breitling almak ak覺ll覺ca olur mu?

Hakk覺nda Bilgi Almak 襤stediiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Saat Dan覺ma Platforumu B繹l羹m羹nde Yeni Saatinizle 襤lgili B羹t癟e ve Marka/Model Bazl覺 Tavsiye ve Kullan覺c覺 Tecr羹besi Talebinde Bulunabilirsiniz. D羹羹n羹len Kriterlerin Detayl覺 Olarak Belirtilmesi yelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmas覺n覺 ve Tecr羹belerini Paylamalar覺n覺 Salayacakt覺r. L羹tfen A癟t覺覺n覺z Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir eklinde Yazmay覺n覺z. Sorulan Saatin Model Fotoraf覺, zellikleri ve ncelikle Kendi Yorumlar覺n覺z覺 Ekleyerek Sorunuz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

breitling almak ak覺ll覺ca olur mu?

Mesaj concordet1972 » 05 May 2021, 12:12

Selam arkadalar ,daha 繹nce tudor kullan覺c覺s覺 olarak her ne kadar rolex 羹retimi de olsa tudor un pek hak ettii yeri bulmad覺覺n覺 d羹羹n羹yorum.Saati bir s羹re kulland覺m ve satt覺m .u an oris kullan覺yorum bir tane de tag heuer saatim var quartz mekanizmal覺.Benim anlad覺覺m deerini satarken de koruyan tek marka rolex, ancak ona da ulamak bu kurlarla zor ayr覺ca paran da olsa bulmak daha zor.Bu y羹zden breitling markas覺na u aralar s覺cak bak覺yorum fiyat her ne kadar 癟ok ucuz olmasa da bir rolex fiyat覺 deil, 35 bin aral覺覺nda bir breitling sahibi olunabiliyor. Ne dersiniz bu paralar verilir mi? saat ikinci elde deerini korur mu? siz saat severlerin d羹羹ncelerini merak ediyorum......
Kullan覺c覺 avatar覺
concordet1972

Kay覺t: 15 ub 2010, 19:12

Re: breitling almak ak覺ll覺ca olur mu?

Mesaj Umutt » 05 May 2021, 13:22

Bence su an yuksek saatcilik d羹nyas覺n覺n fiyat/performans lideri Tudor. Rolex den sonra da degerini en cok koruyan marka oldugunu d羹羹n羹yorum

Breitling'e gelecek olursak, yine paras覺n覺 en cok hakeden saat markalarindan biri benim g繹z羹mde, ancak 繹zellikle 羹lkemizde ikinci elinin zay覺f olduunu s繹yleyebilirim. Uzun s羹re kullanacaksan覺z kesinlikle alinir, kalite alg覺s覺 olarak da verdiiniz paran覺n kar覺l覺覺n覺 size yaat覺r ama rotasyon amac覺yla al覺yor ve k覺sa bir s羹re sonra sat覺a koymay覺 d羹羹n羹yorsan覺z a癟覺k癟as覺 retail fiyat 羹zerinden yuzde 50 ye kadar iskonto ile satmay覺 g繹ze al覺yor olmalisiniz
Kullan覺c覺 avatar覺
Umutt

Kay覺t: 01 Oca 2011, 23:13

Mesaj timeluxury » 05 May 2021, 14:00

Umut beye kat覺l覺yorum.Breitling'in 2.eli zay覺f 羹stelik satarken de zorlan覺rs覺n覺z.Bu zamana kadar satarken en 癟ok zorland覺覺m 2 markadan biri Breitling, dieri de Panerai oldu.Omega, Tudor gibi markalar ise b繹yle deil, rahat elden 癟覺kart覺labiliyor.Rolex'i ise zaten s繹ylemeye gerek yok.
Kullan覺c覺 avatar覺
timeluxury

Ya: 39
Kay覺t: 07 Eki 2017, 13:02

Mesaj concordet1972 » 05 May 2021, 14:09

yorumlar i癟in teekk羹rler, asl覺nda beendiim ve benle b羹t羹nleeceini d羹羹nd羹羹m saat olursa satnay覺 pek d羹羹nmem san覺r覺m,u an kulland覺覺m oris 14 y覺l olmu alal覺 ve yine ayn覺 zevkle kullan覺yorum ,tag heuer de 16 y覺l olmu baya覺 eskimi imdi yazarken farkettim.Tudoru bir tek 癟ok az kulland覺m o da pelagos modeli mavi kadrand覺 , 癟ok fazla maviydi ve rengi bana parlak geliyordu ona al覺amam覺t覺m,tabi r羹yalar rolex ama ona ulamak iki a癟覺dan 癟ok zor ve uzun y覺llar hayalini kurarak yaamaktansa ula覺labilir olan bir saatin hazz覺n覺 yaamak bana daha olas覺 geldi, bilemiyorum yani 35 bin gibi bir rakam bretlinge verilir mi? bunu d羹羹n羹yorum
Kullan覺c覺 avatar覺
concordet1972

Kay覺t: 15 ub 2010, 19:12

Mesaj timeluxury » 05 May 2021, 14:14

concordet1972 yazd覺:yorumlar i癟in teekk羹rler, asl覺nda beendiim ve benle b羹t羹nleeceini d羹羹nd羹羹m saat olursa satnay覺 pek d羹羹nmem san覺r覺m,u an kulland覺覺m oris 14 y覺l olmu alal覺 ve yine ayn覺 zevkle kullan覺yorum ,tag heuer de 16 y覺l olmu baya覺 eskimi imdi yazarken farkettim.Tudoru bir tek 癟ok az kulland覺m o da pelagos modeli mavi kadrand覺 , 癟ok fazla maviydi ve rengi bana parlak geliyordu ona al覺amam覺t覺m,tabi r羹yalar rolex ama ona ulamak iki a癟覺dan 癟ok zor ve uzun y覺llar hayalini kurarak yaamaktansa ula覺labilir olan bir saatin hazz覺n覺 yaamak bana daha olas覺 geldi, bilemiyorum yani 35 bin gibi bir rakam bretlinge verilir mi? bunu d羹羹n羹yorum

Benim de kulland覺覺m Tudor pelagos mavi kadranl覺 olan modeldi.Ben maalesef beenmemitim.
Benim d羹羹ncem satmam deyip uzun y覺llar kullanacaksan覺z Breitling tabii ki al覺n覺r, o rakamlar Breitling'e verilir.
Kullan覺c覺 avatar覺
timeluxury

Ya: 39
Kay覺t: 07 Eki 2017, 13:02

Mesaj oxygene » 05 May 2021, 14:52

Saat ii zevk ii. Beeniyorsan覺z al覺n tabi. Ama ben olsam 羹st羹ne 羹癟 be daha koyar Omega al覺rd覺m.
Kullan覺c覺 avatar覺
oxygene

Kay覺t: 10 Tem 2016, 01:04

Mesaj Ahmetrefik » 05 May 2021, 15:33

Tavsiyem hem mekanizma, hem de kasa, kadran malzeme i癟ilik kalitesi olarak 羹st s覺n覺f olan Breitling Navitimer, Chronomat ve Premier BO9 Kronograf 40 modeleri 35.000 TL band覺nda bulunabiliyorsa tercih edin derim. Yine tavsiyem 癟elik kordonlu almak, ilave olarak rubber veya deri kordon ile kombine etmek g羹zel olur, bahsi ge癟en modeller 癟ok uzun y覺llar keyifle kullan覺lacak karakterli saatler. Mesela chronomat modeli bir 繹nceki kasas覺 500 m WR yenisi 200m, hem ta gibi bir kasa , 70 saat g羹癟 rezervi, Cosc, Chrono, Tachymeter, 羹st seviye kalite+ konforlu 癟elik kordon gibi muadillerinde olmayan 繹zellikler sunuyor. Breitlingi pilot saatlerindeki 繹hreti, 羹r羹n 癟eitlilii ile Tudor ile k覺yaslamak doru deil kanaatimce. Saatlerim aras覺nda uzun zamand覺r kullanm覺 olduum Breitling Chronomat yan覺nda Tudor GMT Pepsi de var, bir y覺ld覺r kullan覺yorum 癟ok memnunum tam bir fiyat performans saati.Son y覺llarda Tudorun talep g繹ren 癟ok baar覺l覺 birka癟 modeli var ama bu Breitlingten 羹st羹n olduu anlam覺na gelmez. lkemizde yeterli ilgiyi g繹rmeyen fakat 繹zellikle ABD ve Avrupa'da 癟ok fazla merakl覺s覺 ve fanlar覺 olan Breitlinge de haks覺zl覺k etmeyelim.
zaman o kadar tuhaft覺r ki; gen癟ken, 癟ocukken hi癟 繹nemi yoktur, sonra g羹n gelir ka癟 yaz'覺n覺n kald覺覺n覺 saymaya balars覺n.
Kullan覺c覺 avatar覺
Ahmetrefik

Ya: 53
Kay覺t: 19 Nis 2010, 12:04

Mesaj g繹rkemk » 05 May 2021, 15:55

al kardeim breitlingler genel olarak ta gibi saatlerdir

ikinci elde deerini korur mant覺覺 ile yakla覺rsan o zaman ikinci el bir breitling al覺rs覺n olur biter

ikinci elcinin kendisi gibi davran覺rsan belli markalar覺 pompalay覺p fiyat覺n覺 y羹kseltmeye 癟al覺覺rs覺n 繹rnein omega speedmaster, rolex , tudor ( sadece iki modeli), ap , patek piyasada az bulunmas覺ndan faydalan覺p y羹ksek fiyatta satmaya 癟al覺覺rs覺n. yada piyasada bulunabilen bir saatin ikinci el deerini 繹ld羹r羹p ucuza al覺p pahal覺ya satmaya 癟al覺覺rs覺n.

titiz ve tak覺nt覺l覺 bir insansan , saatin ilk sahibi olman覺n zevkini yaamak istiyorum diyorsan gider bayiden al覺rs覺n. satarken de belli bir kayb覺 g繹ze al覺p %20 - 25 gibi satars覺n ama gidip ikinci elciye satarsan oda kar覺n覺 koyaca覺 i癟in senden y羹zde %40 alt覺na almaya 癟al覺覺r.

mecburiyetten acil bir ihtiya癟tan satmaya 癟al覺覺rsan ve anlarsa %50 alt覺na almaya 癟al覺覺r.

dolay覺s覺 ile saat al覺rken asla sizi ekonomik olarak sarsacak miktar yat覺rmay覺n. panerai , breitling , iwc, grand seiko bunlar ta gibi saatler yapan iyi markalard覺r

bu markalar覺 sizden ucuza kapatan ikinci elciler genellikle yurtd覺覺 sitelerinde karla okuturlar yani hi癟 bir zaman o saat iyi durumdaysa ellerinde kalmaz.
Kullan覺c覺 avatar覺
g繹rkemk

Kay覺t: 02 Eyl 2016, 14:57

Sonraki

D繹n TSF Saat Dan覺ma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 66 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners