorum. Ama artık bunlara kısa vadede bu paraları veremeyeceğim. İlerleyen zamanlarda alma imkanım olursa böyle bir saat bakmak istiyorum. Hepinize yardımlarınız ve önerileriniz için teşekkür ediyorum

Mevcut saatlerim aşağıda ki gibi oldu;

Takım Elbise Saati
Tissot Le Locle Mavi Kadranlı (T006.407.11.043.00)
Tissot Visodate Quartz Siyah kadran (T118.410.16.057.00)

Spor
Seiko 5 Sport Yeşil Kadran (SNZG09K1)
Seiko Chronograph Quartz Siyah Kadran (SSB369P)

Casio Edifice EFB-301JD-2ADR mavi kadran görünüşü takım elbise saat gibi ama spor saatte diyenler oldu bilemedim bu saat iki taraf içinde uygun sanırım metal kordon ile takım ekbise saati, mavi nato kordon ile spor saati olabilir :)
Kullanıcı avatarı
Kaspersky

Önceki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Orhanate ve 83 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners