İlk otomatik saat için SNXS73 mü SNKL45 mi?

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

İlk otomatik saat için SNXS73 mü SNKL45 mi?

Mesaj modi » 15 Eki 2021, 20:20

Arkadaşlar merhaba, iki modelden birini almayı düşünüyorum bu gece siparişimi geçeceğim. İki modelinde üretimi durdu snxs meşhur rolex perpetuale benziyor ve cok hoşuma gidiyor siyah rengi maalesef stoklarda kalmadı, Snxs73 olan gri modelini almayı düşünüyorum bileğim ince (bilek kemiğinin hemen arkası 17cm geliyor) ancak gende kadranı ve şekli çok cezbediyor, diğer taraftan milyon dolarlık saate benzetilen snkl serisi var o daha simetrik daha derli toplu ama snxs kadar ben burdayım demiyor gibi geldi. Sizin fikirleriniz nedir acaba? Ha gönül ister ikisini de almak ama maalesef tek alma hakkım var, ilerde sizce hangisi daha cok değerini korur ve belki de koleksiyonun ilk yapı taşını oluşturur?
Kullanıcı avatarı
modi

Re: İlk otomatik saat için SNXS73 mü SNKL45 mi?

Mesaj hknmtn » 17 Eki 2021, 00:56

Merhaba. SNKL serisinden dediğiniz saat değil de SNKL23 ya da SNKL15 modelleri daha güzel bence. Ben şahsen takım elbise saati gibi görünen SNKL serisine kırmızı saniyeyi pek yakıştıramıyorum. Ama tabi zevkler ve renkler tartışılmaz diyorum. SNXS modelini daha çok beğendiğiniz konuşmalarınızda zaten anlaşılıyor. Rhodyum kadran da bulunamaz değil bulunabiliyor.
Artıları eksileri köşesi yaparsam. SNKL çok daha takım elbise saati gibi duruyor. SNXS farklı kordonlarla baya değişik havalara girebilir bir model bence. SNKL'nin kasa yapısı sebebiyle kullanımı daha rahat ve bileziği daha kaliteli. SNXS modelinin kasa yapısı özellikle yan kesitten bakıldığından SNKL'ye göre daha keskin hatlara sahip ve düz bir yapıda. SNXS'in bileziği baya kötü ama ona güzel bir bilezik uydurabilirseniz çok güzel oluyor.
Değerini koruma konusunda Seiko5'e pek güven olmaz bence, bir bakmışsınız bir kaç yıl sonra çok benzer bir modeli çıkarmış. Mesela SNXS modeline çok benzer bir model neredeyse aynısı zaten geçmişte de vardı. Gene mesela özellikle Avrupa kaynaklı sitelerde gördüğüm bir modelde neredeyse SNKL modelinin aynısı. Eğer bir Seiko 5 alayım değer kazansın ya da değerini korusun diyorsanız bence 2 seçenek var. Ya çok beğenilen üst düzey markaların modellerinin "homage"i havasında olması (Rolex, Patek Nautilus.. gibi) ya da klasik Seiko 5 'lerde görülmeye alışık olunmayan kadran renginin olması (somon, yeşil. turuncu .. gibi).
Bu düşüncelerimden yola çıkarak ben SNXS79 modelini farklı kadran rengiyle değer kaybetmemeye aday bir klasik Seiko 5 olarak görüyorum. Ayrıca SNXS75'de farklı bir kadran rengine, altın tonlarda akrep, yelkovan ve indexlere sahip. Onun da sevenlerinin elden çıkarmayı istemeyeceğini düşünüyorum.
Uzun lafın kısası bence SNXS alın. SNXS'in her modeli ciddi anlamda güzel. Madem bir koleksiyonun ilk yapı taşı olacak o zaman mümkünse "J" kodlu yani "Made in Japan" almayı deneyin.
Burada her ne kadar SNXS modelini övmüş gibi olsam da aslında iki modeli de seviyorum. Geçmişte SNKL23J modelini de kullanmış ve elden çıkarmıştım. Elden çıkardığım ve aklımda kalan saatlerimden biridir.
Aklınıza yatan size en uygun saati alıp, keyifle kullanabilmeniz dileğiyle.
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj modi » 19 Eki 2021, 12:58

Aytıntılı cevabınız icin cok teşekkür ederim. Snxs79 siparişini geçtim ancak malesef tükenmiş iptal edildi siparişim bende snxs73 modelini satın aldım. Saat dün geldi ve bilezik kalitesi cidden saatin kalitesini baltalamış. Kaliteli bir bilezikle cok güzel olabilir
Kullanıcı avatarı
modi

Mesaj hknmtn » 20 Eki 2021, 01:21

modi yazdı:Aytıntılı cevabınız icin cok teşekkür ederim. Snxs79 siparişini geçtim ancak malesef tükenmiş iptal edildi siparişim bende snxs73 modelini satın aldım. Saat dün geldi ve bilezik kalitesi cidden saatin kalitesini baltalamış. Kaliteli bir bilezikle cok güzel olabilir

Rica ederim, hayırlı olsun saatiniz. Ben bir kordon uydurmayı başardım ve gerçekten saat bambaşka bir hale geldi.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202109 ... d460d7.jpg
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj Reyn » 12 May 2022, 00:28

Bakıdan salamlar ve sevgiler.Salamlar.Abi Yarin Seiko snxs73 bunu alacam.Bilmek istyrem 21 jevils yazilanlar daha eski?yalniz Avtomatik yazilanlar yeni fabrikadan çıkmışmı?
Kullanıcı avatarı
Reyn

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 81 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners