Aynı fiyata garantili Mako2 mi, garantisiz Kamasu mu?

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Aynı fiyata garantili Mako2 mi, garantisiz Kamasu mu?

Mesaj MrFurkan » 25 Eyl 2021, 20:38

Merhaba değerli TSF kullanıcıları. İlk otomatik saatimi alma heyecanı ve 2500 liralık bütçe kısıtlaması ile yaklaşık iki haftadır saat araştırıyorum, araştırmalarım sonucunda aşağıda linklerini ve fiyatlarını paylaştığım iki seçenek arasında kaldım.
Bu seçeneklerden Mako 2 olanı Türkiye satışlı ve garantili bir şekilde alabiliyorum.Fakat daha iyi olan Kamasu modelini Amazon sitesinden Mako 2 ile aynı fiyata fakat yurt dışı satışlı aldığım için garantisiz alabiliyorum.

Sizlere sorum bu iki seçenekten hangisini seçmek daha mantıklı olur veya daha iyi bir öneriniz var mı ?

Orient Mako 2 (FAA02002D3) : https://www.aslansaat.com/orient-erkek-kol-saati-faa02002d3.html = 2700 TL

Orient Kamasu (RA-AA0002L19B) : https://www.amazon.com/Orient-Kamasu-Japanese-Automatic-Stainless-Steel/dp/B07QHNB9JS/ref=sr_1_1?dchild=1&keywords=orient%2Bkamasu%2Bblue&qid=1632639757&sr=8-1&th=1 305 Dolar= 2710 TL
En son MrFurkan tarafından 26 Eyl 2021, 10:16 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
MrFurkan

Re: Aynı fiyata garantili Mako2 mi, garantisiz Kamasu mu?

Mesaj vysaknc » 25 Eyl 2021, 21:05

viewtopic.php?f=202&t=36554#axzz77V5rFT8g
viewtopic.php?f=202&t=35021#axzz77V5rFT8g
İkinci el saat almayı düşünürseniz sıfır ayarında saatleri forumun 2.el bölümünde bulabilirsiniz, bir bakın isterseniz..
Hırs sebebi hasarettir..
Kullanıcı avatarı
vysaknc

Mesaj Eterna » 25 Eyl 2021, 21:37

Aslan saatin kendi sitesindeki fiyatı baz almayın. Distribütör her zaman mağazalardan pahalı satar. Orada 2700 ise piyasada daha ucuzdur. Hele İstanbul da iseniz Sirkeci tarafına gitmenizi şiddetle öneririm.
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj Mandos » 25 Eyl 2021, 22:18

Arap değilseniz Sirkeci’ye boşuna gitmeyin eski Sirkeci gibi değil en uygun fiyat malum sitelerde var. Ben olsam amazondan alırdım hiç bir sıkıntı yaşamazsınız ben yaşamadım şimdiye kadar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Mandos

Mesaj HknDrsn » 25 Eyl 2021, 23:56

Boşa Sirkeciye gitmeyin doymuşlar :D Kamosu alın geçin aralarındaki fark safir cam ama kamasu daha güzel bir saat diye düşünüyorum.
referans
http://forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=244&t=22863
Kullanıcı avatarı
HknDrsn

Mesaj hknmtn » 26 Eyl 2021, 00:43

Merhaba. İki saat arasında 1-2mm çap farkı ve safir cam var. Kamasu safir camlı ve biraz daha büyük. Amazon'un alt satıcı watchsaving'den ben daha önce bir saat aldım. Saat tamam orijinal ama belgelerini göndermediler. Gene böyle bir durum olabilir. Mümkünse bizzat Amazondan ya da başka bir alt satıcıdan bakın bence. Bir de paylaştığınız satıcıdan şu sebeple de almayın fiyata gümrük vergisi değil ve sadece kargoya neredeyse 85$ diyor. Bunlara dikkat edin. 85$ yaklaşık 800₺ para yapar. Uçak bileti mi alıyoruz. (: Sizin Kamasu bu satıcıdan alırsanız 3500'ü rahat geçer benden söylemesi.
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj HknDrsn » 26 Eyl 2021, 02:10

https://www.creationwatches.com/product ... 14871.html
gönderim ücretiyle 223 dolara geliyor tabi üstüne vergide var yanlış hesaplıyor olabilitim 360 TL civarı vergisi var.
referans
http://forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=244&t=22863
Kullanıcı avatarı
HknDrsn

Mesaj MrFurkan » 26 Eyl 2021, 10:26

hknmtn yazdı:Merhaba. İki saat arasında 1-2mm çap farkı ve safir cam var. Kamasu safir camlı ve biraz daha büyük. Amazon'un alt satıcı watchsaving'den ben daha önce bir saat aldım. Saat tamam orijinal ama belgelerini göndermediler. Gene böyle bir durum olabilir. Mümkünse bizzat Amazondan ya da başka bir alt satıcıdan bakın bence. Bir de paylaştığınız satıcıdan şu sebeple de almayın fiyata gümrük vergisi değil ve sadece kargoya neredeyse 85$ diyor. Bunlara dikkat edin. 85$ yaklaşık 800₺ para yapar. Uçak bileti mi alıyoruz. (: Sizin Kamasu bu satıcıdan alırsanız 3500'ü rahat geçer benden söylemesi.

Yorumunuz ve dikkatiniz için çok teşekkür ederim, kargolama bedelini görünce şaştım kaldım resmen..
Amazonda sürekli bir arayış içinde olunca dikkat edemedim sanırım. Amazonun kendisinin sattığı bir saat ile güncelledim linki sanırım bu sefer doğru oldu :D
Kullanıcı avatarı
MrFurkan

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 86 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners