TSF ├ťyelerine ├ľzel ─░ndirimli Sat─▒l─▒k Oris Modellerini ─░ncelemek ─░├žin T─▒klay─▒n─▒z

Otomatik saat ├Ânerileri

Hakk─▒nda Bilgi Almak ─░stedi─činiz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, Saat Dan─▒┼čma Platforumu B├Âl├╝m├╝nde Yeni Saatinizle ─░lgili B├╝t├že ve Marka/Model Bazl─▒ Tavsiye ve Kullan─▒c─▒ Tecr├╝besi Talebinde Bulunabilirsiniz. D├╝┼č├╝n├╝len Kriterlerin Detayl─▒ Olarak Belirtilmesi ├ťyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmas─▒n─▒ ve Tecr├╝belerini Payla┼čmalar─▒n─▒ Sa─člayacakt─▒r. L├╝tfen A├žt─▒─č─▒n─▒z Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir ┼×eklinde Yazmay─▒n─▒z. Sorulan Saatin Model Foto─čraf─▒, ├ľzellikleri ve ├ľncelikle Kendi Yorumlar─▒n─▒z─▒ Ekleyerek Sorunuz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Otomatik saat ├Ânerileri

Mesaj Kaspersky » 16 Ara 2021, 21:28

Merhaba, 2 adet otomatik saat ├Ânerisi almak istiyorum.

1. ├ľneri iste─čim ; G├╝nl├╝k tak─▒m elbise ile takabilece─čim bir dresswatch modeli 5000-6000 TL aras─▒nda. Akl─▒mda Tissot Le Locle var, Seiko Persage var ama saat konusunda biraz sakar─▒m. Persage mineral cam muhtemelen ├žok ├žizerim diyorum, birde Seiko T├╝rkiye fiyatland─▒rmas─▒ baya y├╝ksek, Tissot fiyatland─▒rma konusunda daha makul g├Âr├╝n├╝yor. ├ľnerebilece─činiz ba┼čka saat var m─▒d─▒r?

2. ├ľneri istedi─čim; Hafta sonlar─▒ i├žin spor bir saat. Bunda ├žok fazla ├Âdeme yapmak istemiyorum uygun fiyatl─▒ g├Ârd├╝─č├╝m Seiko5 Otomatik SNZG11K, Seiko5 Otomatik SNZG15K, Seiko5 Otomatik SNZG09K (1800-2200 TL Aras─▒nda)

Mevcut saatlerim; Tissot Visodate (T118.410.16.057.00) Quartz siyah kadran, siyah deri kay─▒┼č - Casio EFB-301JD-2A - Seiko SSB369P1

Cevaplar─▒n─▒z i├žin ┼čimdiden te┼čekk├╝r ederim.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Kaspersky

Kay─▒t: 16 Ara 2021, 19:36

Re: Otomatik saat ├Ânerileri

Mesaj Umutunal » 16 Ara 2021, 22:18

┼×u anda seiko presageye 6 bin band─▒nda o paralar verilmez. Hamilton ve Tissot daha mant─▒kl─▒
Umutunal

Ya┼č: 40
Kay─▒t: 08 Kas 2018, 20:12

Mesaj Kaspersky » 16 Ara 2021, 22:36

Umutunal yazd─▒:┼×u anda seiko presageye 6 bin band─▒nda o paralar verilmez. Hamilton ve Tissot daha mant─▒kl─▒

Te┼č┼čekk├╝r ederim.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Kaspersky

Mesaj kirpi » 16 Ara 2021, 23:21

Ben olsam tek saate y├Ânelirdim, Le Locle ve hafta sonu takmal─▒k seiko yerine iki saatin b├╝t├žesini birle┼čtirip mesela Hamilton H43515735 gibi bir ┼čey d├╝┼č├╝n├╝rd├╝m, yani tak─▒mla da kullan─▒lacak hafta sonu da tak─▒labilecek bir saat bak─▒n─▒rd─▒m. Zaten halihaz─▒rda elinizde bulunan saatleri tek saatten arada bir s─▒k─▒l─▒nca hafta sonu istedi─činiz zaman takabilirsiniz d├Ân├╝┼č├╝ml├╝.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
kirpi

Ya┼č: 36
Kay─▒t: 03 Tem 2016, 19:10

Mesaj hknmtn » 18 Ara 2021, 00:22

Merhaba. Seiko Presage modeli biraz kal─▒n bir saat. ├çap olarak ve 'Lug to Lug' denilen yani bacak boyu olarak da uzun bir model. Dress watch diye tabir edilen saatlerin biraz daha ince olmas─▒ gerekli g├Âmlek alt─▒na rahat girip ├ž─▒kabilmesi a├ž─▒s─▒ndan. O y├╝zden Le Locle daha do─čru bir tercih olur. Hem Presage modeline g├Âre bir ├žok art─▒s─▒ da var bence.
Hafta sonu takar─▒m dedi─činiz Seiko'larda bence g├╝zel model ama bir de Orientlere bak─▒n derim ben. Ger├ži Orientler yurti├žinde baya pahal─▒ ama yabanc─▒ kaynaklardan temin edebilirseniz a┼ča─č─▒ yukar─▒ bahsetti─činiz fiyatlara gelecektir. Orient "Defender-2" ve "Flight-2" modellerine bir g├Âz at─▒n. E─čer illa Seiko derseniz de SRPD ve SRPE serilerine de bir bak─▒n bence. En az─▒ndan Seiko'nun bir t─▒k daha ├╝st├╝n bir mekanizmas─▒n─▒ alm─▒┼č olursunuz. Diver modeller ilginizi ├žekerse Invicta'n─▒n 40mm ve 42mm olan "Pro Diver" modelleri ne de bakabilirsiniz. Tabii Invicta i├žin de yabanc─▒ kaynaklardan elde etmeniz gerekecektir.
Tek saate y├Ânelme fikri de g├╝zel ama muhtemelen ilk otomatik saatlerinizi almak istedi─činiz i├žin bir ka├ž model birden almak istemenizi normal olarak g├Âr├╝yorum. Tek saate y├Ânelmek isterseniz de ona g├Âre alternatifler sunulabilir.
Benim size ┼čahsi tavsiyem ne olursa olsun takmayaca─č─▒n─▒z bir saati almay─▒n. Olur ya fiyat─▒n─▒ uygun g├Âr├╝rs├╝n├╝z ya da anl─▒k bir hevesle al─▒rs─▒n─▒z ├Âyle kal─▒r ├žekmecenizde. ─░nce eleyin s─▒k dokuyun ama sizi yans─▒tan, i├žinize sinen ve kullan─▒rken keyif alaca─č─▒n─▒z modellere y├Ânelmeye bak─▒n. A├ž─▒k konu┼čmak gerekirse bunun i├žinde bir ka├ž y├╝z liradan ka├žmay─▒n (imkan dahilindeyse tabi). Alaca─č─▒n─▒z saat ┼čimdiden hay─▒rl─▒ olsun.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
hknmtn

Kay─▒t: 24 A─ču 2018, 23:47

Mesaj Kaspersky » 18 Ara 2021, 19:25

kirpi yazd─▒:Ben olsam tek saate y├Ânelirdim, Le Locle ve hafta sonu takmal─▒k seiko yerine iki saatin b├╝t├žesini birle┼čtirip mesela Hamilton H43515735 gibi bir ┼čey d├╝┼č├╝n├╝rd├╝m, yani tak─▒mla da kullan─▒lacak hafta sonu da tak─▒labilecek bir saat bak─▒n─▒rd─▒m. Zaten halihaz─▒rda elinizde bulunan saatleri tek saatten arada bir s─▒k─▒l─▒nca hafta sonu istedi─činiz zaman takabilirsiniz d├Ân├╝┼č├╝ml├╝.

Dedi─činiz modele bakt─▒m 12.500 civar─▒ maalesef ├žok y├╝ksek. Uygun fiyatl─▒ 7000 civar─▒ hamiltonlarda spor maalesef te┼čekk├╝r ederim.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Kaspersky

Mesaj Kaspersky » 18 Ara 2021, 19:28

hknmtn yazd─▒:Merhaba. Seiko Presage modeli biraz kal─▒n bir saat. ├çap olarak ve 'Lug to Lug' denilen yani bacak boyu olarak da uzun bir model. Dress watch diye tabir edilen saatlerin biraz daha ince olmas─▒ gerekli g├Âmlek alt─▒na rahat girip ├ž─▒kabilmesi a├ž─▒s─▒ndan. O y├╝zden Le Locle daha do─čru bir tercih olur. Hem Presage modeline g├Âre bir ├žok art─▒s─▒ da var bence.
Hafta sonu takar─▒m dedi─činiz Seiko'larda bence g├╝zel model ama bir de Orientlere bak─▒n derim ben. Ger├ži Orientler yurti├žinde baya pahal─▒ ama yabanc─▒ kaynaklardan temin edebilirseniz a┼ča─č─▒ yukar─▒ bahsetti─činiz fiyatlara gelecektir. Orient "Defender-2" ve "Flight-2" modellerine bir g├Âz at─▒n. E─čer illa Seiko derseniz de SRPD ve SRPE serilerine de bir bak─▒n bence. En az─▒ndan Seiko'nun bir t─▒k daha ├╝st├╝n bir mekanizmas─▒n─▒ alm─▒┼č olursunuz. Diver modeller ilginizi ├žekerse Invicta'n─▒n 40mm ve 42mm olan "Pro Diver" modelleri ne de bakabilirsiniz. Tabii Invicta i├žin de yabanc─▒ kaynaklardan elde etmeniz gerekecektir.
Tek saate y├Ânelme fikri de g├╝zel ama muhtemelen ilk otomatik saatlerinizi almak istedi─činiz i├žin bir ka├ž model birden almak istemenizi normal olarak g├Âr├╝yorum. Tek saate y├Ânelmek isterseniz de ona g├Âre alternatifler sunulabilir.
Benim size ┼čahsi tavsiyem ne olursa olsun takmayaca─č─▒n─▒z bir saati almay─▒n. Olur ya fiyat─▒n─▒ uygun g├Âr├╝rs├╝n├╝z ya da anl─▒k bir hevesle al─▒rs─▒n─▒z ├Âyle kal─▒r ├žekmecenizde. ─░nce eleyin s─▒k dokuyun ama sizi yans─▒tan, i├žinize sinen ve kullan─▒rken keyif alaca─č─▒n─▒z modellere y├Ânelmeye bak─▒n. A├ž─▒k konu┼čmak gerekirse bunun i├žinde bir ka├ž y├╝z liradan ka├žmay─▒n (imkan dahilindeyse tabi). Alaca─č─▒n─▒z saat ┼čimdiden hay─▒rl─▒ olsun.

Merhaba le locle mavi kadran ald─▒m fiyatlar tekrar artaca─č─▒ i├žin daha fazla beklemek istemedim. Spor olarak dedi─činiz modelleri inceleyece─čim. Te┼čekk├╝r ederim tekrar tavsiyeleriniz i├žin.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Kaspersky

Mesaj kirpi » 18 Ara 2021, 22:48

Kaspersky yazd─▒:
kirpi yazd─▒:Ben olsam tek saate y├Ânelirdim, Le Locle ve hafta sonu takmal─▒k seiko yerine iki saatin b├╝t├žesini birle┼čtirip mesela Hamilton H43515735 gibi bir ┼čey d├╝┼č├╝n├╝rd├╝m, yani tak─▒mla da kullan─▒lacak hafta sonu da tak─▒labilecek bir saat bak─▒n─▒rd─▒m. Zaten halihaz─▒rda elinizde bulunan saatleri tek saatten arada bir s─▒k─▒l─▒nca hafta sonu istedi─činiz zaman takabilirsiniz d├Ân├╝┼č├╝ml├╝.

Dedi─činiz modele bakt─▒m 12.500 civar─▒ maalesef ├žok y├╝ksek. Uygun fiyatl─▒ 7000 civar─▒ hamiltonlarda spor maalesef te┼čekk├╝r ederim.

Bu saati bir s├╝re takip etmi┼čtim, daha belki 1 ay ├Ânce Edip Saat online sitesinde; outlet b├Âl├╝m├╝ndeydi ve fiyat─▒ 7-8k civar─▒yd─▒, ba┼čka bir saate karar verdi─čim i├žin fiyat takibini b─▒rakm─▒┼čt─▒m, son zamlar ├žok fena vurmu┼č, kusura bakmay─▒n

Yeni saatiniz de hay─▒rl─▒ olsun, Le Locle ├žok klas bir saat, siyah kadranl─▒s─▒n─▒ ├žok be─čeniyordum, mavisini g├Ârmemi┼čtim o da ate┼č ediyormu┼č resmen, g├╝le g├╝le kullan─▒n :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
kirpi

Ya┼č: 36
Kay─▒t: 03 Tem 2016, 19:10

Sonraki

D├Ân TSF Saat Dan─▒┼čma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Google [Bot], Kakashi, Majestic-12 [Bot] ve 28 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners