oris big crown bronz vs longines heritage diver bronz

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Mesaj Mmt89 » 29 May 2021, 01:56

herkeze merhaba bu aralar yeni bir saat arayisindayim bu iki saat arasinda kaldim siz olsaniz hangisini secerdiniz? bronz kasa yesil kadran farkli onerilerede acigim diver ,pilot,dress fark etmez cevaplariniz icin simdiden tesekkurler

Resim
Resim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Mmt89

Mesaj Mmt89 » 29 May 2021, 15:40

ilaveten rado captain cook bronz
Resim

Kullanıcı avatarı
Mmt89

Re: oris big crown bronz vs longines heritage diver bronz

Mesaj Umutt » 29 May 2021, 16:42

Paylaştığınız Oris in halihazırda kullanıcısıyım, bu saati iki kez satıp üçüncüye tekrar aldım. Bence bu model cidden çok özel bir model.. Tarihçesi, proporsiyonu, tasarımının özgünlüğü ve kadrandaki yesilin tonuyla benim için bulunduğu fiyat aralığında halen rakipsiz konumda.

Buna karşılık Longines in yeni bronz lld si de çok iddiali bir rakip ve bence estetik olarak gerçekten çok başarılı.. Tarihçi ve tasarım dili ile ilgili yukarıda Oris için yazdıklarımın tamamı ve belki de fazlası bu model için de geçerli. Longines in kadraninda , kenardan merkeze doğru siyahtan yeşile gelen çok özel bir tonlama kullanılmış, ayrıca kullanılan bronz alasiminda, bakırın yoğunluğu kasadaki rose gold vurguyu arttırıyor.

Rado Captain Cook serisine genel olarak alışamadım Ben , ayrıca bu modelin yeşil tonunu beğenmiyorum.

Özetle Oris ve Longines in her ikisi de çok güçlü ve fiyatlarının karşılığını veren modeller.. Şahsen estetik olarak Lld yi, proporsiyon olarak orisi bir tık ön planda buluyorum. Her iki model de eta mekanizma kullanıyor. İki modelin fiyatı arasında 500 dolarlık bir fark var , bence eğer koleksiyondaki tek diver ya da üst segment saat olacaksa Longines Legend diver tercih edilmeli , eğer kalabalik sayılabilecek bir koleksiyonunuz var ve diver kontenjanınız doluysa o zaman Oris daha mantıklı olur.
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj Mmt89 » 30 May 2021, 23:43

Umutt yazdı:Paylaştığınız Oris in halihazırda kullanıcısıyım, bu saati iki kez satıp üçüncüye tekrar aldım. Bence bu model cidden çok özel bir model.. Tarihçesi, proporsiyonu, tasarımının özgünlüğü ve kadrandaki yesilin tonuyla benim için bulunduğu fiyat aralığında halen rakipsiz konumda.

Buna karşılık Longines in yeni bronz lld si de çok iddiali bir rakip ve bence estetik olarak gerçekten çok başarılı.. Tarihçi ve tasarım dili ile ilgili yukarıda Oris için yazdıklarımın tamamı ve belki de fazlası bu model için de geçerli. Longines in kadraninda , kenardan merkeze doğru siyahtan yeşile gelen çok özel bir tonlama kullanılmış, ayrıca kullanılan bronz alasiminda, bakırın yoğunluğu kasadaki rose gold vurguyu arttırıyor.

Rado Captain Cook serisine genel olarak alışamadım Ben , ayrıca bu modelin yeşil tonunu beğenmiyorum.

Özetle Oris ve Longines in her ikisi de çok güçlü ve fiyatlarının karşılığını veren modeller.. Şahsen estetik olarak Lld yi, proporsiyon olarak orisi bir tık ön planda buluyorum. Her iki model de eta mekanizma kullanıyor. İki modelin fiyatı arasında 500 dolarlık bir fark var , bence eğer koleksiyondaki tek diver ya da üst segment saat olacaksa Longines Legend diver tercih edilmeli , eğer kalabalik sayılabilecek bir koleksiyonunuz var ve diver kontenjanınız doluysa o zaman Oris daha mantıklı olur.
merhaba yorumlariniz ve tavsiyeniz icin tesekkur ederim benimde aslinda 1. tercihim oris 2. longines ikisi arasinda kaldim canli gorup ikisinide kola takinca netlesecek kafamda

Kullanıcı avatarı
Mmt89

Mesaj görkemk » 01 Haz 2021, 12:38

longines daha kaliteli her anlamda ama stiller ve fiyatlar arasında fark var
Kullanıcı avatarı
görkemk

Mesaj mbs1905 » 09 Haz 2021, 10:20

Longines'i daha çok sevmeme rağmen bu iki model arasında Oris bence daha güzel.
Burak
Kullanıcı avatarı
mbs1905

Mesaj evrenrt » 09 Haz 2021, 22:25

Teknik özelliklerini bilmiyorum, sırf estetik olarak bakınca Oris daha güzel gözüküyor. Ama Longines’in kordonu daha şık duruyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
evrenrt

Mesaj ylmaz94 » 10 Haz 2021, 13:55

Bence de oris çok daha klas duruyor.
Kullanıcı avatarı
ylmaz94

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 165 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners