Hamilton Broadway Day Date mi Longines Conquest mi?

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Hamilton Broadway Day Date mi Longines Conquest mi?

Mesaj kirpi » 28 Eyl 2021, 23:40

Merhaba, şu iki saat hoşuma gidiyor, bu saatlerden birini alacak olsaydınız hangisini alırdınız?

Longines Conquest L3.777.4.58.6
Resim
Hamilton Broadway H43515135
Resim

İkisi de Swatch grubun saatleri, eta mekanizmaya sahipler, boyutları benziyor, fiyatları arasında da aşırı fark yok. İkisi de anladığım kadarıyla hem günlük kullanılabilecek kadar spor, takım elbiseyle giydiğinizde de sırıtmayacak kadar şık tarzda saatler.

Saatler konusunda aşırı bir bilgiye sahip olmadığım için artıları ve eksilerini biraz araştırdım, yanlış anlamadıysam şöyle yorumlanabilir;

Longines Conquest'in artıları:
Resim
Longines daha bilindik, daha üst seviyede bir marka Hamilton'a göre
Longines için daha kaliteli deniyor, yani malzeme kalitesi ve işçiliği daha iyi imiş
300 metre su geçirmezliğe sahip (boyumu geçen suya girmişliğim yok hayatımda :lol: Hamilton ise 50 metre)

Hamilton Broadway'in artıları:
Resim
Diğerinin fazla düz kadranına göre kadranı daha cezbedici (şahsi fikrim tabi)
Conquest'e göre daha az kaba saba bir model (Conquest'in lugları göze fazla batıyor sanki), rakamlar bile daha kibar, bu sebeple metal yerine siyah deri kayış takmak istenirse daha çok yakışacak gibi
Güç rezervi 80 saat (Conquest'in 64 saat, kurmalı olsa tamam da otomatik saatte o kadar fark yaratmaz herhalde)

Denemediğim için bilemeyeceğim ama benim gibi ince bilekli kişilerde Conquest kötü durur mu merak ediyorum, saat için kalın demişler bir de luglar arası mesafe fazla ama saatin 39, 41 ve 43 mm genişliğe sahip versiyonları var illa ki biri güzel durur herhalde. Hamilton Broadway'e saatçi vitrininde bile denk gelemedim ama daha zarif görünüyor, tarih bölümünü kadrandaki 3 yerine 6 olacak yere koymuşlar mesela ve haftanın günü de var, yakışmış. Alwaysfashion'da Conquest'in fiyatı şu anda 9 binin biraz üzerinde, Broadway ise 8 bin civarı. Kimisi Longines ile Hamilton kıyaslanmaz bile diyor, L888 mekanizma H30dan çok üstündür diyor ama markalar ve kaliteler arasında o kadar bir fark var mıdır bilemiyorum.

Neyse, fikirlere açığım sevgili forum üyeleri, herkese iyi forumlar dilerim.

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
kirpi

Re: Hamilton Broadway Day Date mi Longines Conquest mi?

Mesaj raven » 29 Eyl 2021, 00:04

Mekanizmalar arasında dedikleri kadar kalite ve üstünlük farkı olsa da bu farkın hissedileceğini sanmıyorum. Ben Hamilton tercih ederdim.
Düşünüyorum öyleyse varım, düşünemiyorum öyleyse malım!
Kullanıcı avatarı
raven

Mesaj hknmtn » 29 Eyl 2021, 00:39

Birisi Longines'in ilk basamağı. Diğeri Hamilton'un 2'nci basamağı bence. Ben Hamilton'un fiyatına göre çok kaliteli saatler yaptığını düşünüyorum. Gerçek anlamda Swiss Made saatlere giriş yapacaksak bence Longines daha uygun olur. Bu arada boyut olarak da Broadway 42mm. Yani Hydro Conquest'in 39mm olanı bence daha güzel olur.
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj ylmaz94 » 29 Eyl 2021, 01:36

Daha önce longines kullanmış biri olarak L888 mekanizmanin h30 a göre çok daha stabil kalibrasyonunun düzgün olduğunu söyleyebilirim bendeki longines gunluk 3 4 sn sapmayı hiç bir zaman geçmedi ve işçilik olarakda longines bir tık daha önde bence bilezik ve kasa olarak ama kadran olarak hamilton daha şık duruyor ancak ben olsam longines tercih ederdim.
Kullanıcı avatarı
ylmaz94

Mesaj eraslani » 29 Eyl 2021, 07:35

Hamilton broadway modeliyle ilgilenmiş ve incelemiştim,kasa ve malzeme kalitesi olarak şaşırtıcı derecede iyi olduğunu söyleyebilirim.Model ismini ünlü broadway caddesinden alıyor ve bu caddeye gönderme olarak kadranin ortasından bir yol geçiyor,deri kayışlı modellerde bu yol kayışta da devam ediyor,kayıtların renk ve dokuları muhteşem bu arada.Hamilton tercih edilirse bu detayın daha belirgin olduğu renkler ve mutlaka deri kayış olmalı derim.Ben yolun sarı olduğu bir rengi çok beğenmiş ve almak istemiştim ancak sadece pilli versiyonda vardı,.Pilli de olsa olur derseniz kadranlarinda 6 indeksi de yer aldığından çok daha hoş görünüyor bu arada..ResimResim

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj raven » 29 Eyl 2021, 10:32

eraslani yazdı:Hamilton broadway modeliyle ilgilenmiş ve incelemiştim,kasa ve malzeme kalitesi olarak şaşırtıcı derecede iyi olduğunu söyleyebilirim.Model ismini ünlü broadway caddesinden alıyor ve bu caddeye gönderme olarak kadranin ortasından bir yol geçiyor,deri kayışlı modellerde bu yol kayışta da devam ediyor,kayıtların renk ve dokuları muhteşem bu arada.Hamilton tercih edilirse bu detayın daha belirgin olduğu renkler ve mutlaka deri kayış olmalı derim.Ben yolun sarı olduğu bir rengi çok beğenmiş ve almak istemiştim ancak sadece pilli versiyonda vardı,.Pilli de olsa olur derseniz kadranlarinda 6 indeksi de yer aldığından çok daha hoş görünüyor bu arada..ResimResim

Bu model de güzelmiş. Tahrik edici. :D
Düşünüyorum öyleyse varım, düşünemiyorum öyleyse malım!
Kullanıcı avatarı
raven

Mesaj kirpi » 30 Eyl 2021, 10:33

eraslani yazdı:Hamilton broadway modeliyle ilgilenmiş ve incelemiştim,kasa ve malzeme kalitesi olarak şaşırtıcı derecede iyi olduğunu söyleyebilirim.Model ismini ünlü broadway caddesinden alıyor ve bu caddeye gönderme olarak kadranin ortasından bir yol geçiyor,deri kayışlı modellerde bu yol kayışta da devam ediyor,kayıtların renk ve dokuları muhteşem bu arada.Hamilton tercih edilirse bu detayın daha belirgin olduğu renkler ve mutlaka deri kayış olmalı derim.Ben yolun sarı olduğu bir rengi çok beğenmiş ve almak istemiştim ancak sadece pilli versiyonda vardı,.Pilli de olsa olur derseniz kadranlarinda 6 indeksi de yer aldığından çok daha hoş görünüyor bu arada..ResimResim

Quartz modelleri sanki daha bir albenili yapıyorlar değil mi, otomatik mekanizmalarda bu güzel kadranlar yok
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
kirpi

Mesaj copycat » 30 Eyl 2021, 13:20

Bu seride, benim diğer markaların neden yaptığını bir türlü anlayamadığım bir tercih de düzeltilmiş.

Malum otomatik saatler ortalama 3 gün kullanılmasa duruyor. Bu sebepten her seferinde tekrar ayarlamak gerektiğinden, tarih penceresinin yanındaki gün penceresi çoğu kişi tarafından avantaj değil tam tersi dezavantaj olarak görülüyor.

Quartz saatlerde durma sorunu olmadığı için gün penceresi güzel bir detay oluyor.

Bu durumda visodate gibi birçok seride, saat markaları otomatik versiyona gün fonksiyonu koyarken, quartz versiyona koymuyor.

Burada bana göre aklın yolu olacak şekilde otm.de kaldırıp, quartzı day date yapmışlar.
Resim
Kullanıcı avatarı
copycat

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 90 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners