Seiko 5 Sports vs Seiko Chronograph Tercih

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Seiko 5 Sports vs Seiko Chronograph Tercih

Mesaj Oktay06 » 16 Ağu 2021, 15:46

Merhaba aranıza yeni katılmış 25 yaşında bir kardeşinizim. Benim için önemli bir günümde(nişan hediyesi) bir saat alınacak diye saat seçmem istenildi. Sadece tiplerine bakarak seiko Chronograph ssb311p1 modelini beğendim. Füme oluşu, genel kolda gördüğüm grilerden farklı görünmesi çok hoşuma gitti. Ancak iyon kaplamadan dolayı soyulup can sıkar mı? Gümüş saatlerde rodaj ile çizik giderilebiliyormuş.Bu saatin bu parayı hak ediyor mu bilmiyorum. Akıllı saat vs tavsiye edenler oldu çokta güzel ama sanki 3-5 yıl sonra iş görmeyip kenara atacakmışım gibi hissediyorum o yüzden yıllar yıllar saklamak taşımak istediğim için es geçtim. Bu süreçte de saatleri araştırırken, beğendiğim modelin quartz olduğunu ve mekanik saatlerin ruhlu keyifli daha değerli hissedilen saatler olduğunu duyup Seiko 5 sports serisini gördüm. Görüntü olarak füme renkli daha detaylı model belki yaşımdan dolayı daha çok ilgimi çekiyor ama mekanik saatlerinde bu kadar sevilmesinin sebebini merak ediyorum doğrusu. Sizce hangisi tercih edilmeli sebepleriyle aktarırsanız bende bilgilenmiş olurum.Görüntü olarak da fotoğrafları ekleyeceğim şimdiden çok teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Oktay06

Re: Seiko 5 Sports vs Seiko Chronograph Tercih

Mesaj Oktay06 » 16 Ağu 2021, 19:10

Resim
Kullanıcı avatarı
Oktay06

Mesaj Oguzhanm » 16 Ağu 2021, 19:45

Öncelikle hoş geldiniz. Akıllı saatlerden nişan hediyesi olmaz. ssb311p1 modelinin aynı teknoloji kaplamasına sahip başka bir seikoyu uzun yıllar kullandım. Kolay çizilmiyor bence, ama çizildiği zaman polisajı imkansız. Uzun yıllar kullanabileceğiniz bir seiko 5 daha uygun bir nişan hediyesi olur.
Kullanıcı avatarı
Oguzhanm

Mesaj Oktay06 » 17 Ağu 2021, 13:55

Öncelikle çok teşekkür ederim, sizce seiko 5 ler içinde renklerde hangisini tercih etmeliyim fikriniz var mı? Srpd63k (koyu yeşil rose golf altın detaylı) ve Pepsi bezel olan srpd53k ilgimi çekti. Ne tavsiye edersiniz? Birde quartz olan modeli seçersem kaplama olayını gözetmeksizin pişman olur muyum? Parasını hak ediyorlar mı bu saatler?
Kullanıcı avatarı
Oktay06

Mesaj Oktay06 » 17 Ağu 2021, 14:30

Oguzhanm yazdı:Öncelikle hoş geldiniz. Akıllı saatlerden nişan hediyesi olmaz. ssb311p1 modelinin aynı teknoloji kaplamasına sahip başka bir seikoyu uzun yıllar kullandım. Kolay çizilmiyor bence, ama çizildiği zaman polisajı imkansız. Uzun yıllar kullanabileceğiniz bir seiko 5 daha uygun bir nişan hediyesi olur.

Birde şunu ekleyerek sormak isterim, çok saat edinip takmadan bekletmek istemiyorum onları, sayılı ama güzel birkaç saat yeterli olacaktır diye düşünüyorum, bu fiyatlara başka önereceğiniz saat var mıdır? İnvicta pagani desing ın çok güzel Rolex submariner benzeri saatleri var, safir cam, güzel polisajlı bilezikler vs. Acaba onlar daha mı mantıklı olur?
Kullanıcı avatarı
Oktay06

Mesaj timeluxury » 17 Ağu 2021, 18:16

Seiko srpd53k harika bir tercih olur :thumbup:
Kullanıcı avatarı
timeluxury

Mesaj Oktay06 » 20 Ağu 2021, 19:01

timeluxury yazdı:Seiko srpd53k harika bir tercih olur :thumbup:

Çok teşekkürler, bu arada sizce bu modelleri aldıktan sonra satmak istersek değer kaybı çok olur mu? Hangisi daha az değer kaybeder?
Kullanıcı avatarı
Oktay06

Mesaj traybeci » 20 Ağu 2021, 22:29

Otomatik seiko 5 diver alırsan 2. eli olur.
Yarı fiyatına satarsın ileride.
Pilli alırsan olmaz.

Nişan hediyesi olarak saat alacaksan satmanı tavsiye etmem nacizane...

POT-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
traybeci

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 81 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners