Longines Frederique Constant Emporio Armani Bilgi ve Öneri

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Longines Frederique Constant Emporio Armani Bilgi ve Öne

Mesaj hknmtn » 02 Eki 2021, 18:59

copycat yazdı:Bazı kişiler quartz saatler hakkında o kadar saçma düşünceler ortaya atıyorlar ki, bunların etkisinde kalanlar da quartz mekanizmalar Covid-19 virüsünden yapılıyor, bunu kullanan da 10 yıl eksik yaşıyor falan zannediyor herhalde.

Elbette quartz saat alınır büyük bir keyifle de kullanılır.

Eğer çok ağır saat meraklısı değilseniz quartz saat almanız daha da doğru zaten.

Birincisi iki gün takmasanız otomatik saatiniz duracak.

Otomatik saatler çok daha nazlı. Saat tarih değiştirirken, ayarlarsınız bozulur. Fazla kurarsınız kırılır. Hoparlörün yanına koyarsınız manyetize olur.

Üçüncü olarak 5 senede bir 20 TL'lik pil değişimi olmayacak dersiniz, 5 senede bir 500 TL bakım ücreti ödersiniz.

He bir de otomatik saat 100 yıl çalışıyor, quartz saatin ömrü 20-30 yıl olur söylemi var. Onun da cevabı basit, 30 yıl çalışsın saat, sonra mekanizmayı komple değiştirir bir 30 yıl daha kullanırsınız.

Ayrıca bir de quartz saatte 10 USD' lik mekanizma var der aşağılarlar. Oysa çok yüksek bütçede, "GERÇEK" inhouse mekanizmalı otomatik saate çıkmadıkça alacağınız otomatik saatin mekanizması da saatin genel fiyat etiketini yansıtan değerlerde değil.

Bugün 30 - 40.000 TL ye alabileceğiniz birçok swiss made saatte 1000 TL civarına bulabileceğiniz sellita 200 ya da 1500 - 2000 TL civarına bulunan eta 2824 ya da 2836 var.

Bugün artık 300 USD'a AliExpress'te satılan saatlerde bile sellita mekanizma var.

Uzun lafın kısası bu, biraz manyak olduğumuz için sürekli otomatik saat alıyoruz ama quartz saat kaliteli bir marka, klas bir tasarım ve güzel işçilikli bir modelle alınır, keyifle de kullanılır.

CPH2113 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aynen öyle hocam. Bir manyaklık kesinlikle var.
Mekanik, otomatik saat alanlarda bir de doyumsuzluk var. Çok saat oluyor elimizde.
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj kavc » 03 Eki 2021, 13:23

Üstadlar kafamda şekillenen olguyu sizle paylaşıp fikirlerinizi almak isterim.

-Longines Conquest

+Daha ikonik bir model
+Otomatik seçeceği var

-Longines Conquest V.H.P.

+Kadran İçindeki halkalar daha güzel gözüktü bana
+Quartz teknolojisinin daha ileri boyutlusu

Kadran olarak siyah gözüme daha güzel gözüküyor , VHP deki kırmızı VHP yazısı bana nedense kötü geliyor.

Kolda hangisi daha prestijli gözükür ?

Sizce iki model arasında hangisi daha tercih edilir ? Her ikisini deneyimlemiş ya da yakından görme fırsatı bulmuş kişilerin de yorum yapması benim için faydalı olacaktır. (Conquest quartz 7000 tl , Conquest otomatik 10.000 tl , Conquest VHP 9.000 tl civarında)
Kullanıcı avatarı
kavc

Mesaj raven » 03 Eki 2021, 14:08

kavc yazdı:Üstadlar kafamda şekillenen olguyu sizle paylaşıp fikirlerinizi almak isterim.

-Longines Conquest

+Daha ikonik bir model
+Otomatik seçeceği var

-Longines Conquest V.H.P.

+Kadran İçindeki halkalar daha güzel gözüktü bana
+Quartz teknolojisinin daha ileri boyutlusu

Kadran olarak siyah gözüme daha güzel gözüküyor , VHP deki kırmızı VHP yazısı bana nedense kötü geliyor.

Kolda hangisi daha prestijli gözükür ?

Sizce iki model arasında hangisi daha tercih edilir ? Her ikisini deneyimlemiş ya da yakından görme fırsatı bulmuş kişilerin de yorum yapması benim için faydalı olacaktır. (Conquest quartz 7000 tl , Conquest otomatik 10.000 tl , Conquest VHP 9.000 tl civarında)

Bence VHP ve bu kadran. Her kıyafete uyar.
Resim
Resim
Resim
Düşünüyorum öyleyse varım, düşünemiyorum öyleyse malım!
Kullanıcı avatarı
raven

Mesaj flutedbezel » 22 Kas 2021, 18:32

Armani herkesin dediği gibi kıyaslanamaz bile, zevkiniz değişirse satmaya kalksanız satılması da zor,çok değer kaybı yaşarsınız. Longines marka prestiji olarak en iyisidir, bütçeniz dahilinde zaten çok özel bir mekanizma alamayacaksınız, günlük kullanım için quartz gayet makul bir seçenek olur. Ben kolunuza taktığınızda en özel hissettiğinizden yana tercih kullanmanızı tavsiye ederim:)
Kullanıcı avatarı
flutedbezel

Önceki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 71 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners