Oris Aquis 41.5mm Yeşil vs Sinn 104 St Sa I

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Oris Aquis 41.5mm Yeşil vs Sinn 104 St Sa I

Mesaj stovetopEMU5 » 01 Tem 2021, 10:39

Herkese merhaba,

Daha önce hiç 1000 Euro bandının üstüne çıkmamış birisi olarak bu segmentte ilk saatimi almaya karar verdim. Sanırım bu fiyat bandında bulunan sıfır/2.el bütün saatlere baktım ve en son sıfır Oris Aquis 41.5mm yeşil ve Sinn 104 St Sa I arasında kaldım.

Oris, TSF butikten alındığı durumda 1.527 CHF yani 1.392 Euro'ya denk geliyor.

Sinn, kendi sitesinden aldığım durumda fine link bilezik ile birlikte 1294 Euro + 50 Euro kargo + 232 Euro gümrük ile 1.576 Euro'ya denk geliyor.

Bu hafta sonu Oris'i bir mağazada deneyeceğim; ancak Sinn'i deneyebileceğim hiçbir mağaza yok maalesef Frankfurt'a gitmeden.

Yeşil diver İsviçreli Oris ile siyah flieger Alman Sinn elma ve armut gibi biliyorum; ancak bu iki saati deneyimlemiş olanlar varsa fikirlerinizi almak isterim.

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
stovetopEMU5

Re: Oris Aquis 41.5mm Yeşil vs Sinn 104 St Sa I

Mesaj justaguy » 01 Tem 2021, 16:33

Yeşil Oris hep aklımda olan bir saat ama hiç fırsat olmadı. Benim tercihim oris olurdu. Her durumda şimdiden hayırlı olsun :champ:
Kullanıcı avatarı
justaguy

Mesaj copycat » 01 Tem 2021, 17:15

İki alışveriş arasında, Oris'in Türkiye'den gelecek olmasını da faktör olarak düşünmek lazım.

CPH2113 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj Althor » 01 Tem 2021, 17:57

Sinn benim cok begendigim bir marka. Saat elinize ulasip gerekli belgeleri gonderdikten sonra vergi geri odemesi de alabilirsiniz diye biliyorum, onu da hesaba katmakta fayda var.

Sinn 104 cok ikonik, keyifle kullanilacak bir model. Ulkemizde cok az denk dusen bir model olmasi da onu degerli kilacaktir diye dusunuyorum. Aquis daha guvenli bir secim olsa da ben bu karsilastirmada sinn derim. Hangisini secerseniz simdiden hayirli olsun
Kullanıcı avatarı
Althor

Mesaj oxygene » 01 Tem 2021, 22:51

Bi yanlışınız var galiba. 50 euro avrupa birliği ülkeleri için kargo ücreti. Diğer ülkeler için 120 euro alıyorlar. Sırf bu saçma sapan kargo ücreti için bile Sinn markasını tercih etmem. 5 ay önce Christopher Ward marka saat aldım. İngiltere'den DHL ile ücretsiz 3 günde bana ulaştırdılar. Ardından kordon sipariş ettim. Aynı şekilde ücretsiz DHL ile gönderdiler. Sinn 120 euro karşılığı nasıl bi kargo yapıyor merak ediyorum. Özel kuryeyle mi gönderiyorlar acaba?
Kullanıcı avatarı
oxygene

Mesaj copycat » 02 Tem 2021, 23:11

oxygene yazdı:Bi yanlışınız var galiba. 50 euro avrupa birliği ülkeleri için kargo ücreti. Diğer ülkeler için 120 euro alıyorlar. Sırf bu saçma sapan kargo ücreti için bile Sinn markasını tercih etmem. 5 ay önce Christopher Ward marka saat aldım. İngiltere'den DHL ile ücretsiz 3 günde bana ulaştırdılar. Ardından kordon sipariş ettim. Aynı şekilde ücretsiz DHL ile gönderdiler. Sinn 120 euro karşılığı nasıl bi kargo yapıyor merak ediyorum. Özel kuryeyle mi gönderiyorlar acaba?
Bizzat aşağıdaki arkadaş getiriyor.Resim

CPH2113 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj görkemk » 03 Tem 2021, 00:26

açık ara farkla sinn
Kullanıcı avatarı
görkemk

Mesaj Baran » 03 Tem 2021, 09:12

Birkaç ay Sinn U1 kullandım,forumdan sevdiğim saat zevkine güvendiğim bir abimden almıştım o yüzden alım aşamasını teslimatını bilmiyorum ama kendine has bir tasarıma sahip malzeme olarakta özellikle benim gibi ağır saat seven biri için oldukca güzel bir deneyimdi.Oris ise,kısa sayılmayacak saat serüvenimde sık sık koleksiyonde kendine yer bulan,oldukça sevdiğim bir marka.Doğrusu Orisi marka olarak sevsemde Aquis serisi dışındaki modellerini beğenmiyorum.Aquis ve Pro diver serileri kesinlikle kendi segmentinin üstündeki saatlerle cok kolay baş edebilecek kalitede ve işçilikte.Bilezik ve rubber kayış seceneklerinin bolluğu işi zevkli hale getiriyor.Yaklaşık 6-7 Oris kullandım bu zamana kadar en sonda Aquis Relief aldım 1 aydır 3 Rolex 2 Gshock kutuda bekliyor 7/24 Oris kullanıyorum.Kendine has lug tasarımı ve piyasada Submariner taklidi dizaynları ile o kadar cok saat varki,Oris gercekten hiçbirine benzemiyor özellikle oris logolu rubber kayışları ile.Turkiyede satılması,gidip deneyebilme imkanıda bence ilk kez alacaklar için büyük avantaj.Kolay servisi ve düşük maliyetli parça avantajıyla üstüne TSF ye özel fiyatlar ile bence Oris kesinlikle Sinn den cok daha akıllıca olur.Şimdiden hayırlı olsun.
Kullanıcı avatarı
Baran

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 102 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners