5 ila 6 bin civarı otomatik saat

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

5 ila 6 bin civarı otomatik saat

Mesaj kirpi » 05 Tem 2021, 02:07

Merhaba, bu civarda otomatik saatlere bakınıyorum, tarz olarak ne çok spor ne çok dress olsun istiyorum, bu aralıkta en uygun marka Tissot gibi görünüyor, prs 516 modelleri fazla spor, daha önce Tissot Le Locle saatler hoşuma gidiyordu ama şimdi onlar da fazla ciddi duruyormuş gibi geliyor, Tissot Tradition Open Heart modeller daha cazip gelmeye başladı. Visodate öneriyorlar ama o da bana fazla düz, ruhsuz bir saatmiş gibi geliyor, başka marka modeller için tavsiye alabilirim, bu arada fiyatlar bir anda artmış sanki, 1-2 sene önce daha insaflı fiyatlara satılıyordu bu Tissot modelleri, bu para sizce verilir mi bu saatlere yoksa 2. el mi kovalamalıyım
Kullanıcı avatarı
kirpi

Re: 5 ila 6 bin civarı otomatik saat

Mesaj snn1997 » 05 Tem 2021, 17:20

Merhaba, bahsettiğiniz fiyat aralığında Tissot prx otomatik modeli çok güzel bir tercih olur daha canlı göremesem de incelediğim videolar ve Quartz versiyonunu esas alarak önerebilirim. Yepyeni bir saat..
Kullanıcı avatarı
snn1997

Mesaj HknDrsn » 05 Tem 2021, 23:05

2. el hamilton kovalayın bu fiyatlara sıfır saat almak pek mantıklı durmuyor.
referans
http://forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=244&t=22863
Kullanıcı avatarı
HknDrsn

Mesaj tfırtına » 06 Tem 2021, 10:41

Tissot Gentleman , Hamilton Khaki Field yada Seiko Presage modellerine bakmanızı öneririm. Tissot Gentleman tam aradığınız saat olabilir

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
tfırtına

Mesaj kirpi » 07 Tem 2021, 23:49

Konyalısaatte inceleme fırsatı buldum, gerçekten tüm Tissot saatler çok güzel, anladığım kadarıyla da hepsi aynı makineyi (Powermatic 80) kullanıyorlar, Le Locle, Visodate, Tradition Open Heart, Gentleman ve hatta Seastarlar, hepsi pek güzel. Hamilton Khaki hiç gözüme hoş gelmeyen bir saat (türü ne oluyor bilmiyorum, pilot saati mi oluyor neyse) ama Hamilton Jazzmaster'ın da open heart bir modeli varmış, bu Tissot'lardan bir tık daha pahalı bir saat ama değer herhalde, biraz daha düşüneyim diyorum.
Kullanıcı avatarı
kirpi

Mesaj kirpi » 08 Tem 2021, 20:37

Flood yapar gibi oldum kusura bakmayın :D

Tissot Gentleman'ları tekrar inceledim de bu sefer onlar çok güzel göründü. Yalnız şöyle bir şey var, saat tipleri hakkında çok bilgim yok, forumu biraz daha okudum, dress watch denen şey günlük kıyafetle, atıyorum işe giderken giydiğim şort+tshirt spor ayakkabı kombiniyle kullanılamıyor anladığım kadarıyla.

Visodate, Le Locle ve Tradition Open Heart modelleri dress watch kategorisinde diye anladım, o zaman ben bunları gündelik hayatta kullanırsam sırıtacak değil mi? Yani ben deri kayışlı bir Tissot Tradition veya Hamilton Jazzmaster open heartı her kıyafetle kullanamıyorum, günlük takamıyorum galiba. Tissot Gentleman ise metal kayış ile hem istersem günlük kıyafetle hem istersem takım elbise ile kullansam kimseler bişeycik diyemiyor. Saat tipleri konusunda çok bilgim yok bir saate bakar bakmaz (örneğin Visodate) bu dress watch, bu diver watch falan diyebiliyor muyuz, bu konuda bir kaynak var mı inceleyebileceğim, forumda ya da forum dışında.
Kullanıcı avatarı
kirpi

Mesaj justaguy » 08 Tem 2021, 20:59

Hocam gentleman benim de çok beğendiğim bir saat. Her kıyafete gider diye düşünüyorum.

Eğer her kıyafete gidecek bir saat düşünüyorsanız 40-42 mm civarı diver’lara da bakabilirsiniz. Benim gözümde her kıyafete gidecek saat türü bu tarz çok büyük olmayan diver’lardır.
Kullanıcı avatarı
justaguy

Mesaj kinghirt » 04 Ağu 2021, 16:25

O fiyat aralığında benimde favorim kesinlikle Tissot Gentleman bir şekilde saat her türlü kıyafete uyum sağlıyor. :thumbup:
Kullanıcı avatarı
kinghirt

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 79 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners