TSF ├ťyelerine ├ľzel ─░ndirimli Sat─▒l─▒k Oris Modellerini ─░ncelemek ─░├žin T─▒klay─▒n─▒z

Saat ├çe┼čitlili─či i├žin tavsiye

Hakk─▒nda Bilgi Almak ─░stedi─činiz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, Saat Dan─▒┼čma Platforumu B├Âl├╝m├╝nde Yeni Saatinizle ─░lgili B├╝t├že ve Marka/Model Bazl─▒ Tavsiye ve Kullan─▒c─▒ Tecr├╝besi Talebinde Bulunabilirsiniz. D├╝┼č├╝n├╝len Kriterlerin Detayl─▒ Olarak Belirtilmesi ├ťyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmas─▒n─▒ ve Tecr├╝belerini Payla┼čmalar─▒n─▒ Sa─člayacakt─▒r. L├╝tfen A├žt─▒─č─▒n─▒z Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir ┼×eklinde Yazmay─▒n─▒z. Sorulan Saatin Model Foto─čraf─▒, ├ľzellikleri ve ├ľncelikle Kendi Yorumlar─▒n─▒z─▒ Ekleyerek Sorunuz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Mesaj guler81 » 15 May 2021, 17:35

─░yi g├╝nler,
Uzun s├╝redir saatlere merak─▒m vard─▒ ama hem maddiyat hem yogunluktan dolay─▒ bu merak─▒ma pek gerekli ├Âzeni g├Âsteremedim, ald─▒─č─▒m saatler genelde ucuz quartz saatlerdi ├žok keyif ald─▒─č─▒m─▒ s├Âyleyemem.
┼×imdi amac─▒m kaliteli saatlerden k├╝├ž├╝k ├žapl─▒ bir koleksiyon yapmak ve zamanla bu koleksiyonu kendi zevkime g├Âre g├╝ncellemek.
Bu sebeple sizlerin tavsiyeleri benim i├žin ├Ânemli, yenileme zaman─▒nda beni s─▒k─▒nt─▒ya sokmadan takas yada satabilece─čim markalar olmas─▒ tercih sebebi tabi kars─▒ma ├ž─▒kan saatlerde g├Ân├╝l ba─č─▒ kurup de─či┼čtirmeye g├Ânl├╝m el vermeyeceklerde olacakt─▒r.
25.000 tl ye kadar olan saatlere b├╝t├že ay─▒rabilirim hali haz─▒rda ho┼čuma giden iki adet RADO modeliyle ba┼člam─▒┼č bulunmaktayim bu zevkime
┼×imdiden hepinize te┼čekk├╝rler.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
guler81

Kay─▒t: 13 May 2021, 21:20

Re: Saat ├çe┼čitlili─či i├žin tavsiye

Mesaj monopusher » 15 May 2021, 19:43

Hay─▒rl─▒ olsun seiko maurice lacroix longines ile devam etmeni tavsiye ederim hamilton eterna eklenebilir

Rado iyi kasa yap─▒yor

SM-G960F cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
the difference is to be sharper than anyone else.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
monopusher

Kay─▒t: 05 Oca 2019, 21:36

Mesaj guler81 » 15 May 2021, 20:19

Tesekkurler su saati gozume kestirdim tavsiye edermisiniz ayrica aldigim saatlerin kismetse onumuzdeki hafta acilislarini paylasirim

Resim

Tapatalk kullanarak iPhone arac─▒l─▒─č─▒yla g├Ânderildi
En son guler81 taraf─▒ndan 15 May 2021, 22:44 tarihinde d├╝zenlendi, toplamda 1 kere d├╝zenlendi.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
guler81

Mesaj Icarnaceast » 15 May 2021, 22:22

guler81 yazd─▒:Tesekkurler su saati gozume kestirdim tavsiye edermisinjz ayrica aldigim saatlerin kismetse onumuzdeki kafta acilislarini paylasirim

Resim

Hamilton d├Ârt d├Ârtl├╝k markad─▒r. Khaki vs. modelleri peynir ekmek gibi gider. Skeleton bir saati satmak, normal kadrana g├Âre bi t─▒k daha zor. Siz saati be─čendiyseniz hay─▒rl─▒ olsun demek d├╝┼čer. Elbette daha bilgili ├╝stadlar yorumlar─▒n─▒ payla┼čacakt─▒r.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Icarnaceast

Kay─▒t: 14 A─ču 2018, 23:21

Mesaj guler81 » 16 May 2021, 20:46

Icarnaceast yazd─▒:
guler81 yazd─▒:Tesekkurler su saati gozume kestirdim tavsiye edermisinjz ayrica aldigim saatlerin kismetse onumuzdeki kafta acilislarini paylasirim

Resim

Hamilton d├Ârt d├Ârtl├╝k markad─▒r. Khaki vs. modelleri peynir ekmek gibi gider. Skeleton bir saati satmak, normal kadrana g├Âre bi t─▒k daha zor. Siz saati be─čendiyseniz hay─▒rl─▒ olsun demek d├╝┼čer. Elbette daha bilgili ├╝stadlar yorumlar─▒n─▒ payla┼čacakt─▒r.
Tesekkur ederim suan arastiriyorum longines ve hamiltonu yalniz bu forum pek hareketli degil sanirim yazan yok baska bir forum yada kaynak varmidir ├Ânereceginiz bana

Kullan─▒c─▒ avatar─▒
guler81

Mesaj vysaknc » 16 May 2021, 21:20

Forum da olduk├ža zengin bir i├žeri─če sahip farkl─▒ konu ve kategoride bir├žok ba┼čl─▒k bulunmakta , saat merak─▒ olanlar i├žin olduk├ža de─čerli bilgileri bar─▒nd─▒rmaktad─▒r,ama zaman ay─▒r─▒p okumak gerekli..

Redmi Note 7 cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
H─▒rs sebebi hasarettir..
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
vysaknc

Ya┼č: 49
Kay─▒t: 07 Mar 2017, 17:01

Mesaj Althor » 16 May 2021, 23:47

B├╝t├ženiz d─▒┼č─▒nda birka├ž bilgi daha verebilirseniz daha sa─čl─▒kl─▒ yorumlar gelebilir. Ceket-g├Âmlek mi giyersiniz, spor mu tercih edersiniz, bilek kal─▒nl─▒─č─▒n─▒z nedir, k├╝├ž├╝k saatlerden mi ho┼član─▒rs─▒n─▒z b├╝y├╝k saatlerden mi, ├želik bilezik mi deri kay─▒┼č m─▒, ka├ž saatlik bir koleksiyon yapma niyetiniz var, s─▒f─▒r m─▒ bak─▒yorsunuz yoksa ikinci el de d├╝┼č├╝n├╝r m├╝s├╝n├╝z, ├Âzel tercih etti─činiz veya etmedi─činiz bir kadran rengi var m─▒ÔÇŽ.

Vermedi─činiz o kadar fazla detay var kiÔÇŽ

Sonsuz saat markas─▒ ve modeli varken bunlar─▒ elemek i├žin biraz sizin yard─▒mc─▒ olman─▒z laz─▒m. En basitinden o be─čendi─činiz 2 rado modelini eklemi┼č olsan─▒z bile faydas─▒ olurdu.

Size ├Ânerim forumdaki ikinci el ba┼čl─▒─č─▒n─▒ bir incelemeniz, en az─▒ndan buradaki insanlar neler alm─▒┼č neler satm─▒┼č ka├ža satm─▒┼č, bu saat ikinci elde ka├ža gidiyormu┼č gibi konularda fikir sahibi olursunuz.

Sizin be─čenmi┼č oldu─čunuz hamilton ├Âzelinde birka├ž bir ┼čey demem gerekirse; hamilton k├Âkl├╝ g├╝venilir bir firmad─▒r, ├žok de─čerli ve pop├╝ler saatleri vard─▒r. Forumun ikinci el ba┼čl─▒─č─▒na bakarsan─▒z son 1 y─▒lda el de─či┼čtiren herhalde 7-8 khaki field vard─▒r. Ne kadar pop├╝ler oldu─čunu buradan anlayabilirsiniz. Sizin be─čenmi┼č oldu─čunuz skeleton tip saatler genellikle biraz heves saatleri oluyor, kadran tipi dolay─▒s─▒yla ba┼čta ilgi ├žekici olmakla beraber k─▒sa s├╝rede s─▒k─▒l─▒nabilecek bir model bence. Hobiye ba┼člarken benim de ├žok ilgimi ├žekiyordu fakat ┼ču an ├žok az bu tip saat be─čeniyorum (bkz: zenith defy).

Bu kadar yazd─▒n─▒z ama bir saat ├Âneriniz olmad─▒ derseniz maalesef saat ├Âneremeyece─čim bilgi yoklu─čundan ├Ât├╝r├╝. Ancak marka ├Ânerebilirim.

Oris: Forumda ├žok pop├╝lerdir, aquis ve 65 serisi diver saatleri ├žok ba┼čar─▒l─▒d─▒r. Aquis modern diver, 65 serisi vintage reissue i┼čtah─▒n─▒z─▒ doldurabilir. Big Crown Pointerdate serisi de ├žok ho┼č pilot saatler bar─▒nd─▒r─▒r. Tsf shop ├╝zerinden ciddi indirim ile alabilirsiniz, ikinci el olarak da s─▒k d├╝┼čer.

Longines: Segmentinde en etkileyici tarihe sahip marka bence budur. Ben ┼čahsen heritage serisini daha ├žok be─čeniyorum, hydro/conquestÔÇÖler de s─▒k├ža kullan─▒lan saatler ama. Eger vintage tarzda saatlerden hoslaniyorsaniz heritage serisine kesinlikle bakin. Yine bir forum favorisi: legend diver. Gecenlerde mavi kadranlisi da cikti.

Tag: harika tarih, genelde hak ettiginden pahali etiket fiyatlari. Eski aquaracerlar bence daha guzeldi, guzel bir fiyattan bulunursa tatmin edici bir alim olabilir. Kismen yeni autaviaÔÇÖlari da cok begeniyorum.

Seiko: giris seviyesi saatleri de var, isvicrelileri sollayan saatleri de var. Asiri genis bir kataloga sahip. Diverlari canavar gibi, presage kadranlari cok hos, alpinistler de gunluk kullanim icin harika

Nomos: Genc bir firma olmasina ragmen inhouse mekanizmalari ile cok etkileyici isler yapan bir alman marka. Dress bir saat istiyorsaniz ve sadelikten hoslaniyorsaniz kesinlikle incelemeniz gerekiyor.

Hamilton: yukarida yazmistim zaten. Dress, field, diver pek cok tatmin edici modeli var. Ben field saatlerini daha cok begeniyorum.

Tissot: yine koklu bir firma. Ben heritage modellerini daha cok begeniyorum. Yeni cikan prx serisi inanilmaz populer oldu, simdi otomatik versiyonu da geldi.

Butce arttigi takdirde Omega, Breitling, Tudor, Iwc, Zenith, Grand Seiko kesinlikle incelemeniz gereken markalar.

Acikcasi aklima geldigi gibi yazdim, biraz plansiz bir yazi oldu muhakkak unuttugum pek cok sey vardir. Umarim faydasi olur.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Althor

Ya┼č: 23
Kay─▒t: 28 Mar 2019, 16:25

Mesaj guler81 » 17 May 2021, 17:17

Althor yazd─▒:B├╝t├ženiz d─▒┼č─▒nda birka├ž bilgi daha verebilirseniz daha sa─čl─▒kl─▒ yorumlar gelebilir. Ceket-g├Âmlek mi giyersiniz, spor mu tercih edersiniz, bilek kal─▒nl─▒─č─▒n─▒z nedir, k├╝├ž├╝k saatlerden mi ho┼član─▒rs─▒n─▒z b├╝y├╝k saatlerden mi, ├želik bilezik mi deri kay─▒┼č m─▒, ka├ž saatlik bir koleksiyon yapma niyetiniz var, s─▒f─▒r m─▒ bak─▒yorsunuz yoksa ikinci el de d├╝┼č├╝n├╝r m├╝s├╝n├╝z, ├Âzel tercih etti─činiz veya etmedi─činiz bir kadran rengi var m─▒ÔÇŽ.

Vermedi─činiz o kadar fazla detay var kiÔÇŽ

Sonsuz saat markas─▒ ve modeli varken bunlar─▒ elemek i├žin biraz sizin yard─▒mc─▒ olman─▒z laz─▒m. En basitinden o be─čendi─činiz 2 rado modelini eklemi┼č olsan─▒z bile faydas─▒ olurdu.

Size ├Ânerim forumdaki ikinci el ba┼čl─▒─č─▒n─▒ bir incelemeniz, en az─▒ndan buradaki insanlar neler alm─▒┼č neler satm─▒┼č ka├ža satm─▒┼č, bu saat ikinci elde ka├ža gidiyormu┼č gibi konularda fikir sahibi olursunuz.

Sizin be─čenmi┼č oldu─čunuz hamilton ├Âzelinde birka├ž bir ┼čey demem gerekirse; hamilton k├Âkl├╝ g├╝venilir bir firmad─▒r, ├žok de─čerli ve pop├╝ler saatleri vard─▒r. Forumun ikinci el ba┼čl─▒─č─▒na bakarsan─▒z son 1 y─▒lda el de─či┼čtiren herhalde 7-8 khaki field vard─▒r. Ne kadar pop├╝ler oldu─čunu buradan anlayabilirsiniz. Sizin be─čenmi┼č oldu─čunuz skeleton tip saatler genellikle biraz heves saatleri oluyor, kadran tipi dolay─▒s─▒yla ba┼čta ilgi ├žekici olmakla beraber k─▒sa s├╝rede s─▒k─▒l─▒nabilecek bir model bence. Hobiye ba┼člarken benim de ├žok ilgimi ├žekiyordu fakat ┼ču an ├žok az bu tip saat be─čeniyorum (bkz: zenith defy).

Bu kadar yazd─▒n─▒z ama bir saat ├Âneriniz olmad─▒ derseniz maalesef saat ├Âneremeyece─čim bilgi yoklu─čundan ├Ât├╝r├╝. Ancak marka ├Ânerebilirim.

Oris: Forumda ├žok pop├╝lerdir, aquis ve 65 serisi diver saatleri ├žok ba┼čar─▒l─▒d─▒r. Aquis modern diver, 65 serisi vintage reissue i┼čtah─▒n─▒z─▒ doldurabilir. Big Crown Pointerdate serisi de ├žok ho┼č pilot saatler bar─▒nd─▒r─▒r. Tsf shop ├╝zerinden ciddi indirim ile alabilirsiniz, ikinci el olarak da s─▒k d├╝┼čer.

Longines: Segmentinde en etkileyici tarihe sahip marka bence budur. Ben ┼čahsen heritage serisini daha ├žok be─čeniyorum, hydro/conquestÔÇÖler de s─▒k├ža kullan─▒lan saatler ama. Eger vintage tarzda saatlerden hoslaniyorsaniz heritage serisine kesinlikle bakin. Yine bir forum favorisi: legend diver. Gecenlerde mavi kadranlisi da cikti.

Tag: harika tarih, genelde hak ettiginden pahali etiket fiyatlari. Eski aquaracerlar bence daha guzeldi, guzel bir fiyattan bulunursa tatmin edici bir alim olabilir. Kismen yeni autaviaÔÇÖlari da cok begeniyorum.

Seiko: giris seviyesi saatleri de var, isvicrelileri sollayan saatleri de var. Asiri genis bir kataloga sahip. Diverlari canavar gibi, presage kadranlari cok hos, alpinistler de gunluk kullanim icin harika

Nomos: Genc bir firma olmasina ragmen inhouse mekanizmalari ile cok etkileyici isler yapan bir alman marka. Dress bir saat istiyorsaniz ve sadelikten hoslaniyorsaniz kesinlikle incelemeniz gerekiyor.

Hamilton: yukarida yazmistim zaten. Dress, field, diver pek cok tatmin edici modeli var. Ben field saatlerini daha cok begeniyorum.

Tissot: yine koklu bir firma. Ben heritage modellerini daha cok begeniyorum. Yeni cikan prx serisi inanilmaz populer oldu, simdi otomatik versiyonu da geldi.

Butce arttigi takdirde Omega, Breitling, Tudor, Iwc, Zenith, Grand Seiko kesinlikle incelemeniz gereken markalar.

Acikcasi aklima geldigi gibi yazdim, biraz plansiz bir yazi oldu muhakkak unuttugum pek cok sey vardir. Umarim faydasi olur.
Bu cok tesekkur ederim
Musait bir zamanda t├╝m detaylar─▒ yazaca─č─▒m..

Kullan─▒c─▒ avatar─▒
guler81

Sonraki

D├Ân TSF Saat Dan─▒┼čma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 20 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners