Swatch en cage - ETA Mekanizma

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Swatch en cage - ETA Mekanizma

Mesaj diverdeniz » 30 Tem 2021, 15:20

Herkese merhaba,
Forumdaki ilk yazımı bir saat hakkında bilgi almak için yazıyorum. Kısa zaman içinde mekanik saatlere bir ilgim oluştu ve bir mekanik saat edinmek istedim. Ancak bu mecra bir derya deniz. Araştırmalarımda özellikle kıyıda köşede bir şey kalmaması için çaba sarfederim ee söz konusu saat olunca daha bir dikkatli davranmak istiyorum. Bütçemi 2000 TL ile kısıtladım ve aramalarım sonucunda gözüme hitap eden, bence şık gözüken bir saat buldum; SWATCH ORANGE EN CAGE, referans numarası: SY23S406G.
Aklıma takılan bir soru ise otomatik saat dünyasına giriş için kullanacağım bu saat doğru seçim mi? Saat mekanizma üreticilerinin seçkinliği hakkında az çok bilgiye sahibim. Bu saat ETA SW-SY23 isimli mekanizmayı kullanıyor. Sizce nasıl bir mekanizma, ETA hakkında çok bakım gerektiriyor vb. söylentiler duydum ancak altını doldurabilen olmadı. Bu konuda beni aydınlatabilirseniz sevinirim. :?:
Kullanıcı avatarı
diverdeniz

Re: Swatch en cage - ETA Mekanizma

Mesaj danGerfuLL » 30 Tem 2021, 20:29

Swatch için 2000 TL fazla gibi.

Onun dışında saatin arka kapağını açıp kurcalamazsaniz, kendi tecrübeme dayanarak en az 5 sene bakım ihtiyaci oluşmaz.

2000 TL bandında bir saat almak istiyorsanız, tavsiye talebinde de bulunmamış siniz; ancak ben yine de Seiko tavsiye ederim. Yeni Seiko 5ler(4 yönünde tepe olanlar) 2000 bandında bulunabiliyor.

M2007J20CG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
danGerfuLL

Mesaj diverdeniz » 31 Tem 2021, 00:18

Estağfirullah görüşleriniz tabii ki de önemli, araştırmamı biraz irdelemem sonucunda Swatch'dan soğudum diyebilirim. İsminin çıkış noktası olan ''Second Watch'' tabiri tam yerinde olmuş bu marka için. Swiss ibaresinin albenisine kapıldım sanırım. :lol:
Şuan epeydir radarımda olan bir model var Seiko Snxs79 ancak piyasada snxs79j1 ve snxs79k modelleri var bunların arasında bir fark bulamadım. Sanırım üretim bölgelerine veya ihracat bölgelerine göre harfler eklenip çıkarılıyor.
Bu gidişle bende bir çok saat tutkununun başladığı gibi Seiko 5lerle başlayacak gibi duruyorum... :champ: :champ:
Kullanıcı avatarı
diverdeniz

Mesaj danGerfuLL » 31 Tem 2021, 10:48

J Japon üretimi, K diğer fabrikalarda üretim yapılan modeller için kullanılıyor. Bildiğim kadariyla Malezya'daki fabrika ve Japonya hariç K kodlu çıkıyor saatler.

Seiko 5 derken, düz modeller değil bezelli modellerden bahsediyordum.

Fiyat araştırması yapmanızı tavsiye ederim. Model bazında bu modeller diye fotoğraf ekliyorum.Resim

M2007J20CG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
danGerfuLL

Mesaj diverdeniz » 31 Tem 2021, 13:39

Diver saatlere özel bir ilgim var zaten ancak silikon kayış istemiyorum metal bilezik olunca da bütçemi aşıyor, ileriki bir basamak olarak kalsın şimdilik :lol: ilginize teşekkür ederim :)
Kullanıcı avatarı
diverdeniz

Mesaj kbtrgt » 01 Ağu 2021, 11:20

Bende swatch orange en cage isimli saate bu aralar bakındım 3-4 tane otomatik swatch kullandım ancak şimdiye kadar en beğendiğim bu model oldu almayı düşünüyorum, bu fiyatlara bu tarz günlük spor çelik saat düşünüldüğünde gayet güzel alınabilir bir ürün

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
kbtrgt

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Majestic-12 [Bot] ve 32 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners