Saat Çeşitliliği için tavsiye

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Mesaj guler81 » 15 May 2021, 17:35

İyi günler,
Uzun süredir saatlere merakım vardı ama hem maddiyat hem yogunluktan dolayı bu merakıma pek gerekli özeni gösteremedim, aldığım saatler genelde ucuz quartz saatlerdi çok keyif aldığımı söyleyemem.
Şimdi amacım kaliteli saatlerden küçük çaplı bir koleksiyon yapmak ve zamanla bu koleksiyonu kendi zevkime göre güncellemek.
Bu sebeple sizlerin tavsiyeleri benim için önemli, yenileme zamanında beni sıkıntıya sokmadan takas yada satabileceğim markalar olması tercih sebebi tabi karsıma çıkan saatlerde gönül bağı kurup değiştirmeye gönlüm el vermeyeceklerde olacaktır.
25.000 tl ye kadar olan saatlere bütçe ayırabilirim hali hazırda hoşuma giden iki adet RADO modeliyle başlamış bulunmaktayim bu zevkime
Şimdiden hepinize teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
guler81

Re: Saat Çeşitliliği için tavsiye

Mesaj monopusher » 15 May 2021, 19:43

Hayırlı olsun seiko maurice lacroix longines ile devam etmeni tavsiye ederim hamilton eterna eklenebilir

Rado iyi kasa yapıyor

SM-G960F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
the difference is to be sharper than anyone else.
Kullanıcı avatarı
monopusher

Mesaj guler81 » 15 May 2021, 20:19

Tesekkurler su saati gozume kestirdim tavsiye edermisiniz ayrica aldigim saatlerin kismetse onumuzdeki hafta acilislarini paylasirim

Resim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
En son guler81 tarafından 15 May 2021, 22:44 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
guler81

Mesaj Icarnaceast » 15 May 2021, 22:22

guler81 yazdı:Tesekkurler su saati gozume kestirdim tavsiye edermisinjz ayrica aldigim saatlerin kismetse onumuzdeki kafta acilislarini paylasirim

Resim

Hamilton dört dörtlük markadır. Khaki vs. modelleri peynir ekmek gibi gider. Skeleton bir saati satmak, normal kadrana göre bi tık daha zor. Siz saati beğendiyseniz hayırlı olsun demek düşer. Elbette daha bilgili üstadlar yorumlarını paylaşacaktır.
Kullanıcı avatarı
Icarnaceast

Mesaj guler81 » 16 May 2021, 20:46

Icarnaceast yazdı:
guler81 yazdı:Tesekkurler su saati gozume kestirdim tavsiye edermisinjz ayrica aldigim saatlerin kismetse onumuzdeki kafta acilislarini paylasirim

Resim

Hamilton dört dörtlük markadır. Khaki vs. modelleri peynir ekmek gibi gider. Skeleton bir saati satmak, normal kadrana göre bi tık daha zor. Siz saati beğendiyseniz hayırlı olsun demek düşer. Elbette daha bilgili üstadlar yorumlarını paylaşacaktır.
Tesekkur ederim suan arastiriyorum longines ve hamiltonu yalniz bu forum pek hareketli degil sanirim yazan yok baska bir forum yada kaynak varmidir önereceginiz bana

Kullanıcı avatarı
guler81

Mesaj vysaknc » 16 May 2021, 21:20

Forum da oldukça zengin bir içeriğe sahip farklı konu ve kategoride birçok başlık bulunmakta , saat merakı olanlar için oldukça değerli bilgileri barındırmaktadır,ama zaman ayırıp okumak gerekli..

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hırs sebebi hasarettir..
Kullanıcı avatarı
vysaknc

Mesaj Althor » 16 May 2021, 23:47

Bütçeniz dışında birkaç bilgi daha verebilirseniz daha sağlıklı yorumlar gelebilir. Ceket-gömlek mi giyersiniz, spor mu tercih edersiniz, bilek kalınlığınız nedir, küçük saatlerden mi hoşlanırsınız büyük saatlerden mi, çelik bilezik mi deri kayış mı, kaç saatlik bir koleksiyon yapma niyetiniz var, sıfır mı bakıyorsunuz yoksa ikinci el de düşünür müsünüz, özel tercih ettiğiniz veya etmediğiniz bir kadran rengi var mı….

Vermediğiniz o kadar fazla detay var ki…

Sonsuz saat markası ve modeli varken bunları elemek için biraz sizin yardımcı olmanız lazım. En basitinden o beğendiğiniz 2 rado modelini eklemiş olsanız bile faydası olurdu.

Size önerim forumdaki ikinci el başlığını bir incelemeniz, en azından buradaki insanlar neler almış neler satmış kaça satmış, bu saat ikinci elde kaça gidiyormuş gibi konularda fikir sahibi olursunuz.

Sizin beğenmiş olduğunuz hamilton özelinde birkaç bir şey demem gerekirse; hamilton köklü güvenilir bir firmadır, çok değerli ve popüler saatleri vardır. Forumun ikinci el başlığına bakarsanız son 1 yılda el değiştiren herhalde 7-8 khaki field vardır. Ne kadar popüler olduğunu buradan anlayabilirsiniz. Sizin beğenmiş olduğunuz skeleton tip saatler genellikle biraz heves saatleri oluyor, kadran tipi dolayısıyla başta ilgi çekici olmakla beraber kısa sürede sıkılınabilecek bir model bence. Hobiye başlarken benim de çok ilgimi çekiyordu fakat şu an çok az bu tip saat beğeniyorum (bkz: zenith defy).

Bu kadar yazdınız ama bir saat öneriniz olmadı derseniz maalesef saat öneremeyeceğim bilgi yokluğundan ötürü. Ancak marka önerebilirim.

Oris: Forumda çok popülerdir, aquis ve 65 serisi diver saatleri çok başarılıdır. Aquis modern diver, 65 serisi vintage reissue iştahınızı doldurabilir. Big Crown Pointerdate serisi de çok hoş pilot saatler barındırır. Tsf shop üzerinden ciddi indirim ile alabilirsiniz, ikinci el olarak da sık düşer.

Longines: Segmentinde en etkileyici tarihe sahip marka bence budur. Ben şahsen heritage serisini daha çok beğeniyorum, hydro/conquest’ler de sıkça kullanılan saatler ama. Eger vintage tarzda saatlerden hoslaniyorsaniz heritage serisine kesinlikle bakin. Yine bir forum favorisi: legend diver. Gecenlerde mavi kadranlisi da cikti.

Tag: harika tarih, genelde hak ettiginden pahali etiket fiyatlari. Eski aquaracerlar bence daha guzeldi, guzel bir fiyattan bulunursa tatmin edici bir alim olabilir. Kismen yeni autavia’lari da cok begeniyorum.

Seiko: giris seviyesi saatleri de var, isvicrelileri sollayan saatleri de var. Asiri genis bir kataloga sahip. Diverlari canavar gibi, presage kadranlari cok hos, alpinistler de gunluk kullanim icin harika

Nomos: Genc bir firma olmasina ragmen inhouse mekanizmalari ile cok etkileyici isler yapan bir alman marka. Dress bir saat istiyorsaniz ve sadelikten hoslaniyorsaniz kesinlikle incelemeniz gerekiyor.

Hamilton: yukarida yazmistim zaten. Dress, field, diver pek cok tatmin edici modeli var. Ben field saatlerini daha cok begeniyorum.

Tissot: yine koklu bir firma. Ben heritage modellerini daha cok begeniyorum. Yeni cikan prx serisi inanilmaz populer oldu, simdi otomatik versiyonu da geldi.

Butce arttigi takdirde Omega, Breitling, Tudor, Iwc, Zenith, Grand Seiko kesinlikle incelemeniz gereken markalar.

Acikcasi aklima geldigi gibi yazdim, biraz plansiz bir yazi oldu muhakkak unuttugum pek cok sey vardir. Umarim faydasi olur.
Kullanıcı avatarı
Althor

Mesaj guler81 » 17 May 2021, 17:17

Althor yazdı:Bütçeniz dışında birkaç bilgi daha verebilirseniz daha sağlıklı yorumlar gelebilir. Ceket-gömlek mi giyersiniz, spor mu tercih edersiniz, bilek kalınlığınız nedir, küçük saatlerden mi hoşlanırsınız büyük saatlerden mi, çelik bilezik mi deri kayış mı, kaç saatlik bir koleksiyon yapma niyetiniz var, sıfır mı bakıyorsunuz yoksa ikinci el de düşünür müsünüz, özel tercih ettiğiniz veya etmediğiniz bir kadran rengi var mı….

Vermediğiniz o kadar fazla detay var ki…

Sonsuz saat markası ve modeli varken bunları elemek için biraz sizin yardımcı olmanız lazım. En basitinden o beğendiğiniz 2 rado modelini eklemiş olsanız bile faydası olurdu.

Size önerim forumdaki ikinci el başlığını bir incelemeniz, en azından buradaki insanlar neler almış neler satmış kaça satmış, bu saat ikinci elde kaça gidiyormuş gibi konularda fikir sahibi olursunuz.

Sizin beğenmiş olduğunuz hamilton özelinde birkaç bir şey demem gerekirse; hamilton köklü güvenilir bir firmadır, çok değerli ve popüler saatleri vardır. Forumun ikinci el başlığına bakarsanız son 1 yılda el değiştiren herhalde 7-8 khaki field vardır. Ne kadar popüler olduğunu buradan anlayabilirsiniz. Sizin beğenmiş olduğunuz skeleton tip saatler genellikle biraz heves saatleri oluyor, kadran tipi dolayısıyla başta ilgi çekici olmakla beraber kısa sürede sıkılınabilecek bir model bence. Hobiye başlarken benim de çok ilgimi çekiyordu fakat şu an çok az bu tip saat beğeniyorum (bkz: zenith defy).

Bu kadar yazdınız ama bir saat öneriniz olmadı derseniz maalesef saat öneremeyeceğim bilgi yokluğundan ötürü. Ancak marka önerebilirim.

Oris: Forumda çok popülerdir, aquis ve 65 serisi diver saatleri çok başarılıdır. Aquis modern diver, 65 serisi vintage reissue iştahınızı doldurabilir. Big Crown Pointerdate serisi de çok hoş pilot saatler barındırır. Tsf shop üzerinden ciddi indirim ile alabilirsiniz, ikinci el olarak da sık düşer.

Longines: Segmentinde en etkileyici tarihe sahip marka bence budur. Ben şahsen heritage serisini daha çok beğeniyorum, hydro/conquest’ler de sıkça kullanılan saatler ama. Eger vintage tarzda saatlerden hoslaniyorsaniz heritage serisine kesinlikle bakin. Yine bir forum favorisi: legend diver. Gecenlerde mavi kadranlisi da cikti.

Tag: harika tarih, genelde hak ettiginden pahali etiket fiyatlari. Eski aquaracerlar bence daha guzeldi, guzel bir fiyattan bulunursa tatmin edici bir alim olabilir. Kismen yeni autavia’lari da cok begeniyorum.

Seiko: giris seviyesi saatleri de var, isvicrelileri sollayan saatleri de var. Asiri genis bir kataloga sahip. Diverlari canavar gibi, presage kadranlari cok hos, alpinistler de gunluk kullanim icin harika

Nomos: Genc bir firma olmasina ragmen inhouse mekanizmalari ile cok etkileyici isler yapan bir alman marka. Dress bir saat istiyorsaniz ve sadelikten hoslaniyorsaniz kesinlikle incelemeniz gerekiyor.

Hamilton: yukarida yazmistim zaten. Dress, field, diver pek cok tatmin edici modeli var. Ben field saatlerini daha cok begeniyorum.

Tissot: yine koklu bir firma. Ben heritage modellerini daha cok begeniyorum. Yeni cikan prx serisi inanilmaz populer oldu, simdi otomatik versiyonu da geldi.

Butce arttigi takdirde Omega, Breitling, Tudor, Iwc, Zenith, Grand Seiko kesinlikle incelemeniz gereken markalar.

Acikcasi aklima geldigi gibi yazdim, biraz plansiz bir yazi oldu muhakkak unuttugum pek cok sey vardir. Umarim faydasi olur.
Bu cok tesekkur ederim
Musait bir zamanda tüm detayları yazacağım..

Kullanıcı avatarı
guler81

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 59 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners